fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy MARPOL Kłodzko

ul. Piastowska 9, 57-300 Kłodzko

801 12 12 12

74 867 28 82

Zakład Pogrzebowy Marpol to gwarancja najwyższej jakości usług pogrzebowych w Kłodzku.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Kłodzku

Herb miasta KłodzkoKłodzko to miasto położone w południowo-zachodniej części Polski, w województwie dolnośląskim. Miasto jest siedzibą powiatu kłodzkiego i gminy wiejskiej Kłodzko. Powierzchnia Kłodzka wynosi 24,84 km2, a jego populacja sięga ponad 26 tys. mieszkańców. W Kłodzku bardzo silnie rozwinięty jest przemysł drzewny, metalowy, spożywczy, a także odzieżowy. W całym powiecie kłodzkim właśnie to miasto jest węzłem komunikacyjnym, rozpoczynają się tutaj dwie drogi krajowe, działa również transport kolejowy. Nieco ponad godzinę drogi od centrum funkcjonuje port lotniczy Wrocław-Strachowice.

Na mapie miasta znajduje się duża ilość zabytków różnego rodzaju. Godnym uwagi miejscem jest dawny system obronny miasta, pochodzący z okresu XVII i XVIII wieku, czyli Twierdza Kłodzko. Jest ona zachowana w dobrym stanie, udostępniona do zwiedzania przez turystów. W mieście znajduje się również most gotycki, łączący staromiejską część Kłodzka i Wyspę Piasek. Wartą uwagi turystów świątynią jest z kolei Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, położony na Starym Mieście, wybudowany w stylu późnogotyckim. Status zabytku posiada również miejski Ratusz, reprezentujący styl neorenesansowy. Wybudowany został w latach 1887-1890, obecnie w jego wnętrzach mieści się kawiarnia, Studio Kłodzko Polskiego Radia Wrocław oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe – Kłodzko

Na terenie Kłodzka Pogotowie Pogrzebowe zaufało zakładowi pogrzebowemu, który reprezentuje profesjonalizm i kompleksowe oraz indywidualne podejście do każdej Rodziny. Firma skupia się na ukojeniu bólu, jaki towarzyszy ludziom w żałobie. Wieloletnie doświadczenie i cenna wiedza pozwalają na zrozumienie i spełnienie wszystkich oczekiwań, nawet najbardziej wymagających Klientów. Firma realizuje uroczystości wszystkich wyznań, ceremonie świeckie, pochówki zarówno z użyciem trumny, jak i te poprzedzone procesem kremacji, niezależnie od statusu finansowego Klienta. Drzwi zakładu pogrzebowego w Kłodzku otwarte są dla każdego. Pracownicy firmy wykazują się ogromną wrażliwością na potrzeby drugiego człowieka, dlatego pozostają w dyspozycji przez całą dobę. Dokonują również eksportacji Osoby Zmarłej z miejsca zgonu. Zakład Pogrzebowy Marpol Kłodzko wyposażony jest w specjalistyczne karawany, dzięki czemu świadczy także usługi przewozu Osoby Zmarłej na terenie kraju i poza jego granicami.

Zaangażowana obsługa zdejmuje z barków Klienta ciężar, jakim są formalności urzędowe, a także kościelne. Pomaga również, jeśli chodzi o kwestie cmentarne oraz te związane z przyznaniem zasiłku pogrzebowego z ZUS lub KRUS. Zaplecze firmy zawiera różnorodny wybór trumien i urn wysokiej jakości, każdy z produktów wykonany jest ze starannie wyselekcjonowanych materiałów. W siedzibie firmy znajdują się też utensylia funeralne – znicze, krzyże, tabliczki, jak również klepsydry pogrzebowe. Zakład pogrzebowy w Kłodzku wyróżniony przez Pogotowie Pogrzebowe posiada nowoczesną chłodnię i elegancką salę pożegnań. W dniu ostatniego pożegnania firma zapewnia wszystkim Rodzinom wyjątkową oprawę kwiatową w postaci wieńców, a także innych kompozycji wykonywanych przez doświadczonych florystów na indywidualne zamówienie. Istnieje również możliwość zamówienia wzruszającej oprawy muzycznej.

Cmentarze na terenie Kłodzka

Na terenie miasta znajduje się niewielka ilość cmentarzy. Jednym z nich, wartym szczególnej uwagi jest cmentarz żydowski, który powstał w 1825 roku. Macewy i groby znajdujące się na terenie nekropolii reprezentują różne formy i style. Nagrobki ukazują bogatą symbolikę i wzornictwo, między innymi złamane drzewa, dzbany i dłonie ułożone w geście kapłańskim. Obecnie cmentarz jest nieczynny, jednak po II Wojnie Światowej było to miejsce pochówku wielu polskich Żydów, którzy przyjechali do Kłodzka z Warszawy, Łodzi, Wilna czy też Lwowa. Na terenie cmentarza znajduje się tablica upamiętniająca wszystkich pochowanych tam ludzi.

Krematorium w Kłodzku

Na terenie Kłodzka nie ma żadnego krematorium. Zakłady pogrzebowe oferujące usługę kremacji w miejscowości Kłodzko, korzystają z krematoriów zlokalizowanych na terenie województwa dolnośląskiego.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe