fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy MISJA Jaworzno

ul. Sławkowska 16A, 43-600 Jaworzno

801 12 12 12

32 616 22 68

Zakład pogrzebowy w Jaworznie wykona najwyższej jakości pogrzeb tradycyjny oraz kremację.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Jaworznie

Herb miasta JaworznoJaworzno jest miastem na prawach powiatu, położonym w województwie śląskim. Jest to główne miasto Jaworznicko-Chrzanowskiego Okręgu Przemysłowego. Według ostatnich danych liczba ludności to prawie 100 tys. mieszkańców natomiast powierzchnia wynosi 152,59 km². Pod koniec XX wieku Jaworzno było miastem z największą ilością elektrowni na świecie, na jego terenie działały aż trzy takie zakłady przemysłowe. Obecnie dwa z nich tworzą Elektrownię Jaworzno III, która jest częścią koncernu Tauron. Natomiast trzecia z elektrowni została zlikwidowana z powodów ekologicznych. W mieście funkcjonuje także kopalnia ZG Sobieski, która należy do spółki Tauron Wydobycie.

Przez miasto przebiega autostrada A4, droga ekspresowa S1, oraz droga krajowa i wojewódzka. Stacja kolejowa w Jaworznie jest jednym z największych węzłów kolejowych w kraju, ważnym pod względem przewozów osobowych, jak również przeładunku towarów. Transport towarowy związany jest przede wszystkim z przewozem węgla kamiennego. W odległości około 42 km od centrum zlokalizowany jest port lotniczy Kraków Balice, a około 46 km od miasta znajduje się lotnisko Katowice-Pyrzowice. Dzięki dobrze rozwiniętej sieci dróg komunikacja z miastem jest bardzo dogodna.

Największymi atrakcjami turystycznymi są m.in.:

  • Muzeum Miasta Jaworzna,
  • pochodzący z XIX wieku Zespół willowo-parkowy przy ulicy Grunwaldzkiej 37,
  • szereg obiektów przemysłowych,
  • obiekty sakralne i cmentarne,
  • a także pozostałości po Centralnym Obozie Pracy.

Na terenie miasta znajduje się Rezerwat przyrody Sasanka, który jest jednym z najstarszych obiektów chronionych Jaworzna. Od 1996 roku ochroną rezerwatową objęta jest również Dolina Żabnika. Większość mieszkańców miasta to wierni Kościoła Rzymskokatolickiego. Na jego obszarze działają również cztery Kościoły protestanckie o charakterze ewangelicznym oraz cztery zbory Świadków Jehowy.

Sprawdzony Zakład Pogrzebowy w mieście Jaworzno

Dla Pogotowia Pogrzebowego w Jaworznie swoje profesjonalne usługi świadczy firma z wieloletnią tradycją i doświadczeniem. Zakład Pogrzebowy MISJA Jaworzno zajmuje się kompleksową obsługą ceremonii wyznaniowych oraz świeckich. Doświadczony personel zatrudniony w domu pogrzebowym jest dyspozycyjny całodobowo, przez 7 dni w tygodniu – również w niedziele i święta. Na życzenie Rodziny zajmuje się wszystkimi formalnościami w urzędzie czy kancelarii parafialnej. Służy pomocą również w takich kwestiach jak np. wykupienie miejsca na cmentarzu.

Odpowiednie zaplecze techniczne pozwala na realizację całodobowego transportu krajowego i międzynarodowego zwłok do nowoczesnych chłodni. Eksportacja odbywa się z każdego wskazanego przez Klienta miejsca, niezależnie od tego, czy należy odebrać ciało z domu Zmarłego, szpitala czy innej placówki. Firma zajmuje się wykonywaniem pogrzebów tradycyjnych, oraz w związku z coraz większym zainteresowaniem – pochówków urnowych. W siedzibie firmy dostępny jest szeroki asortyment utensyliów funeralnych. Trumny oraz urny wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Zakład pogrzebowy przygotowuje zarówno oprawę muzyczną uroczystości, jak i oprawę florystyczną.

Cmentarze na terenie Jaworzna

Na terenie miasta działa Cmentarz Pechnicki, utworzony w I połowie XIX wieku. Na uwagę zasługuje również Cmentarz Ciężkowicki położony przy ul. Chełmońskiego, który powstał również w XIX wieku. Cmentarz Komunalny Jaworzno Szczakowa został założony w 1913 roku. W obrębie miasta funkcjonuje też Cmentarz żołnierzy radzieckich z 1945 roku, na którym w zbiorowych mogiłach pochowano 147 uczestników styczniowej ofensywy Armii Radzieckiej. Przy Alei Piłsudskiego znajduje się cmentarz żydowski, który służył Żydom do 1942 roku. Obecnie zachowało się na nim ponad 300 nagrobków.

Krematoria w Jaworznie

Na terenie Jaworzna nie działa krematorium. Wszystkie zakłady pogrzebowe oferujące profesjonalne usługi kremacji współpracują z pobliskimi krematoriami, zlokalizowanymi na terenie województwa śląskiego.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe