fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy ONYKS Kołobrzeg

al. św. Jana Pawła II 30, 78-100 Kołobrzeg

801 12 12 12

785 502 502

Kompleksowe usługi pogrzebowe na terenie Kołobrzegu świadczy Zakład Pogrzebowy Onyks.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Kołobrzegu

Herb miasta KołobrzegKołobrzeg to miasto powiatowe leżące w północnej części Polski, nad rzeką Parsętą i Morzem Bałtyckim, znany kurort wypoczynkowy i uzdrowiskowy. Prawa miejskie uzyskał w 1255 roku, a jego teren zamieszkuje ponad 46 tysięcy osób. Kołobrzeg to ważny port morski o znaczeniu handlowym, rybackim, jachtowym, a także pasażerskim. Słynie również z występujących tutaj złóż borowiny, solanki oraz źródeł wody mineralnej – Perła Bałtyku. Miejscami szczególnie licznie odwiedzanymi przez turystów, na terenie miasta są:

  • Bulwar Jana Szymańskiego,
  • molo,
  • pochodząca z 1946 roku latarnia morska z pięknym tarasem widokowym,
  • Baszta Lontowa,
  • a także Bazylika Mariacka.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą udać się do dzielnicy Podczele, gdzie w Lesie Kołobrzeskim biegnie trasa rowerowa. Tam piękne krajobrazy przeplatane są szerokimi plażami, żelbetowymi hangarami i poradzieckimi schronami oraz niezmąconą urbanizacją przyrodą. Dla dzieci z pewnością dużą atrakcją będzie wizyta w kołobrzeskim AquaParku Milenium, na Basenach Solankowych czy w parku rozrywki Dziki Zachód. Całą rodziną warto odwiedzić także Muzeum Bursztynu oraz znajdujące się przy ulicy Rodziewiczówny Muzeum Figur Woskowych.

Sprawdzony Zakład Pogrzebowy Kołobrzeg

Rekomendowanym przez Pogotowie Pogrzebowe na terenie Kołobrzegu zakładem funeralnym, świadczącym wysokiej jakości usługi pogrzebowe jest Zakład Pogrzebowy Onyx Kołobrzeg. Firma od wielu lat specjalizuje się w przygotowaniu religijnych i bezwyznaniowych pochówków Zmarłych. Dysponuje własną chłodnią, kaplicą, salą pożegnań, eleganckimi karawanami, a także nowoczesnym krematorium. Jej kadrę stanowią doświadczeni pracownicy o wysokiej kulturze osobistej.

Usługi pogrzebowe w Kołobrzegu, jakie świadczy rekomendowana przez nas firma funeralna

Personel służy pomocą we wszystkich etapach planowanego pożegnania. Począwszy od ustalenia spraw formalnych, poprzez przygotowanie ciała do pochówku, wybór oprawy florystycznej i muzycznej, po przygotowanie grobu i obsługę pogrzebu na cmentarzu. Zajmuje się również produkcją, a także montażem standardowych lub wykonanych na indywidualne zamówienie pomników. Klienci korzystający z usług tej solidnej firmy pogrzebowej nie muszą martwić się takimi kwestiami jak toaleta pośmiertna Osoby Zmarłej, zakup odzieży żałobnej, a także niezbędnych utensyliów, ponieważ ich szeroki wybór dostępny jest w siedzibie firmy. Co istotne firma pomoże Państwu także w przeprowadzeniu procedury ekshumacji oraz w zaplanowaniu własnego, jeszcze za życia, pogrzebu (usługa Funeral Planning). Istnieje także możliwość bezgotówkowego rozliczeniu należności za organizowany pogrzeb do wysokości przysługującego zasiłku pogrzebowego.

Cmentarze na terenie Kołobrzegu

Największą czynną nekropolią na terenie Kołobrzegu jest Cmentarz Komunalny. Znajduje się przy ulicy Świętego Wojciecha 7, a jego administratorem jest Miejski Zakład Zieleni, Dróg i Ochrony Środowiska. Jego część znajdującą się od ulicy 6 Dywizji Piechoty zajmuje Cmentarz Wojenny z czasów II wojny światowej, na którym swoje miejsce spoczynku znalazło 1427 poległych żołnierzy. W granicach tej nekropolii znajduje się poświęcony polskim żołnierzom Armii „Pomorze” Pomnik Chwały, słynny sarkofag z napisem „Za polski Kołobrzeg”, a także makieta odzwierciedlająca bitwę o miasto w 1945 roku.

Krematorium w Kołobrzegu

Najbliższa spopielarnia zwłok – krematorium Weles znajduje się około 20 km od miasta. Jest ono własnością polecanego przez Pogotowie Pogrzebowe Zakładu Onyx. W związku z tym jego Klienci nie są obciążeni dodatkowymi kosztami i formalnościami związanymi z procedurą spopielenia zwłok. Na miejscu w biurze firmy w Kołobrzegu mogą dokonać wyboru urny oraz ustalić wszystkie szczegóły pochówku kremacyjnego.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe