Zakład Pogrzebowy Uniwersal – Historia powstania firmy

Zakład Pogrzebowy UNIWERSAL istnieje na rynku funeralnym od 1981 roku. Jednak jego tradycja sięga lat 40. XX wieku. Wówczas dziadek obecnego właściciela – Pan Edmund Durek przy ulicy Jagiellońskiej w Bydgoszczy założył firmę pogrzebową. Obecnie jej profil został poszerzony o dodatkowe, kompleksowe usługi świadczone na najwyższym poziomie. Zakład jest firmą wielopokoleniową, która szanuje tradycje, ale także jest otwarta na wszelkie nowości i udoskonalenia charakterystyczne dla branży funeralnej. Wieloletnia, rzetelna praca kilku pokoleń na rzecz Osób Zmarłych i ich Rodzin, dała cenny owoc, jakim jest zaufanie Klientów. Firma każdą osobę traktuje w sposób indywidualny, z pełnym zaangażowaniem oraz profesjonalizmem. Potrafi dopasować przebieg ceremonii nie tylko do wymagań Rodziny Zmarłego, ale również jej możliwości finansowych.

Szeroki zakres usług świadczonych przez Zakład Pogrzebowy Uniwersal

Zakład Pogrzebowy UNIWERSAL świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe. Zajmuje się każdym etapem organizacji ceremonii ostatniego pożegnania. Organizuje natychmiastowy transport Osób Zmarłych do własnej chłodni, zarówno z domów prywatnych, jak i z innych, wskazanych miejsc. Eksportacja odbywa się przez całą dobę, siedem dni w tygodniu zarówno na terenie całej Polski, jak i za granicą. Od 2003 roku firma wykonuje również prokuratorskie przewozy zwłok. Zakład dysponuje wysokiej klasy autokarawanami, w tym dwiema limuzynami, które służą do transportu zwłok. Jeżeli Klient sobie tego życzy, pracownicy zajmą się wszystkimi formalnościami związanymi ze skompletowaniem wymaganej przy pochówku dokumentacji zarówno ubezpieczeniowej, administracyjnej, jak i cmentarnej. Zakład stale inwestuje w swój rozwój i poszerza zaplecze techniczne oraz dostępny w siedzibie firmy asortyment. Poza własną chłodnią posiada również salę pożegnań, która jest nieoceniona dla Rodzin, które pragną w spokoju pożegnać Osobę Zmarłą.

Firma dysponuje szerokim wyborem:

  • trumien i urn o różnych wzorach i modelach,
  • odzieży dla Osób Zmarłych,
  • klepsydr,
  • różańców i modlitewników,
  • wieńców, wiązanek  i bukietów pogrzebowych przygotowanych na indywidualne zamówienie Klienta,
  • tabliczek pogrzebowych i wieloma innymi akcesoriami pogrzebowymi.

Poza podstawowymi usługami związanymi z pochówkiem tradycyjnym bądź urnowym zakład może także zorganizować uroczystość z udziałem mistrza ceremonii, osoby odpowiedzialnej za oprawę muzyczną czy fotograficzną oraz filmowanie uroczystości pogrzebowej. Pracownicy zapewniają także publikację stosownych nekrologów w prasie lokalnej, a także krajowej. Na życzenie Rodziny Osoby Zmarłej kadra domu pogrzebowego może zająć się kompleksowym przygotowaniem stypy. Zwyczajowo, w naszej tradycji jest ona organizowana po oficjalnej ceremonii w kościele i na cmentarzu. Dodatkowo zakład pogrzebowy zajmuje się profesjonalnym wykonaniem usług ekshumacji zwłok.

Pogrzeby realizowane przez firmę wyróżniają się profesjonalizmem, starannością oraz nietuzinkową oprawą wizualną i muzyczną. Osoba Zmarła oraz jej najbliżsi na każdym etapie przygotowania uroczystości traktowani są z najwyższym szacunkiem.

 

Baldachim pogrzebowy zakładu usług pogrzebowych uniwersal w bydgoszczy

Miejsce działania Zakładu Pogrzebowego Uniwersal

W Bydgoszczy przy ul. Bałtyckiej 9 znajduje się główne biuro firmy, natomiast wszelkich formalności związanych z pochówkiem można dopełnić również przy ul. Św. Trójcy 28-30. Zakład Pogrzebowy UNIWERSAL służy pomocą i pozostaje do Państwa dyspozycji na terenie całego powiatu bydgoskiego oraz miasta Bydgoszcz. Aby poznać więcej szczegółów, zachęcamy do przejścia na podstronę zakłady pogrzebowe Bydgoszcz. Szacunek, współczucie i zaangażowanie to główne wartości, którymi kierują się właściciele i pracownicy firmy. Dokładają wszelkich starań, aby Rodzina, która zwraca się do nich z prośbą o organizację pochówku, dostała kompleksową pomoc i wsparcie w tym trudnym dla Nich czasie.