fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy AD PATRES Kutno

ul. Cmentarna 5, 99-300 Kutno

801 12 12 12

605 555 831

Zakład Pogrzebowy Ad Patres w Kutnie zapewnia kompleksowe usługi pogrzebowe.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Kutnie

Herb miasta KutnoKutno to miasto zlokalizowane w środkowej części Polski, w województwie łódzkim. Położone nad rzeką Ochnią, jest siedzibą powiatu kutnowskiego oraz wiejskiej gminy Kutno. Powierzchnia miasta wynosi 33,59 km2, a liczba ludności według ostatnich badań sięga 43 911 mieszkańców. Przed transformacją ustrojową miasto było ośrodkiem przemysłu maszynowego i elektronicznego, funkcjonowały tu między innymi zakłady Unitra Miflex.

Obecnie w mieście rozwija się przemysł farmaceutyczny, siedzibę ma tu między innymi polskie przedsiębiorstwo Polfarmex S.A. Prężnie działa także przemysł maszynowy i metalowy. W mieście działa AMZ Kutno – firma projektująca samochody użytkowe, np. ambulansy i bankowozy. Dodatkowo na mapie miasta zlokalizowane są siedziby dużych firm, takich jak Exdrob S.A. czy też Hoop Polska Sp. z.o.o. Kutno jest też węzłem komunikacyjnym, przebiegają tędy drogi krajowe i wojewódzkie. W mieście funkcjonuje transport kolejowy oraz sanitarne lądowisko dla śmigłowców.

Kutno jest miastem pełnym zabytków, zwiedzanie można rozpocząć już od Starego Miasta. Status zabytku ma także Ratusz, zaprojektowany w stylu klasycystycznym. Wartą uwagi budowlą jest Kościół św. Wawrzyńca, czyli najwyższy rzymskokatolicki kościół w mieście. Świątynia powstała w latach 1883-1886 i zawiera w swoich wnętrzach aż siedem ołtarzy.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Kutno

Pogotowie Pogrzebowe zaufało zakładowi pogrzebowemu w Kutnie, który posiada wieloletnie doświadczenie i bogatą historię. Zakład Pogrzebowy AD PATRES Kutno od ponad 20 lat świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe zarówno na terenie Kutna, jak i powiatu kutnowskiego. Otacza wszystkie Rodziny troską, zrozumieniem i zwykłą, ludzką życzliwością. Zaangażowany w misję zakładu personel, każdego dnia skupia się na indywidualnym podejściu do każdego Klienta, dotkniętego bolesną utratą bliskiej osoby. Wizytówką zakładu współpracującego z Pogotowiem Pogrzebowym jest życzliwość, rzetelność oraz sumienność przy wykonywaniu zleconych zadań. Każda Rodzina, niezależnie od charakteru uroczystości oraz statusu finansowego, może liczyć na profesjonalne podejście do tak delikatnej kwestii, jaką jest organizacja i obsługa ostatniego pożegnania.

Już od pierwszych chwil, personel wypełnia w imieniu Rodziny formalności urzędowe i te związane z zasiłkiem pogrzebowym z ZUS i KRUS. Możliwe jest również ustalenie wszelkich terminów w kościele oraz u zarządcy cmentarza. Firma posiada szeroki wybór trumien, urn oraz utensyliów funeralnych – krzyży, tabliczek, a także klepsydr pogrzebowych. Wyposażenie zakładu stanowią specjalistyczne karawany renomowany marek, dzięki którym personel wykonuje całodobowo wyprowadzenia Osoby Zmarłej z miejsca zgonu. Firma realizuje transport Zmarłych na terenie całego kraju, niezależnie od tego, czy zgon nastąpił w domu, szpitalu, czy innej lokalizacji. Wszystkie Rodziny pragnące pochować bliską osobę w wyjątkowy sposób, mogą liczyć na okazałą oprawę kwiatową oraz wzruszającą oprawę muzyczną uroczystości. Dodatkowo firma świadczy także usługi ziemne i kamieniarskie, zdejmując z barków Rodziny ciężar, jakim jest przygotowanie grobu do pogrzebu. Katalog usług i świadczeń przygotowany przez zakład Pogotowia Pogrzebowego w Kutnie jest gwarancją uroczystości wykonanej w sposób szczególny, z najwyższym majestatem.

Cmentarze na terenie Kutna

Na mapie Kutna znajduje się niewielka ilość cmentarzy. Jednym z godnych uwagi miejsc jest kirkut społeczności żydowskiej, zlokalizowany przy ulicy J. Tarnowskiego. Niestety, miejsce zwane przez mieszkańców „Kiercholem” zostało zdewastowane w trakcie II Wojny Światowej, macewy znajdujące się na terenie nekropolii zostały użyte do prac budowlanych, między innymi trotuarów na Placu Wolności. Obecnie cmentarz zawiera podwójną tablicę upamiętniającą spoczywające tu osoby, z inskrypcjami w języku zarówno polskim, jak i jidysz.

Krematorium w Kutnie

Na terenie Kutna nie ma żadnej spopielarni zwłok. Zakłady pogrzebowe oferujące Klientom usługę kremacji Osoby Zmarłej, współpracują w tym zakresie z krematoriami zlokalizowanymi w innych miejscowościach niż Kutno, w województwie  łódzkim.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe