fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy GULCZYŃSCY Krotoszyn

ul. Farna 7, 63-700 Krotoszyn

801 12 12 12

62 725 23 93

Zakład Pogrzebowy Gulczyńscy Krotoszyn to najstarsza firma pogrzebowe w powiecie krotoszyńskim.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Krotoszynie

Herb miasta KrotoszynKrotoszyn to położone w południowej części Wielkopolski miasto, będące siedzibą powiatu krotoszyńskiego, które prawa miejskie uzyskało w 1410 roku. Obecnie zamieszkiwane jest przez ponad 28 tysięcy osób. Jego położenie na wysoczyźnie morenowej oraz liczne walory naturalne, wchodzące w skład Rezerwatu Przyrody Miejski Bór czy Obszaru Chronionego Dąbrowy Krotoszyńskie, sprawia, że miejsca te są popularnymi terenami aktywnego wypoczynku, nie tylko wśród miejscowych, ale i turystów.

Przez Krotoszyn przebiegają dwie trasy krajowe, nr 15 oraz 36, a od stolicy Wielopolski dzieli go niewiele ponad 100 km. Miasto to silnie związane jest z przemysłem metalowym. Do największych przedsiębiorstw działających na jego terenie zaliczyć można Mahle Polska Sp. z o.o., Metpol, Fugor Sp. z o.o. czy Jotkel Sp. z o.o. Sp. k. Natomiast najpopularniejszymi atrakcjami turystycznymi w Krotoszynie są:

  • zbudowany w 1689 roku Ratusz,
  • późnogotycki Kościół Farny Św. Jana Chrzciciela,
  • barokowy Pałac Gałeckich,
  • a także Kościół św. Apostoła Piotra i Pawła.

Usługi Pogrzebowe Krotoszyn – polecane zakłady pogrzebowe

Pogotowie Pogrzebowe na terenie miasta i całego powiatu krotoszyńskiego reprezentuje Zakład Pogrzebowy Gulczyńscy Krotoszyn. To rodzinna firma z tradycjami, której obecnym właścicielem jest Pan Tomasz Gulczyński. Zakład ten na miejscowym rynku funeralnym istnieje od 1924 roku. Dzięki świadczonej przez siebie fachowej pomocy, rzetelnej i odpowiedzialnej pracy oraz zapewnieniu należnego szacunku i dyskrecji, cieszy się opinią solidnej firmy pogrzebowej. W ofercie domu pogrzebowego znajduje się kompleksowa organizacja wyznaniowych i świeckich uroczystości pogrzebowych. Ponadto przewóz Osób Zmarłych z miejsca zgonu do miejsca pochówku lub chłodni. Dodatkowo firma przeprowadza proces ekshumacji, kremacji zwłok oraz świadczy szeroki zakres prac grabarskich i kamieniarskich.

Zakład Usług Pogrzebowych Gulczyńscy dysponuje profesjonalnymi karawanami, chłodnią, kaplicą modlitewną oraz doświadczonymi i kompetentnymi pracownikami. Zajmują się oni dopełnieniem wszystkich spraw formalnych w USC, KRUS, ZUS czy u zarządcy danego cmentarza. Zapewnią także Osobie Zmarłej szereg usług z zakresu toalety pośmiertnej i tanatokosmetyki. Dla wygody Klientów doradzą jaką oprawę kwiatową ceremonii wybrać, a jeżeli takie będzie Państwa życzenie, zamówią trębacza, którego występ uświetni pogrzeb. Na miejscu w siedzibie zakładu, w Krotoszynie, pomogą Rodzinie dokonać wyboru wymaganych utensyliów. Ponadto wypiszą i ustalą, w jakich lokalizacjach mają zostać rozwieszone klepsydry informujące o dacie pożegnania członka Waszej Rodziny. Po ceremonii jej koszt bezgotówkowo rozliczą, do wysokości przysługującego zasiłku pogrzebowego.

Pracownikom Zakładu Usług Pogrzebowych w Krotoszynie mogą Państwo powierzyć również sprawy związane z przygotowaniem grobów ziemnych, a także murowanych grobowców. Zajmą się też montażem obudów nagrobnych czy demontażem istniejących nagrobków. Możecie być przy tym pewni, że do każdego z tych zadań podejdą oni pełni zaangażowania, aby zapewnić Państwu wysokiej jakości pomoc i obsługę.

Cmentarze na terenie Krotoszyna

Na terenie Krotoszyna istnieją obecnie dwie czynne nekropolie. Pierwszą z nich jest Cmentarz Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela, na którym aktualnie istnieje możliwość dochówku do grobów już się tam znajdujących. Znajduje się tam upamiętniający zbrodnię katyńską, postawiony w 1991 roku Krzyż Katyński. Drugą nekropolią jest cmentarz komunalny, położony na granicy Krotoszyna i wsi Durzyn.

Krematorium w Krotoszynie

Na terenie Krotoszyna nie istnieje obecnie żadne, czynne krematorium.  Zakłady pogrzebowe działające w miejscowości Krotoszyn, w zakresie spopielenia zwłok, korzystają z usług w zaprzyjaźnionych firmach funeralnych znajdujących się w sąsiedztwie miasta, z terenu województwa wielkopolskiego lub dolnośląskiego. Klienci nie muszą martwić się o dopełnienie wszelkich wymogów i dostarczenie kompletnej dokumentacji związanej z planowanym spopieleniem Ich Bliskich, we wszystkich kwestiach organizacyjnych Ich reprezentantem może być pracownik zakładu Pogotowia Pogrzebowego.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe