fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy PUK S.A. Kalisz

ul. Poznańska 183-185, 62-800 Kalisz

801 12 12 12

62 757 54 28

Zakład pogrzebowy Kalisz – kompleksowe usługi pogrzebowe, organizacja pogrzebu, kremacja.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Kaliszu

Herb miasta KaliszKalisz jest miastem na prawach powiatu położonym w województwie wielkopolskim. Jego powierzchnia wynosi 69,42 km², natomiast liczba ludności to ponad 99 tys. mieszkańców. Na jego terenie rozwija się przemysł lotniczy, włókienniczy, a także spożywczy. Działa kilka dużych przedsiębiorstw mi.n. są to: Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego „PZL Kalisz”, Pratt&Whitney Kalisz, Runotex czy Winiary. Kalisz jest drugim po Poznaniu ośrodkiem kulturalnym województwa wielkopolskiego. Na jego terenie znajdują się między innymi Filharmonia Kaliska, Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej, a także Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego. Do najważniejszych zabytków należą między innymi:

  • fragmenty murów miejskich z basztą „Dorotka”,
  • katedra św. Mikołaja Biskupa,
  • Cerkiew pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła,
  • a także park miejski w stylu angielskim założony w XVIII wieku.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe w Kaliszu

Z Grupą Pogotowie Pogrzebowe w Kaliszu współpracuje uznana firma z bogatą tradycją. Zakład Pogrzebowy PUK S.A. Kalisz świadczy kompleksowe usługi funeralne na terenie Kalisza i okolic od ponad 60-ciu lat. Dzięki bogatemu doświadczeniu i wszechstronnej wiedzy jest w stanie spełnić oczekiwania każdego, nawet najbardziej wymagającego Klienta. Priorytetem firmy jest zapewnienie spokoju i bezpieczeństwa osobom pozostającym w żałobie. Pracownicy pozostają dyspozycyjni na każdym etapie przygotowań ceremonii pogrzebowej. Wypełniają wszystkie formalności w urzędach, a także innych instytucjach, a kiedy jest to konieczne, pomagają w uzyskaniu należnego zasiłku pogrzebowego. Doświadczeni kierowcy przez całą dobę świadczą usługi transportu zwłok.

Personel pomaga także w  przypadku decyzji o spopieleniu zwłok bądź wykonaniu ekshumacji. Zaplecze firmy wyposażone jest we wszelkie niezbędne akcesoria funeralne, a także wiele modeli urn i trumien. Dostępne są zarówno modele klasyczne, jak i unikalne, bogato zdobione. Oprawa kwiatowa przygotowywana jest przez zespół doświadczonych florystów, który posiada wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu wieńców, wiązanek, a także bukietów pogrzebowych. Oprawa muzyczna może zostać wykonana przez doświadczonego trębacza. Każda Rodzina z powiatu kaliskiego w województwie wielkopolskim może liczyć na wsparcie i kompleksową pomoc ze strony zakładu. Firma prowadzi działalność całodobowo, przez wszystkie dni tygodnia, również w niedziele i święta. Każdy Klient odwiedzający zakład traktowany jest indywidualnie i nieszablonowo.

Cmentarze na terenie Kalisza

Na terenie miasta znajdują się trzy zabytkowe cmentarze wyznaniowe. Należą do nich:

  • Cmentarz ewangelicko-augsburski – jest to cmentarz protestancki założony przed 1689 rokiem, znajduje się na osiedlu Rogatka. Jest to jedna z najstarszych polskich nekropolii. Uznawana za pomnik sztuki sepulkralnej, wpisana do rejestru zabytków w 1998 roku. Znajdują się na nim prochy wielu zasłużonych kaliszan.
  • Sąsiadujący z ewangelickim, Cmentarz Miejski w Kaliszu jest cmentarzem rzymsko-katolickim założonym w 1807 roku. Został wpisany do rejestru zabytków w roku 1954. Najstarsze zachowane nagrobki należą do polskich weteranów kampanii napoleońskich, oficerów Legionów Polskich, a także armii Księstwa Warszawskiego. Nekropolia znajduje się w zarządzie Parafii św. Mikołaja w Kaliszu.
  • Cmentarz grecko-prawosławny założony w 1786, mieści się na osiedlu Czaszki. Został wpisany do rejestru zabytków jako pomnik sztuki sepulkralnej w roku 1996.

Krematorium w Kaliszu

W Kaliszu działa Zakład Kremacji Kremulus. Mieści się na terenie Cmentarza Komunalnego, przy ulicy Poznańskiej 185A. Nowoczesny budynek został wyposażony w dwie sale pożegnań, a także dwie kaplice przygotowane do pogrzebów katolickich i świeckich. Dzięki temu wszystkie zakłady pogrzebowe w Kaliszu oferujące usługi kremacji wykonują ją w najwyższym standardzie.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe