fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy EDEN Końskie

ul. Gimnazjalna 41, 26-200 Końskie

801 12 12 12

606 328 620

Firma od wielu lat świadczy kompleksowe usługi funeralne na terenie powiatu koneckiego.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Końskich

Herb miasta KońskieKońskie to położone w województwie świętokrzyskim, na granicy Wyżyny Kielecko-Sandomierskiej, miasto powiatowe. Prawa miejskie uzyskało w 1748 roku. Zamieszkuje je ponad 18 tys. osób, a jego teren stanowi podstrefę Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowic. Przemysł Końskich związany jest przede wszystkim z branżą metalurgiczną, usługową, a także handlową. Na jego terenie działalność prowadzi między innymi Zakład Techniki Odpylania oraz Koneckie Zakłady Odlewnicze S.A.

Największym i najbardziej rozpoznawalnym zabytkiem Końskich jest klasycystyczny, zabytkowy Zespół parkowo-pałacowy. To liczący około 15 ha teren, na którym, poza dwuskrzydłowym, posiadającym kształt podkowy, budynkiem Pałacu, znajduje się również urokliwa „Oranżeria Egipska”. Jej ozdobę stanowią posągi faraonów i egipskie hieroglify, „Świątynia Grecka” z charakterystycznym sześciokolumnowym portykiem, Glorieta oraz „Domek Wnuczętów”. Innym ważnym punktem na mapie Końskich jest miejski Rynek. Na jego terenie znajdują się zabytkowe, posiadające kamienne portale wjazdowe kamienice. W centrum usytuowany jest Pomnik Tadeusza Kościuszki, który pochodzi 1917 roku. Warta uwagi jest również słynna, jednonawowa, a także posiadająca piękne, gwiaździste sklepienie w prezbiterium Kolegiata Św. Mikołaja. Co ważne miasto stanowi atrakcję, również dla osób preferujących aktywny wypoczynek, których piękne krajobrazy przyciągają m.in. nad konecki Zalew.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Końskie

Rekomendowanym przez Pogotowie Pogrzebowe zakładem na terenie Końskich, świadczącym wysokiej jakości usługi oraz niosącym pomoc w zakresie organizacji pogrzebu, jest Zakład Pogrzebowy Eden Końskie. Firma już od ponad 20 lat towarzyszy Rodzinom Osób Zmarłych w przygotowaniu i obsłudze religijnych i świeckich ceremonii pochówku. Bez znaczenia jest fakt, czy mają one mieć formę pogrzebu tradycyjnego, czy kremacyjnego. Firma dysponuje chłodnią, salą pożegnań, komfortowymi karawanami, jak również szeregiem koniecznych utensyliów. Dzięki posiadaniu odpowiednich zasobów pracownicy najlepiej doradzą i pomogą Klientom w transporcie Osoby Zmarłej na rynku lokalnym, krajowym, a nawet międzynarodowym. Zadbają o piękną oprawę muzyczną i kwiatową, a także mogą pomóc w organizacji transportu dla żałobników.

Dodatkowo personel wesprze Państwa w ustaleniu wszystkich, wymaganych kwestii formalnych w instytucjach państwowych i ubezpieczeniowych, aby mogły zostać przyznane Wam należne świadczenia i zasiłek pogrzebowy. Co istotne w siedzibie firmy w Końskich Klienci będą mogli również wyposażyć się we wszystkie konieczne do pochówku akcesoria, tj. trumny, urny, krzyże i tabliczki, a także odzież dla Osób Zamarłych, książeczki i różańce, całun czy pamiątkowe obrazki.

Cmentarze w Końskich

Głównym miejscem pochówku mieszkańców Końskich jest zlokalizowany przy ulicy Browarnej 28 Cmentarz Parafialny. Administratorem nekropolii jest znajdujący się nieopodal rzymskokatolicki Kościół Pw. Św. Anny. Zajmuje się on wszystkimi sprawami organizacyjnymi związanymi z funkcjonowaniem tego cmentarza. Zgłaszając się tam, uzyskają Państwo pomoc w wykupie nowych kwater pogrzebowych, zapłacą należność za istniejące już groby najbliższych czy zgłoszą planowane wkrótce do wykonania prace kamieniarskie.

Krematorium w Końskich

Na terenie miasta Końskie nie ma spopielarni zwłok, wszystkie zakłady pogrzebowe współpracują w tym zakresie z krematoriami zlokalizowanymi w pobliżu. Najbliższe z nich znajduj się w Skarżysku-Kamiennej. Miejscowe zakłady funeralne na podstawie oczekiwań ze strony Rodziny Zmarłego, ustalają w krematorium dostępne terminy i obowiązkowe formalności, aby proces mógł zostać przeprowadzony. W wyznaczonym czasie zajmują się również transportem Osoby Zmarłej do krematorium.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe