Zakład Pogrzebowy Uniwersal – misja firmy

Firma istnieje na rynku funeralnym od lat 40. XX wieku. Pierwsza działalność, która w 1981 roku została przekształcona w Zakład Pogrzebowy UNIWERSAL, miała swoją główną siedzibę przy ul. Jagiellońskiej w Bydgoszczy. Założyciel to Pan Edmund Durek – dziadek obecnego właściciela firmy. Cenna wiedza z zakresu branży funeralnej przekazywana jest w tej rodzinnej firmie z pokolenia na pokolenie. Wieloletnie doświadczenie, budowane na szacunku do pracy oraz tradycjach sprawia, że zakład ten cieszy się dużym zaufaniem wśród Klientów. Jednocześnie, właściciel firmy nie boi się nowych rozwiązań i stale unowocześnia ofertę. Dostosowuje się do każdego Klienta oraz podchodzi do każdej osoby w sposób indywidualny.

Oferta przygotowana przez Zakład Pogrzebowy Uniwersal

Zakład Pogrzebowy UNIWERSAL posiada wszechstronną ofertę, stworzoną w oparciu o lata posługi zarówno na rzecz Osób Zmarłych, jak i pogrążonych w żałobie Rodzin. Dzięki stale podnoszonym kwalifikacjom i łączeniu tradycji z innowacją, pracownicy firmy są w stanie zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających Klientów. Oferta zakładu pozwala również na maksymalne odciążenie Rodziny z obowiązków i formalności spoczywających na ich barkach w tak ciężkich chwilach. Pozwala na zrozumienie i zrealizowanie wszystkich dyspozycji i oczekiwań, niezależnie od charakteru uroczystości czy też statusu finansowego Rodziny. Zakład realizuje ceremonie religijne wszystkich wyznań oraz świeckie, z możliwością przeprowadzenia ich przez mistrza ceremonii. Uczynna obsługa zakładu, na podstawie stosownego upoważnienia ze strony Klienta, wypełnia wszystkie formalności. Pomaga w dopełnieniu koniecznych kwestii w urzędzie, kościele, na cmentarzu oraz w instytucjach takich jak ZUS i KRUS – odpowiedzialnych za wypłacanie zasiłku pogrzebowego. Po stronie pracowników pozostaje również kwestia dokumentacji związanej z kremacją oraz ekshumacją zwłok i szczątków.

Zakład posiada doskonałe wyposażenie techniczne, pozwalające na bezpieczną i sprawną eksportację Osoby Zmarłej z miejsca zgonu, o każdej porze dnia i nocy, niezależnie od lokalizacji. Firma posiada specjalistyczne karawany i limuzyny, dostosowane do surowych wymogów sanitarnych. Personel, stale rozwijający swoje umiejętności, dokonuje czynności z zakresu toalety i kosmetyki pośmiertnej, zapewniając Osobie Zmarłej nienaganną prezencję w dniu ostatniego pożegnania.

W siedzibie zakładu każdy Klient znajdzie szeroki wybór trumien wykonanych w wielu stylach – niemieckim, angielskim, staropolskim czy też włoskim. Produkty te wykonane są ze starannie wyselekcjonowanych gatunków drewna – sosny, topoli, dębu, olchy, a także orzecha. Urny dostępne są w wariantach z ceramiki, kamienia, mosiądzu, metalu, jak też z drewna. Szeroki wybór dotyczy także utensyliów funeralnych, między innymi zniczy, krzyży, tablic nagrobnych i klepsydr. Za wyjątkową i okazałą oprawę wizualną pochówku odpowiada zespół doświadczonych florystów, wykonujący wieńce, wiązanki, stroiki i wiele innych kompozycji kwiatowych, z kwiatów zarówno żywych, jak i sztucznych. Dla Klientów chcących uwiecznić ostatnie pożegnanie bliskiej osoby dostępne są usługi foto-video oraz oprawa muzyczna w wykonaniu doświadczonych muzyków.

Właściciel firmy, mając na uwadze komfort Rodziny i wszystkich gości, zapewnia środki transportu na miejsce ceremonii. Dodatkowe usługi, jakie oferuje Klientom firma, to pełna organizacja uroczystości popogrzebowych w lokalach, publikacja nekrologów w prasie lokalnej i krajowej, a także dekorowanie kaplic pod specjalne życzenie Rodziny.

 

Obsługa cmentarza przez Zakład Pogrzebowy Uniwersal

Kontakt do Zakładu Pogrzebowego Uniwersal

Wszystkich formalności związanych z przygotowaniem ceremonii pogrzebowej mogą Państwo dopełnić w biurze Zakładu Pogrzebowego UNIWERSAL. Jego siedziba znajduje się przy ulicy Bałtyckiej 9 w Bydgoszczyzakłady pogrzebowe Bydgoszcz. Zakład świadczy usługi na terenie całego miasta, a także całego powiatu bydgoskiego. Właściciel wraz z zespołem zaufanych pracowników pozostają do Państwa dyspozycji o każdej porze, każdego dnia, również niedziele i wszystkie święta.