fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy AMENO Krosno

ul. Spółdzielcza 5a, 38-420 Korczyna

801 12 12 12

721 003 442

Zakład Pogrzebowy Ameno pomaga w kompleksowej i profesjonalnej organizacji pogrzebu w Krośnie.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Krośnie

Herb miasta KrosnoKrosno jest miastem na prawach powiatu, które leży w województwie podkarpackim. Jego powierzchnia wynosi 44,70 km², natomiast liczba ludności to ok. 46 tysięcy mieszkańców. Krosno jest ważnym ośrodkiem przemysłowym i usługowym, uznawanym za miasto przyjazne dla biznesu, a także atrakcyjne inwestycyjnie. W Krośnie mieści się jedno z największych lotnisk trawiastych w Europie użytkowane przez Aeroklub Podkarpacki, sportowe Lotnisko Iwonicz, a także lądowisko sanitarne dla helikopterów.

W Krośnie znajduje się wiele średniowiecznych kościołów i zabytkowych kamienic, które mieszczą się głównie w obrębie Rynku. Do najciekawszych budowli należą między innymi:

  • Bazylika kolegiacka Świętej Trójcy,
  • drewniany rzymskokatolicki kościół pw. św. Wojciecha,
  • Muzeum Podkarpackie,
  • a także Muzeum Rzemiosła.

W bliskiej okolicy od miasta znajduje się także wart zobaczenia Zamek Kamieniec w Odrzykoniu. W Haczowie można zwiedzić drewniany kościół, a w Bóbrce kopalnię ropy naftowej.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Krosno

W Krośnie Pogotowie Pogrzebowe współpracuje z firmą funeralną, która ma wieloletnie doświadczenie w branży funeralnej. Zakład Pogrzebowy AMENO Krosno to profesjonalni i wykwalifikowani pracownicy, którzy pozostają do dyspozycji przez całą dobę, każdego dnia. Przeprowadzają bliskich Osoby Zmarłej przez każdy etap organizacji pogrzebu, zapewniając im możliwość godnego przeżywania żałoby. W tak ciężkiej i niecodziennej sytuacji skompletowanie dokumentów może okazać się wyjątkowo trudnym zadaniem, dlatego pracownicy kompleksowo pomagają w tym zakresie. W imieniu bliskich Zmarłego personel może dopełnić wszelkich formalności zarówno w urzędach, jak i w kancelarii parafialnej oraz w administracji cmentarza.

Jedną z najważniejszych usług pogrzebowych, jaka jest wykonywana przez firmę, jest całodobowy transport zwłok. Pracownicy mogą odebrać ciało z każdej wskazanej lokalizacji, a następnie przewieźć je do zakładowej chłodni, gdzie będzie oczekiwać do dnia pochówku. Zakład pogrzebowy w Krośnie realizuje zarówno ceremonie o charakterze tradycyjnym, jak i kremacje, w każdym obrządku religijnym oraz w ceremoniale świeckim. Dodatkowo personel służy pomocą w wyborze niezbędnych utensyliów pogrzebowych, które znajdują się w siedzibie zakładu.

Cmentarze na terenie Krosna

W Krośnie mieszczą się trzy cmentarze, z czego tylko Cmentarz Komunalny jest wciąż użytkowany. Zlokalizowany jest przy ulicy kard. Stefana Wyszyńskiego. Nieczynny już Cmentarz Żydowski, który powstał w II połowie XIX wieku, znajduje się przy ulicy Stefana Okrzei. Z kolei na Placu 3 Maja mieści się Cmentarz Żołnierzy Radzieckich. Na jego terenie jest 25 mogił żołnierzy radzieckich, którzy polegli w walkach o Krosno we wrześniu 1944 roku.

Krematorium w Krośnie

Najbliższe krematorium znajduje się w stolicy województwa, w Rzeszowie. Zakłady pogrzebowe prowadzące działalność w mieście Krosno współpracują m.in. z tą spopielarnią zwłok.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe