Historia działalności Zakładu Pogrzebowego Uniwersal

Działalność opierająca się na świadczeniu usług pogrzebowych pod nazwą Zakład Pogrzebowy UNIWERSAL działa na terenie Bydgoszczy od 1981 r. Firma jest kontynuacją dla założonej już w latach 40. XX wieku działalności, której siedziba znajdowała się przy ul. Jagiellońskiej. Pierwszym właścicielem firmy był Edmund Durek – dziadek obecnego właściciela zakładu. Ogromne tradycje rodzinne przekazywane z pokolenia na pokolenie oraz wieloletnie doświadczenie pracowników to największe wartości firmy. Zakład Pogrzebowy UNIWERSAL zajmuje się kompleksową organizacją ceremonii pogrzebowej z mocnym naciskiem na „kompleksową usługę”. Właścicielowi, jak i pracownikom zależy, aby Rodzina, która zwraca się do nich o pomoc, spotkała się z pełną opieką i pomocą na każdym etapie organizacji uroczystości.

Usługi świadczone przez Dom Pogrzebowy Uniwersal

Oferta firmy jest bardzo szeroka, właściciel ciągle stara się poszerzać zaplecze techniczne zakładu tak, aby móc świadczyć usługi z największą starannością. Zakład Pogrzebowy UNIWERSAL oferuje przede wszystkim stałe wsparcie ze strony pracowników zakładu, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Transport Osób Zmarłych do własnej chłodni odbywa się przez całą dobę. Zakład zajmuje się transportem zarówno z mieszkań prywatnych, placówek szpitalnych, opiekuńczych, domów seniora, jak i innych wskazanych miejsc. Pracownicy niezwłocznie po otrzymaniu od Państwa zgłoszenia udadzą się pod wskazany adres, aby przewieźć Osobę Zmarłą do chłodni. Co ważne firma zajmuje się transportem zarówno krajowym, jak i międzynarodowym. W pierwszej kolejności pracownicy, na życzenie Klienta, zajmą się uzyskaniem aktu zgonu Osoby Zmarłej. Dopełnią też innych formalności związanych z organizacją ceremonii pogrzebowej. Jeśli będzie to konieczne, zajmą się również ustaleniami w kancelarii parafialnej oraz w biurze administracji cmentarza.

Osoba Zmarła jest profesjonalnie przygotowywana do ceremonii przez wykwalifikowanych w tej kwestii specjalistów. Na zakres czynności związanych z przygotowaniem ciała do pogrzebu składa się m.in.: balsamacja, tanatokosmetyka oraz inne zabiegi zgodnie z życzeniem Rodziny. Poza odpowiednim przygotowaniem zajmą się również ubiorem. W celu ułatwienia Państwu organizacji zakład posiada również szeroki wybór akcesoriów pogrzebowych, które są niezbędne podczas organizowania pochówku. W ofercie znajduje się również oprawa florystyczna uroczystości, która odpowiednio dobrana zawsze nadaje podniosłego charakteru. Podobnie jest z oprawą muzyczną, która także zostaje zapewniona. Jeżeli takie jest życzenie Rodziny, firma zajmie się również zapewnieniem oprawy fotograficznej, tak, aby ostatnie pożegnanie zostało upamiętnione w postaci fotografii, czy nagrania.

Pracownicy zakładu kładą szczególny nacisk na oczekiwania najbliższych, starają się dokładnie słuchać i pytać, tak, aby ostatnie pożegnanie przebiegło w pełni tak, jak wyobrażała sobie je Rodzina Osoby Zmarłej. Każda oferta jest indywidualnie dopasowana do oczekiwań Klientów, również pod kątem finansowym. Ważne jest, aby w tym czasie finanse nie stanowiły problemu, dlatego usługi zawsze zostają dopasowane do możliwości najbliższych osoby Zmarłej. W ofercie znajdziecie Państwo szeroki wybór różnych rodzajów, modeli trumien i urn. W zależności od wyznania firma zajmie się przygotowaniem zarówno uroczystości pogrzebowej świeckiej, jak i łączonej z udziałem mistrza ceremonii.

urny zakład pogrzebowy uniwersal

Lokalizacja Firmy Pogrzebowej Uniwersal

Główna siedziba firmy mieści się przy ul. Bałtyckiej 9 w Bydgoszczy. Pracownicy Zakładu Pogrzebowego UNIWERSAL pozostają do Państwa dyspozycji przez całą dobę, każdego dnia tygodnia, również w niedziele i święta. W biurze firmy mogą Państwo ustalić wszystkie szczegóły pochówku. Zakład świadczy swoje usługi na terenie całego miasta Bydgoszcz – sprawdź: Zakłady Pogrzebowe Bydgoszcz.