fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy SMUTEK Jasło

Osobnica 1030, 38-241 Osobnica

801 12 12 12

13 442 76 12

Kadra firma dzięki wszechstronnej wiedzy i doświadczeniu realizuje uroczystości wszystkich wyznań.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Jaśle

Herb miasta JasłoJasło to leżące w województwie podkarpackim, miasto powiatowe, które prawa miejskie uzyskało w 1365 roku, a jego patronem jest Św. Antoni z Padwy. Posiada dogodną infrastrukturę drogową, przebiegają przez nie drogi krajowe nr 28 i 73, a także wojewódzka nr 992. Jednak słabo rozwinięty jest tam przemysł, a mała liczba dużych, atrakcyjnych dla pracowników przedsiębiorstw, sprawia, że miasto to z roku na rok liczy coraz mniej mieszkańców. Aktualnie zamieszkiwane jest przez około 35 tys. osób, głównie w wieku produkcyjnym i emerytalnym. Do największych atrakcji turystycznych Jasła zalicza się:

  • neogotycki Zespół Pałacowo-Parkowy Seroczyńskich, który obecnie jest siedzibą Zespołu Szkół Medycznych,
  • otwarty w pobliżu miasta w 2009 roku Skansen Archeologiczny „Karpacka Troja”, w którym zapoznać się można z realiami bytowania naszych żyjących ponad 4 tysiące lat temu przodków,
  • będąc w Jaśle, nie sposób zapomnieć o wizycie na miejskim Rynku, na którym centralne miejsce zajmuje Figura Św. Jana Nepomucena, jedyny pomnik, który przetrwał czasy wojenne
  • warto także zwiedzić Kolegiatę pw. Wniebowzięcia NMP, czyli najstarszy (wybudowany w XV wieku), zabytkowy kościół na terenie miasta.

Dodatkowo Jasło i jego okolice to region słynący w całym kraju i poza jego granicami z pięknych winnic i produkcji wysokiej jakości win. Co roku pod koniec sierpnia odbywają się tam dni wina, podczas których smakosze tych trunków mogą posłuchać prelekcji na temat sposobów ich wytwarzania oraz uczestniczyć w odbywających się warsztatach degustacyjnych.

Rekomendowane na terenie miasta Jasło Zakłady Pogrzebowe

Polecany przez Pogotowie Pogrzebowe zakład funeralny na terenie Jasła, który oferuje wszechstronną i kompleksową pomoc Rodzinom Osób Zmarłych to Zakład Pogrzebowy Smutek Jasło. Firma, która od ponad 30. lat solidnie i rzetelnie pomaga w organizacji wyznaniowych i świeckich ceremonii pogrzebowych. Na życzenie Klientów i po uzyskaniu Ich upoważnienia organizuje pogrzeby kremacyjne oraz zajmuje się krajowym i zagranicznym transportem zwłok. Zakład ten dysponuje własną chłodnią, kaplicą i eleganckimi karawanami, a w siedzibie firmy posiada szeroki asortyment trumien, urn, krzyży i tabliczek nagrobnych oraz odzieży dla Osób Zmarłych.

Pełni zaangażowania pracownicy zakładu zapewnią Zmarłemu profesjonalną toaletą pośmiertną, a Państwa przeprowadzą przez skomplikowane urzędnicze formalności, tak, aby nic nie zostało pominięte, a należny zasiłek pogrzebowy został wypłacony. Dodatkowo doradzą oni Klientom jaką oprawę kwiatową, a także muzyczną uroczystości wybrać, aby najpełniej oddać jej wyjątkowy i niepowtarzalny charakter. W razie konieczności zapewnią również transport autokarowy dla żałobników. Warto pamiętać, że zgłaszając się tutaj, uzyskają Państwo także pomoc w drobnych pracach kamieniarskich czy w wyborze nagrobków.

Cmentarze na terenie Jasła

Największą czynną nekropolią Jasła jest mieszczący się przy ulicy Adama Mickiewicza 75 Cmentarz Komunalny, który pozostaje w zarządzie Urzędu Miasta Jasło. Pozostałym nekropoliami, administrowanymi przez UM Jasło są Cmentarz Komunalny przy ul. Zielonej oraz Cmentarz w Jaśle- Niegłowicach. Na terenie tego podkarpackiego miasta istnieją jeszcze nieczynne obecnie nekropolie, które stanowią miejsca pamięci pochowanych tu mieszkańców. Są to Cmentarz wojenny nr 23 i nr 22 (pochodzą one z czasów I wojny światowej) oraz znajdujący się przy ulicy Floriańskiej Cmentarz żydowski.

Krematorium w Jaśle

W mieście nie ma żadnej czynnej spopielarni zwłok. Zakłady pogrzebowe działające ne terenie miasta Jasło, także ten rekomendowany przez Pogotowie Pogrzebowe, korzystają w tym aspekcie z usług krematoriów znajdujących się w sąsiednich miejscowościach. Dla Klientów jednak nie powoduje to żadnych dodatkowych formalności, bowiem pracownicy zakładu pogrzebowego biorą na siebie ustalenie wszystkich związanych z procesem kremacji zadań.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe