fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy ANTURIUM Kamienna Góra

ul. Wałbrzyska 7, 58-400 Kamienna Góra

801 12 12 12

511 778 940

Zakład Pogrzebowy Anturium wypracował sobie opinię firmy rzetelnej i godnej zaufania.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Kamiennej Górze

Herb miasta Kamienna GóraKamienna Góra jest miastem położonym w południowo-zachodniej części Polski, w województwie dolnośląskim. Miasto jest siedzibą gminy wiejskiej Kamienna Góra oraz siedzibą powiatu kamiennogórskiego. Liczba ludności miasta wynosi ponad 18 tys. mieszkańców. Miasto jest ośrodkiem kulturalnym, handlowym, a także przemysłowym, znaczenie ma zwłaszcza dla przemysłu włókienniczego, maszynowego i spożywczego. Na terenie Kamiennej Góry siedziby ma wiele dużych firm, np. Dofama THIES Sp. z.o.o. zajmująca się produkcją konstrukcji stalowych i zbiorników ciśnieniowych czy Ceramika Marconi, Joyson Safety Systems Poland Sp. z.o.o. Kamienna Góra jest także udziałowcem jednej z czternastu stref ekonomicznych w Polsce – Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości.

W pobliżu miasta zlokalizowane są drogi umożliwiające dogodną komunikację z miastami takimi jak m.in. Wrocław czy czeska Praga. W mieście krzyżuje się droga krajowa nr 5, a także droga wojewódzka nr 367. Odwiedzając Kamienną Górę, warto pamiętać, że jest ona miastem pełnym zabytków. Miejscem zasługującym na szczególną uwagę jest Muzeum Tkactwa, a także okazały poewangelicki, a obecnie rzymskokatolicki Kościół Matki Bożej Różańcowej, zaprojektowany przez śląskiego architekta Martina Frantza. Położony w centralnej części miasta, na placu Grunwaldzkim neorenesansowy Ratusz, będący obecnie siedzibą Urzędu Miasta, jest kolejnym wartym uwagi obiektem na mapie miasta. Bogato wyposażone wnętrza zawierają kolorowe witraże, rzeźby i polichromie.

Sprawdzone zakłady pogrzebowe – Kamienna Góra

Pogotowie Pogrzebowe powstało z myślą, aby pomóc Ci w trudnych chwilach. Zadzwoń pod naszą infolinię 801 12 12 12, jeśli szukasz zakładu pogrzebowego w Kamiennej Górze, któremu możesz zaufać. Pomożemy Ci ze wszystkim.

Pogotowie Pogrzebowe w Kamiennej Górze nawiązało współpracę z zakładem pogrzebowym cieszącym się bardzo dobrą opinią i mianem firmy godnej zaufania. Zakład Pogrzebowy ANTURIUM Kamienna Góra zyskał wiele wyróżnień oraz certyfikatów podkreślających wysoką jakość świadczonych usług na rzecz Rodzin dotkniętych stratą bliskiej osoby.

Zakład posiada rozbudowaną ofertę, pozwalającą na odciążenie Klienta na każdym etapie organizacji ceremonii ostatniego pożegnania. Fachowy personel oraz właściciel firmy, służą pomocą i wsparciem od samego początku planowania pochówku. Pomoc obejmuje zarówno wypełnianie formalności urzędowych, cmentarnych, jak i kościelnych. Dodatkowo kadra oferuje profesjonalny dobór trumny, urny, akcesoriów pogrzebowych takich jak krzyże i tabliczki nagrobne.

Firma specjalizuje się w pochówkach tradycyjnych z użyciem trumny oraz urnowych poprzedzonych kremacją, którą zakład organizuje. W razie organizacji pochówku świeckiego zakład zapewnia udział wykwalifikowanego i profesjonalnego mistrza ceremonii. Firma wykonuje ekshumacje oraz oferuje pomoc przy kompletowaniu wymaganej dokumentacji. Dodatkowo właściciel zadbał o to, by o każdej porze dnia i nocy możliwe było udzielenie każdemu kompleksowej pomocy. Firma prowadzi całodobową eksportację osoby zmarłej z domów, szpitali, hospicjów, a także krajowy i międzynarodowy przewóz zwłok. Personel firmy przeszedł stosowne szkolenia, a firma otrzymała certyfikaty potwierdzające profesjonalizm z zakresu tanatokosmetyki, tanatologii ogólnej i kosmetyki pośmiertnej Osób Zmarłych. Dodatkowo firma, pragnąc spełnić wszystkie oczekiwania Klientów, proponuje również dekoracje florystyczne wysokiej jakości oraz oprawę muzyczną, gwarantującą poważny i uroczysty charakter ceremonii.

Cmentarze na terenie Kamiennej Góry

Zasługującym na uwagę cmentarzem Kamiennej Góry jest stary zabytkowy cmentarz żydowski, położony przy ul. Katowickiej z I połowy XIX wieku. Na terenie cmentarza zachowały się liczne macewy z zarówno niemieckimi, jak i hebrajskimi inskrypcjami. Obecnie cmentarz udostępniany jest do zwiedzania jedynie jako muzeum. Na osiedlu Antonówka w Kamiennej Górze znajduje się rzadko uczęszczany i nieoznaczony cmentarz więźniów i robotników przymusowych. Cmentarz znajduje się na wzgórzu nr 542. Miejsce to upamiętnia pracowników zakładów zajmujących się produkcją amunicji oraz „środków chemicznych” w czasach II Wojny Światowej. Liczba osób pochowanych na cmentarzu jest nieznana, jednak liczba kamieni położonych wokół zbiorowych mogił oraz znicze, mogą świadczyć o dużych ilościach pochowanych tam osób.

Krematorium w Kamiennej Górze

Na terenie Kamiennej Góry nie funkcjonuje żadna spopielarnia zwłok. Zakłady pogrzebowe w mieście Kamienna Góra, oferujące Klientom kremację, korzystają z usług krematoriów z innych miejscowości znajdujących się w województwie dolnośląskim.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe