fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy ARKADIA Kościerzyna

ul. A. Piechowskiego 34A, 83-400 Kościerzyna

801 12 12 12

Personel wkłada całe serce w misję, jaką jest pomoc Rodzinie pogrążonej w bólu.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Kościerzynie

Herb miasta KościerzynaKościerzyna to kaszubskie miasto położone w północnej części Polski, w województwie pomorskim. Zajmuje powierzchnię 15,83 km², a liczba jego ludności wynosi ponad 23 tysiące mieszkańców. Miasto otoczone jest jeziorami Gałęźne, Kapliczne i Wierzysko. Jest ważnym węzłem kolejowo-drogowym, leży przy skrzyżowaniu drogi krajowej nr 20 i dróg wojewódzkich nr 214 i 221.

Na terenie miasta działalność religijną prowadzą Kościół rzymskokatolicki, Kościół Zielonoświątkowy, a także Świadkowie Jehowy. Najważniejszymi budowlami sakralnymi są: Kościół pw. Świętej Trójcy, Kościół Zmartwychwstania Pańskiego oraz Pieta Kościerska w kaplicy sióstr niepokalanek. Charakterystycznymi obiektami na terenie miasta są także: pomnik Remusa na Rynku, Muzeum Kolejnictwa, a także Muzeum Ziemi Kościerskiej. Dodatkową atrakcją znajdująca się w mieście jest AQUA Centrum. Na obszarze Kościerzyny znajduje się także rezerwat przyrody Strzelnica, gdzie możemy podziwiać ponad 200-letnie klony i dęby.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Kościerzyna

W Kościerzynie Pogotowie Pogrzebowe współpracuje z zakładem pogrzebowym, który w tych ciężkich chwilach wykazuje się ogromną troską, zrozumieniem i cierpliwością w stosunku do Klientów. Zakład Pogrzebowy ARKADIA Kościerzyna świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe nieprzerwanie od 2002 roku. Priorytetem dla pracowników jest wsparcie i odciążenie bliskich Osoby Zmarłej z obowiązków, jakie nieoczekiwanie spadły na ich barki. Pracownicy po otrzymaniu stosownego upoważnienia mogą wypełnić niezbędne formalności urzędowe, kościelne, a także cmentarne. Pomagają również w skompletowaniu dokumentacji związanej z organizacją pogrzebu oraz dotyczącej m.in. otrzymania należnego zasiłku pogrzebowego. Zakład pogrzebowy z Kościerzyny realizuje pochówki tradycyjne, kremacyjne, a także może przygotować pogrzeb świecki z udziałem profesjonalnego mistrza ceremonii.

Firma prowadzi działalność przez całą dobę, dzięki czemu może zagwarantować przewóz Osoby Zmarłej z miejsca zgonu, bez względu na porę dnia i nocy. Kierowcy dokonują transportu zwłok z każdego wskazanego przez osobę zgłaszającą miejsca. W siedzibie firmy można nabyć wszystkie niezbędne do wykonania godnego pochówku akcesoria: trumny, urny oraz odzież dla Osoby Zmarłej. Dodatkowo na miejscu można wybrać krzyż, tabliczkę nagrobną, klepsydry pogrzebowe, różańce, modlitewniki czy znicze. Wyposażenie zakładu stanowią także dekoracje florystyczne – wieńce, wiązanki i bukiety pogrzebowe. Ponadto firma zapewnia kompleksową oprawę muzyczną uroczystości żałobnej.

Cmentarze w Kościerzynie

Nieistniejący już Cmentarz Żydowski w Kościerzynie znajdował się przy ulicy 22 Lipca. Został założony w 1786 roku, a zamknięty w latach 60. XX wieku. Do dnia dzisiejszego z dawnej nekropolii pozostała tylko aleja prowadząca do cmentarza i kilka starych drzew. Obecnie pochówki wykonuje się na Cmentarzu Miejskim, który zlokalizowany jest przy ulicy Markubowo.

Krematorium w Kościerzynie

W miejscowości Kościerzyna nie ma krematorium, wszystkie zakłady pogrzebowe oferujące usługi kremacji, współpracują w tym zakresie ze spopielarniami zwłok, które są zlokalizowane w innych miejscowościach województwa pomorskiego. Najbliższy tego typu obiekt znajduje się w Gdańsku.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe