fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy WOJCIECH RUTKOWSKI Koło

ul. Poniatowskiego 30, 62-600 Koło

801 12 12 12

601 767 939

Firma świadczy swoje usługi kompleksowo od wielu lat.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Kole

Koło jest miastem położonym w środkowo-zachodniej części Polski, w województwie wielkopolskim, nad rzeką Wartą. Miasto liczące 21 686 mieszkańców jest siedzibą powiatu kolskiego i gminy Koło. Powierzchnia miasta wynosi 13,85 km2. Przed I Wojną Światową gospodarka Koła była bardzo zróżnicowana, na terenie miasta funkcjonowały fabryki fajansu, narzędzi rolniczych, wyrobów bawełnianych, a także młyny i wiatraki. Po obu wojnach w Kole powstały kopalnie węgla brunatnego, elektrownie i huta aluminium.

Obecnie Koło jest bardzo znane z prężnie rozwijającego się przemysłu ceramicznego. Kolski Zakład Wyrobów Sanitarnych „Koło” posiada filie w wielu miastach Polski. Miasto jest też ośrodkiem przemysłu spożywczego, na jego terenie znajduje się między innymi oddział Zakładów Mięsnych „Sokołów”. Funkcjonuje także Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska – jedna z największych w kraju. Koło odgrywa ważną rolę, jeśli chodzi o lokalny transport, na terenie miasta krzyżują się drogi krajowe i wojewódzkie. Miasto obfituje w różnego rodzaju zabytki, znaleźć tu można między innymi ruiny warownego zamku, wzniesionego w latach panowania Kazimierza Wielkiego. Zabytkiem sakralnym, którego historia sięga XIII wieku, jest Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest to świątynia w stylu gotyckim, najstarsza w mieście. W jej wnętrzach warto zwrócić uwagę na oryginalną gotycką ambonę oraz późnorenesansowe sakramentarium. Zachęcamy również do przeczytania, jakie zakłady pogrzebowe są przez nas rekomendowane na tym terenie.

Sprawdzone zakłady pogrzebowe – Koło

Na terenie powiatu kolskiego w województwie wielkopolskim, Pogotowie Pogrzebowe nawiązało współpracę z zakładem, który ma wieloletnie doświadczenie w organizacji uroczystości pogrzebowych. Zakład Pogrzebowy Wojciech Rutkowski Koło od wielu lat czyni sumienną i rzetelną posługę na rzecz Osób Zmarłych i ich pogrążonych w żałobie Rodzin. Niesie im ukojenie w tak trudnym czasie i pomaga w każdej ciążącej sprawie. Zakład Pogrzebowy w miejscowości Koło stawia za cel indywidualne podejście do każdego Klienta. Firma przygotowała ofertę pozwalającą na kompleksową pomoc, niezależnie od wyznania czy też statusu finansowego Rodziny.

Personel zakładu wykazuje się wrażliwością na krzywdę drugiego człowieka, tolerancją i wysoką kulturą osobistą. Pomocna dłoń wyciągnięta jest do każdego Klienta już od pierwszych chwil kontaktu. Uczynny personel bierze na swoje barki wszystkie formalności, jakie trzeba wypełnić. Pomaga w kwestiach organizacyjnych w urzędzie, kościele, na cmentarzu oraz w instytucjach takich jak ZUS czy KRUS. Firma świadczy całodobowo usługi eksportacji Osoby Zmarłej z miejsca zgonu, przewozu ciała na terenie kraju, a także międzynarodowego transportu zwłok.

Po stronie firmy pozostaje również przygotowanie oprawy kwiatowej oraz muzycznej i fotograficznej uroczystości. Każda Rodzina może liczyć także na profesjonalne przygotowanie Osoby Zmarłej do pochówku, a także fachowe doradztwo w zakresie doboru odpowiedniej trumny bądź urny. Zaplecze firmy wyposażone jest w różnorodne akcesoria funeralne – od zniczy i krzyży, aż po tabliczki i klepsydry w wielu wzorach. Wykwalifikowany personel służy dobrą radą i niezawodną pomocą na każdym etapie, pozwalając Rodzinie na spokojne spędzenie żałoby i odmówienie modlitwy za utraconą bliską osobę.

Cmentarze na terenie Koła

Na mapie miasta zlokalizowane są cztery nekropolie, z czego jedna wpisana jest do rejestru zabytków. Tą nekropolią jest cmentarz ewangelicki, którego historia sięga XIX wieku. Jest to miejsce spoczynku głównie luterańskich Niemców, mimo że parafia pozwala na pochówki różnych wyznań. Innym miejscem wartym szczególnej uwagi jest cmentarz wojenny, będący miejscem pochówku żołnierzy radzieckich. Spoczywają tutaj również polscy lotnicy polegli nad Kołem w 1939 roku. Na terenie cmentarza znajduje się pomnik upamiętniający nieznanych lotników zmarłych w czasie kampanii wrześniowej, a także pomnik ku pamięci bohaterów Armii Radzieckiej, w kształcie sierpa i młota.

Krematorium w Kole

Zakłady pogrzebowe z miasta Koło i powiatu kolskiego korzystają z usług spopielarni z innych miejscowości w województwie. Na terenie miasta nie funkcjonuje żadne krematorium.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe