Misja Domu Pogrzebowego Animus

Zakład Pogrzebowy ANIMUS został założony przez Panią Małgorzatę von Enckevort, by nieść pomoc i wsparcie tym, którzy przeżywają ból po stracie najbliższej osoby. Nazwa tego przedsięwzięcia została wybrana nieprzypadkowo. „Animus” jest łacińskim terminem oznaczającym „serce”. Symbolizuje ono miłość, szacunek, miłosierdzie, współczucie i oddanie. Poszanowanie dla godności osoby zmarłej oraz pełne współczucia i empatii wsparcie Rodzin żegnających Zmarłego stanowi misję Domu Pogrzebowego ANIMUS. By móc jak najlepiej wypełniać to zadanie, Pani Małgorzata von Enckevort wypracowała najwyższe standardy etyczne i zawodowe, do których przestrzegania zobowiązany jest cały personel firmy. Wszystkie usługi wykonywane są w sposób profesjonalny, z zaangażowaniem i dbałością o detale. Najwyższą jakość świadczonych usług potwierdzają liczne podziękowania, rekomendacje i pozytywne opinie osób, które otrzymały pomoc od Pani Małgorzaty i jej pracowników. Przedsiębiorstwo Pogrzebowe ANIMUS jest członkiem  Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego, zrzeszającego czołowe firmy branży funeralnej. Potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych usług jest certyfikat wydany przez Stowarzyszenie, zaświadczający o profesjonalizmie i przestrzeganiu zasad przyjętych w Kodeksie Etyki Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego.

Działalność Zakładu Pogrzebowego Animus

Od początku istnienia Dom Pogrzebowy ANIMUS dokłada wszelkich starań, by każda ceremonia pogrzebowa zorganizowana była na najwyższym poziomie, z pietyzmem i poszanowaniem dla woli Zmarłego i jego Bliskich. Każda uroczystość traktowana jest jako niepowtarzalne wydarzenie, które poprzez swą doniosłość i piękny ceremoniał stanowi hołd ku czci Zmarłego. Realizacja tego założenia jest możliwa dzięki profesjonalnie przeszkolonej kadrze pracowniczej oraz szerokiemu zapleczu technicznemu, gwarantującemu kompleksowość oferowanych usług.

Zakład Pogrzebowy ANIMUS - Grudziądz

Na pozytywny wizerunek Firmy ogromny wpływ mają jej pracownicy, którzy z empatią i zaangażowaniem gotowi są nieść pomoc Bliskim Zmarłych. Otrzymują oni nie tylko wsparcie merytoryczne, ale także duchowe i emocjonalne. Mając na uwadze to, w jak trudnym momencie swojego życia się znaleźli, pracownicy przeprowadzają każdą rozmowę w sposób dyskretny  i delikatny. Na ich podstawie opracowywana jest oferta uwzględniająca zarówno potrzeby, jak i możliwości finansowe Klientów. Każdy, bez względu na zasobność portfela, może być pewien, że zorganizowany przez Firmę ANIMUS pogrzeb będzie odznaczał się pięknem, powagą  i dostojeństwem. Rodziny mogą wybrać, w jakiej formie ma się odbyć pochówek – tradycyjnej  z trumną czy poprzedzonej kremacją, po której prochy zostają złożone w urnie. Zakład Pogrzebowy dysponuje bogatą ofertą trumien i urn, oraz wszelkich niezbędnych akcesoriów pogrzebowych takich jak krzyże, tabliczki nagrobne, dekoracje, dewocjonalia i odzież dla Zmarłego. Zakład organizuje pogrzeby wyznaniowe i świeckie. Tym ostatnim przewodniczy Mistrz Ceremonii, który dba o przebieg uroczystości, wygłasza laudację i tworzy rozbudowane montaże słowno – muzyczne ku czci osoby zmarłej. Dodatkowo na życzenie Rodzin przygotowywana jest oprawa muzyczna i florystyczna ceremonii. Kompozycje kwiatowe wykonywane są w pracowni florystycznej będącej częścią Przedsiębiorstwa ANIMUS. Wykwalifikowani floryści wykorzystują najpiękniejsze wzornictwo, by stworzyć niepowtarzalne aranżacje kwiatowe, które uświetnią ceremonię. Ponadto Zakład oferuje możliwość stworzenia reportażu fotograficznego, który uwieczni moment ostatniego pożegnania i pozwoli zachować pamięć tych ostatnich chwil spędzonych ze Zmarłym.

Ceremonia pogrzebowa Zakładu Pogrzebowego Animus - Grudziądz

W ramach swojej oferty Przedsiębiorstwo Pogrzebowe ANIMUS zapewnia transport zmarłych. Z najwyższym szacunkiem wykonywana jest eksportacja z miejsca zgonu do chłodni, gdzie w specjalnie wydzielonym pomieszczeniu wykonywane są specjalistyczne zabiegi z dziedziny tanatokosmetyki. Ułatwiają one pożegnanie Zmarłego, zostawiając dobre i pełne spokoju wspomnienia. Przed rozpoczęciem właściwej uroczystości pogrzebowej Bliscy osoby zmarłej uczestniczą w ostatnim pożegnaniu, które odbywa się w kaplicy żałobnej. Pracownicy Zakładu ANIMUS przygotowują wystrój pomieszczenia, które zaaranżowane zostało tak, by żałobnicy mogli  w ciszy i spokoju przeżyć ostatnie chwile z ukochaną osobą. Po przewiezieniu na cmentarz trumna lub urna składane są do grobu, uprzednio udekorowanego przez personel Firmy. W czasie uroczystości wykorzystywane są windy pogrzebowe, namioty, sztuczna trawa oraz mobilne nagłośnienie. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że wśród usług funeralnych Domu Pogrzebowego ANIMUS znajduje się organizacja konsolacji. Firma dysponuje własną salą restauracyjną z zapleczem gastronomicznym i obsługą kelnerską. Koszty pogrzebu pokrywane są z zasiłku wypłacanego przez instytucje państwowe (ZUS, KRUS). Personel Zakładu oferuje pomoc zarówno w uzyskaniu tego świadczenia, jak i w wypełnieniu wszelkich innych obowiązków formalnych, urzędowych związanych z pogrzebem.

Karawan Zakładu Pogrzebowego Animus Grudziądz

Siedziba Firmy Pogrzebowej Animus

Dom Pogrzebowy ANIMUS świadczy swoje usługi w Grudziądzu w województwie kujawsko – pomorskim, zachęcamy do sprawdzenia współpracy na tym terenie – zakłady pogrzebowe kujawsko-pomorskie. Znajduje się tam siedziba Zakładu, przy ulicy Józefa Wybickiego 44. W celu dopełnienia formalności Klienci mogą udać się do biura osobiście, lub umówić się z przedstawicielem Firmy w domu czy w dowolnym miejscu wskazanym przez Klienta. Ponadto personel Zakładu pozostaje do dyspozycji Klientów przez całą dobę, w każdym dniu tygodnia.