Opis działalności Zakładu Pogrzebowego Uniwersal

Zakład Pogrzebowy UNIWERSAL to rodzinna firma z tradycjami. Istnieje na bydgoskim rynku funeralnym od 1981 roku, jako kontynuacja działalności z lat 40. XX wieku. Pan Edmund Durek, który jest dziadkiem obecnego właściciela, przez lata budował firmę świadczącą usługi kompleksowo i profesjonalnie. Firmę, która otwarta jest na nowe rozwiązania i w pełni dostosowuje się do pogrążonych w żałobie Rodzin. To zakład, który stawia Klienta na pierwszym miejscu, otacza go troską, zrozumieniem i cierpliwością. Pokazuje mu, że nie pozostaje sam w tak ciężkich chwilach. Na wsparcie ze strony pracowników zakładu można liczyć bez względu na porę dnia i nocy oraz dzień tygodnia. Drzwi otwarte są przez całą dobę, dla każdego, kto doświadcza nieuniknionej okoliczności. Misją właścicieli oraz zespołu zaufanych pracowników jest organizacja wyjątkowej uroczystości – wyróżniającej się szacunkiem, godnością, a także niebywałym majestatem.

Usługi oferowane przez Zakład Pogrzebowy Uniwersal

Oferta Zakładu Pogrzebowego UNIWERSAL powstała w oparciu o cenną wiedzę i bogate doświadczenie przekazywane w Rodzinie od pokoleń. Tak wszechstronny zakres usług i świadczeń pozwala na spełnienie wszelkich oczekiwań, nawet najbardziej wymagających Klientów. Pracownicy firmy codziennie dokładają wszelkich starań, aby każdy Klient otrzymał pomoc w pełnym tego słowa znaczeniu. Pomocna dłoń wyciągnięta jest do niego już od pierwszych chwil, a drzwi zakładu otwarte są dla każdego człowieka doświadczającego bolesnej straty. Pracownicy oferują Rodzinie wypełnienie wszelkich formalności w urzędzie stanu cywilnego, kancelarii parafialnej, u zarządcy administracji cmentarza oraz w instytucjach odpowiedzialnych za przyznawanie zasiłku pogrzebowegoZUS i KRUS. Na podstawie stosownego upoważnienia, personel pomaga również w kompletowaniu dokumentacji dotyczącej kremacji oraz ekshumacji zwłok i szczątków. Każda Rodzina otrzymuje fachowe doradztwo oraz wyczerpujące informacje na każdym etapie związanym z organizacją i obsługą pochówku.

W siedzibie firmy znajdują się:

  • trumny i urny, wykonane ze starannie wyselekcjonowanych materiałów takich jak drewno, kamień, ceramika, mosiądz i metal,
  • krzyże,
  • tablice nagrobne,
  • modlitewniki i różańce,
  • a także szereg wzorów klepsydr.

Zakład pogrzebowy bierze na swoje barki organizację oprawy muzycznej, jak i kwiatowej. Oferuje Rodzinom usługi profesjonalnych muzyków oraz wieńce i wiązanki spod rąk doświadczonych florystów. Dodatkowa usługa, z jakiej również można skorzystać to uwiecznienie uroczystości w formie foto-video.

Firma posiada doskonałe przygotowanie do całodobowej eksportacji Osoby Zmarłej z miejsca zgonu, niezależnie od tego, czy zgon nastąpił w domu, szpitalu, hospicjum czy jakiejkolwiek innej lokalizacji. Procedura ta odbywa się przy użyciu specjalistycznych karawanów, dostosowanych do surowych wymogów technicznych i sanitarnych. Ponadto, zakład świadczy usługi transportu Osoby Zmarłej na terenie całego kraju oraz poza jego granicami, współpracując z zagranicznymi urzędami. Dzięki wielokrotnym szkoleniom pod okiem fachowców pracownicy wykonują niezbędne czynności z zakresu toalety i kosmetyki pośmiertnej, dokonują balsamowania ciała, po to, by zapewnić Osobie Zmarłej godny i schludny wygląd w dniu pochówku. Rodziny mogą również uzyskać wsparcie przy wyborze stosownej odzieży pośmiertnej. Całość oferowanych usług daje każdej Rodzinie gwarancję, że zostanie potraktowana z należytą dyskrecją, delikatnością, a także z pełnym zrozumieniem.

 

Ceremonia Pogrzebowa Zakładu Pogrzebowego Uniwersal

 

Teren działania Zakładu Pogrzebowego Uniwersal

Zakład Pogrzebowy UNIWERSAL świadczy kompleksowe usługi funeralne na terenie całego powiatu bydgoskiego w województwie kujawsko-pomorskim. Każda Rodzina może dopełnić wszelkich ustaleń, a także uzyskać profesjonalną pomoc w siedzibie firmy, znajdującej się przy ulicy Bałtyckiej 9 w Bydgoszczy. Więcej informacji znajdą Państwo na podstronie zakłady pogrzebowe Bydgoszcz. Właściciele wraz z pracownikami pozostają do dyspozycji i są gotowi do niesienia pomocy przez całą dobę i we wszystkie dni tygodnia – również niedziele i święta.