fbpx
Pogotowie Pogrzebowe
image/svg+xml

kujawsko-pomorskie

Pogotowie Pogrzebowe

Jest Ci smutno i nie wiesz co zrobić, bo straciłeś kogoś bliskiego? Pozwól nam zadbać o Twój spokój. Zadzwoń do nas, my na pewno Ci pomożemy. 801 12 12 12 – całodobowo.

Sprawdzone zakłady pogrzebowe w województwie kujawsko-pomorskim

Infolinia Pogotowie Pogrzebowe swoją działalnością obejmuje całą Polskę, co oznacza, że również województwo kujawsko-pomorskie. Na tym terenie z Grupą współpracuje wiele zakładów pogrzebowych. W Bydgoszczy, czyli w stolicy województwa wybraną firmą jest Zakład Pogrzebowy UNIWERSAL Bydgoszcz. Infolinia działa 24 godziny na dobę, każdego dnia w tygodniu. Pod numerem 801 12 12 12 możecie Państwo zgłosić zarówno usługę pogrzebu, jak i transportu zwłok. Wykwalifikowana kadra pracownicza stale pozostaje do Państwa dyspozycji.

Pogotowie Pogrzebowe w województwie kujawsko-pomorskim

Województwo kujawsko-pomorskie to województwo położone w południowej i centralnej części Polski. Powierzchnia województwa wynosi 17 971,34 km2, a liczba jego mieszkańców sięga 2,1 mln osób. Siedziba wojewody znajduje się w Bydgoszczy, natomiast siedziba sejmiku województwa oraz organów samorządowych w Toruniu. Zachęcamy do sprawdzenia firm pogrzebowych działających w stolicy województwa – Zakłady Pogrzebowe Bydgoszcz. Województwo to dzieli się na 52 miasta, 19 powiatów, 144 gminy, z czego 17 to gminy miejskie, 92 wiejskie a 35 gminy miejsko-wiejskie. Na obszarze województwa zlokalizowane są 4 miasta na prawach powiatu – Bydgoszcz, Toruń, Grudziądz i Włocławek.

Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego znajduje się wiele przedsiębiorstw światowych marek, np. Coca-Cola, Frosta, Sharp Corporation, Unilever czy Nestle. Duże znaczenie dla gospodarki regionu miało utworzenie Bydgosko-Toruńskiego Okręgu Przemysłowego. Specjalizacją ośrodka są zakłady sodowe, produkcji włókien sztucznych i związków organicznych. Równie dobrze rozwinięty w województwie jest przemysł elektromaszynowy, lekki, drzewno-papierniczy, meblowy i spożywczy. Z uwagi na bogactwa naturalne, w województwie również silnie rozwinięty jest przemysł chemiczny.

Województwo kujawsko-pomorskie z racji lokalizacji w południowo-centralnej części Polski jest bardzo dobrze skomunikowane, przez obszar województwa przebiega wiele korytarzy transportowych o międzynarodowym znaczeniu. Przebiega tędy trasa europejska E74 będąca jednocześnie częścią autostrady A1, a także trasa E261. Poza tym, przez województwo przebiega wiele dróg ekspresowych i dróg krajowych. W województwie stale rozwija się transport kolejowy, ważniejsze węzły to miasta takie jak Bydgoszcz, Toruń i Inowrocław. Dodatkowo, na obszarze województwa działa międzynarodowy port lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego, położony w Bydgoszczy, oferujący połączenia lotnicze do wielu krajów, m.in.: Egiptu, Turcji, Hiszpanii i Tunezji. W regionie zlokalizowane są również lotniska cywilne, sportowe oraz liczne lądowiska. Województwo kujawsko-pomorskie posiada tradycję żeglugi śródlądowej, obecnie rewitalizowane są szlaki wodne, przez obszar województwa przebiegają dwa międzynarodowe szlaki E40 i E70.

Pod względem turystycznym, województwo kujawsko-pomorskie ma bardzo bogate dziedzictwo kulturowe. Na liście obiektów objętych ochroną prawną i ochroną konserwatorską znajdują się rozmaite pozycje, na pewno wartą uwagi jest ziemia chełmińska, charakteryzująca się architekturą gotycką oraz zamkami krzyżackimi. Wartym uwagi zamkiem zakonu krzyżackiego jest ten zlokalizowany w Golubiu. To czteroskrzydłowy zamek wybudowany w stylu gotycko-renesansowym. Początki zamku sięgają nawet 1293 roku. W miejscowości Świecie podziwiać można z kolei ruiny zamku krzyżackiego, wybudowanego w 1335 roku. Najlepiej zachowane i najbardziej okazałe zamki znajdują się w Radzyniu Chełmińskim, Papowie Biskupim, Brodnicy. W Biskupinie z kolei mieści się osada, której odkrycie było jednym z ważniejszych wydarzeń w dziejach nie tylko polskiej, ale też europejskiej archeologii. Stanowisko to zostało w części zrekonstruowane, dzięki czemu możliwe jest jego zwiedzanie jako muzeum, a także organizowanie festynów biskupińskich poruszających tematykę skansenu i jego historii. Na terenie osady znajduje się wał obronny, chaty, bramy i falochrony. Niewątpliwie urokliwym i bogatym pod względem zabytków miastem jest Toruń. Reprezentacyjnym obiektem na mapie miasta jest Ratusz Staromiejski położony w starej części miasta. Stare Miasto skupia bardzo cenne zabytki, takie jak, chociażby gotycki Kościół Wniebowzięcia NMP z XIII wieku, a także Dom Kopernika – czyli zabytkowe kamienice będące przypuszczalnym miejscem narodzin słynnego polskiego astronoma. Nad rzeką Młynówką przepływającą przez Bydgoszcz można podziwiać unikatową „Wenecję”, czyli ciąg kamienic Starego Miasta – najstarszej części Bydgoszczy.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe