fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy HALWA Jarosław

Laszki 289, 37-543 Laszki

801 12 12 12

Organizujesz pogrzeb? Wybierz sprawdzony zakład pogrzebowy z Jarosławia. Zadzwoń, pomożemy Ci ze wszystkim – 801 12 12 12.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Jarosławiu

Herb miasta JarosławJarosław to miasto leżące nad Sanem w województwie podkarpackim, które zajmuje powierzchnię 34,61 km². Jego liczba ludności wynosi około 37 tys. mieszkańców. Na terenie miasta znajduje się podstrefa Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Przez Jarosław przebiega autostrada A4, a także droga krajowa nr 94. Około 20 kilometrów od centrum miasta znajduje się lądowisko Laszki, które użytkuje Aeroklub Ziemi Jarosławskiej.

Zabytki na terenie Jarosławia

Do ważnych zabytków w Jarosławiu należy szereg obiektów sakralnych. Warte odwiedzenia jest Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, Kolegiata Bożego Ciała, Cerkiew Przemienienia Pańskiego, a także Duża i Mała Synagoga. Zabytkami architektury mieszczańskiej w mieście są m.in. Kamienica Rydzikowska, Kamienica Orsettich, Kamienica Królowej Marysieńki, Kamienica Strisowera. Ponadto ważną budowlą miasta jest Ratusz oraz renesansowa Brama Krakowska, a także mury obronne wraz z fosą.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Jarosław

W Jarosławiu Pogotowie Pogrzebowe zaufało firmie funeralnej, która posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji pogrzebów. Zakład Pogrzebowy HALWA Jarosław świadczy profesjonalne i kompleksowe usługi pogrzebowe w Jarosławiu i w całym powiecie jarosławskim. Dewizą firmy jest pomoc ludziom, którzy mierzą się ze śmiercią bliskiej osoby. Pracownicy na każdym etapie organizacji pochówku wykazują dużo taktu i zrozumienia dla Rodziny Osoby Zmarłej. Pomagają w każdej sprawie administracyjno-formalnej, zarówno w urzędach, jak i w kancelarii parafialnej oraz u zarządcy cmentarza. Doświadczeni kierowcy przez całą dobę pozostają w gotowości, by w momencie, kiedy nastąpi taka konieczność móc błyskawicznie zapewnić transport Osoby Zmarłej do chłodni. Przygotowując pogrzeb, firma dba również o oprawę kwiatową uroczystości, a także oprawę muzyczną oraz zapewnia wszystkie niezbędne akcesoria funeralne.

Cmentarze na terenie Jarosławia

Cmentarz Stary, który został założony w 1784 roku, mieści się przy ulicy Cmentarnej. Natomiast Nowy Cmentarz w Jarosławiu położony jest przy ulicy Krakowskiej. Został założony w 1905 roku, a w 1915 roku na jego terenie miały miejsce działania wojenne, w wyniku których poważnie uszkodzona została kaplica cmentarna i wiele nagrobków. Aktualnie budynek administracyjny, a także brama wjazdowa, kaplica oraz nagrobki zabytkowe na terenie nekropolii objęte są ścisłą ochroną konserwatorską. Nieczynny już Cmentarz Żydowski został założony w Jarosławiu w 1699 roku przy obecnej ulicy Kruhel Pawłosiowski. Do dzisiaj zachowało się kilkadziesiąt nagrobków, głównie pochodzących z I połowy XX wieku. Na terenie miasta przy ulicy Pruchnickiej znajduje się także powstały w czasach I wojny światowej Cmentarz Wojskowy.

Krematorium w Jarosławiu

W Jarosławiu nie funkcjonuje żadna spopielarnia zwłok. Najbliższe krematoria znajdują się w Rzeszowie oraz w Stalowej Woli. Wszystkie zakłady pogrzebowe działające w mieście Jarosław współpracują w tym zakresie z najbliższym lub ze wskazanym krematorium.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe