fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy PAPROCCY Kwidzyn

ul. Owcza 4, 82-500 Kwidzyn

801 12 12 12

55 279 45 23

Usługi pogrzebowe Kwidzyn – kompleksowa organizacja i obsługa pogrzebu, pomoc w formalnościach.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Kwidzynie

Kwidzyn to leżące w południowo-wschodniej części Pomorza, miasto powiatowe, które prawa miejskie uzyskało w 1236 roku. Jego powierzchnię liczącą 21,54 km² zamieszkuje około 38 tys. osób. Miasto to znajduje się nad rzeką Liwą, na skraju Doliny Dolnej Wisły, a cześć jego terenu zajmują Kwidzyńskie Ostnice – rezerwat przyrody. Specjalna Strefa Ekonomiczna Kwidzyna to miejsce działania wielu rodzimych i zagranicznych przedsiębiorstw. Swoje oddziały mają tutaj między innymi International Paper – Kwidzyn, przedstawiciele branży elektronicznej – Jabil Circuit Poland, Lacroix Electronics, a także producent styropianowych opakowań – Knauf Pack. Kwidzyn to miejsce często odwiedzane przez turystów, do największych jego zabytków należą:

  • Zamek kapituły pomezańskiej wchodzący w skład Szlaku Zamków Gotyckich,
  • pochodząca z XIII w. Konkatedra Św. Jana Ewangelisty,
  • neogotycki budynek poczty,
  • kompleks koszar wojskowych,
  • a także dawny szpital św. Jerzego, znajdujący się na Placu Plebiscytowym.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Kwidzyn

Na terenie miasta Pogotowie Pogrzebowe rekomenduje Zakład Pogrzebowy Paproccy Kwidzyn. Firma od prawie dwudziestu lat niesie wszechstronną pomoc Rodzinom Osób Zmarłych w organizacji religijnych lub świeckich pochówków. Bogate doświadczenie i rzetelnie wykonywane zadania są gwarancją wysokiej jakości pomocy. Kompetentny personel zakładu służy wsparciem podczas ustalania szczegółów kremacji, ekshumacji czy transportu zwłok. Doradzi również w zakresie odpowiedniego stroju żałobnego czy usług tanatokosmetycznych. Pomoże dobrać konieczne akcesoria funeralne, wypisze i rozwiesi nekrologi informujące o dacie mszy pogrzebowej oraz przygotuje i dowiezie na miejsce pożegnania okolicznościowe wieńce. Od 2002 roku firma dysponuje własną profesjonalną pracownią florystyczną, w której pracują wykwalifikowani pełni pasji tworzenia floryści.

Usługi pogrzebowe Kwidzyn to również szeroki wachlarz usług grabarskich i kamieniarskich. Firma przygotowuje groby ziemne i murowane grobowce, a także zajmuje się produkcją wysokiej jakości granitowych nagrobków. Dodatkowo zakład posiada swój lokal gastronomiczny, w którym Klienci mogą zorganizować uroczystą konsolację po ceremonii na cmentarzu. Sala ta pomieści nawet 100 osób, które w komfortowych warunkach będą mogły powspominać Zmarłego i dodać otuchy cierpiącym po starcie krewnym.

Cmentarze na obszarze Kwidzynia

Główną nekropolią miasta Kwidzyn jest znajdujący się przy ulicy Malborskiej – Cmentarz Komunalny. Jego zarządcą jest Zakład ds. Infrastruktury Miejskiej w Kwidzynie, którego biuro zlokalizowane jest na terenie tej nekropolii. Tam też można dopełnić wszelkich spraw administracyjnych związanych z wykupem miejsc, płatnościami za istniejące groby, sprawy ekshumacyjne czy kamieniarskie. Na terenie miasta istnieją również pozostałości wcześniej będących tu nekropolii: dawnego cmentarza katolickiego, a także cmentarza żołnierzy radzieckich.

Krematorium w Kwidzynie

W mieście nie ma aktualnie czynnej spopielarni. Zakłady pogrzebowe, działające w miejscowości Kwidzyn korzystają z usług krematoriów zlokalizowanych w okolicy. Najbliższe z nich znajdują się w Nowej Chełmży, Pruszczu Gdańskim, Toruniu i miejscowości Białe Błota.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe