fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy IWAŃSCY Konin

ul. Poznańska 8, 62-540 Kleczew

801 12 12 12

693 358 334

Misją firmy jest wszechstronna pomoc Rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Koninie

Herb miasta KoninKonin to miasto na prawach powiatu, zlokalizowane w zachodniej części Polski, w województwie wielkopolskim. Leży nad rzeką Wartą, jest siedzibą powiatu konińskiego. Powierzchnia miasta wynosi 82,8 km2, a jego populacja sięga 73 176 mieszkańców. Okolice miasta obfitują w węgiel brunatny, w związku z czym powstał tu Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin. Konin pełni funkcję węzła drogowego – przebiega tędy wiele dróg krajowych, a także drogi wojewódzkie. Przy południowej granicy miasta znajduje się autostrada A2. Ważną funkcję pełni tu również transport wodny. W Koninie znajduje się port rzeczny oraz śluza. Funkcjonuje tu także lądowisko sanitarne.

Na mapie miasta znaleźć można rozmaite zabytki, między innymi Grodzisko Kaszuba datowane na VI-VII w. Przy ulicy Kościelnej w Koninie znajduje się Kościół św. Bartłomieja, czyli okazała świątynia wybudowana w stylu gotyckim. W środku zobaczyć można epitafium Mikołaja Grochowskiego z 1570 roku, a także marmurowy sarkofag Stanisława Przyjemskiego. Wyjątkowym zabytkiem jest także kamienny słup drogowy, ustawiony w 1151 roku i uznawany za najstarszy w Polsce.

Usługi pogrzebowe Konin, sprawdzone zakłady pogrzebowe w mieście

Zakład pogrzebowy, który świadczy kompleksowe usługi funeralne dla Pogotowia Pogrzebowego na terenie Konina, posiada wieloletnie doświadczenie. Firma Państwa Iwańskich istnieje na rynku od 1998 roku i z powodzeniem niesie wsparcie wszystkim Rodzinom dotkniętym bolesną stratą bliskiej osoby. Zespół wykwalifikowanych pracowników zakładu, każdego dnia z pełnym zaangażowaniem stara się ukoić ból towarzyszący Rodzinom i zapewnia im poczucie bezpieczeństwa w tak ciężkich chwilach. Kompleksowe usługi pogrzebowe w Koninie, jakie oferuje firma, obejmują każdy etap związany z organizacją godnej uroczystości pożegnalnej. Wsparcie i troska rozpoczyna się niezwłocznie – od chwili otrzymania zgłoszenia o stracie. Personel na podstawie stosownego upoważnienia wypełnia wszystkie formalności:

  • w urzędzie stanu cywilnego,
  • w kancelarii parafialnej,
  • u zarządcy cmentarza,
  • a także występuje w imieniu Rodziny o przyznanie zasiłku pogrzebowego z ZUS lub KRUS.

Zakład Pogrzebowy IWAŃSCY Konin stale unowocześnia oferowane usługi, doskonali zaplecze techniczne oraz podnosi umiejętności pracowników. Każdy Klient może liczyć na sprawną i bezpieczną eksportację Osoby Zmarłej z miejsca zgonu, niezależnie od lokalizacji, dzięki specjalistycznym karawanom renomowanych marek. W siedzibie firmy Klienci znajdą szeroki wybór trumien i urn w wersjach zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych, klasycznych i bogato zdobionych. Firma realizuje uroczystości tradycyjne z użyciem trumny, ale również urnowe, czyli poprzedzone kremacją. Na pomoc mogą liczyć wszyscy, niezależnie od wyznawanej wiary czy statusu finansowego. Wszechstronna oferta Zakładu Pogotowia Pogrzebowego zawiera także wszystkie niezbędne utensylia funeralne – znicze, krzyże, tabliczki, klepsydry i inne.

Dzięki szkoleniom pod okiem fachowców obsługa dokonuje przygotowania Osoby Zmarłej do pochówku, wykonując kosmetykę pośmiertną i dobierając elegancką odzież. Po stronie zakładu pozostaje także przygotowanie okazałej oprawy kwiatowej w postaci wieńców i wiązanek, a także oprawy muzycznej poprzez udział profesjonalnych instrumentalistów. Całość oferowanych usług daje wszystkim Rodzinom pewność, że pogrzeb odbędzie się z godnością, szacunkiem i prawdziwym dostojeństwem, a wszystkie życzenia Klientów dotyczące uroczystości zostaną spełnione z dbałością o detale.

Cmentarze na terenie Konina

Na terenie Konina znajduje się wiele cmentarzy, w tym kilka o statusie zabytku. Najstarszą nekropolią jest cmentarz parafii pw. św. Bartłomieja. Można znaleźć tam groby zarówno katolickie, protestanckie, jak i prawosławne, pochodzące z początku XIX wieku. W mieście znaleźć też można cmentarz wojenny z okresu I Wojny Światowej – mieszczący prochy żołnierzy rosyjskich i niemieckich poległych w Koninie i okolicach. Nagrobki pochodzą głównie z 1914 roku, ale znaleźć można też późniejsze, z 1915 i 1917 roku.

Krematorium w Koninie

Na terenie Konina nie ma żadnej spopielarni zwłok. Wszystkie zakłady i domy pogrzebowe oferujące Klientom usługi kremacji, współpracują w tym zakresie z krematoriami z innych miejscowości niż Konin, w  województwie wielkopolskim.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe