fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy BARBARA PAUL Jarocin

ul. Szpitalna 4, 63-200 Jarocin

801 12 12 12

509 660 948

Zakład Pogrzebowy w Jarocinie, prowadzony przez Panią Barbarę Paul zapewnia najwyższą jakość usług.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Jarocinie

Herb miasta JarocinJarocin to miasto położone w środkowo-zachodniej części Polski, w województwie wielkopolskim. Miasto jest siedzibą powiatu jarocińskiego i gminy Jarocin. Powierzchnia miasta wynosi 16,23 km2, a liczba ludności sięga ponad 26 tys. mieszkańców. Miasto zlokalizowane jest w obrębie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na jego terenie znajduje się wiele dużych przedsiębiorstw, między innymi Steel RBB Sp. z.o.o zajmujący się produkcją wyrobów stalowych, Gopol Sp. z.o.o specjalizujący się w piłach tarczowych i narzędziach diamentowych czy też Izolacja Jarocin S.A., produkujący materiały budowlane.

Przez Jarocin przebiega kilka dróg krajowych i jedna wojewódzka, prężnie działa również transport kolejowy. Miasto jest jednym z największych węzłów kolejowych w województwie wielkopolskim, a od 2014 roku posiada lądowisko sanitarne dla helikopterów. Na mapie miasta znajduje się wiele zabytków, w tym kilka sakralnych o szczególnej wartości historycznej. To właśnie w Jarocinie mieści się jedna z najstarszych świątyń w Wielkopolsce – Kościół św. Marcina, powstały prawdopodobnie przed 1257 rokiem. Znaleźć tu można również ostatni zachowany pruski dworzec węzłowy w Wielkopolsce, czyli dworzec kolejowy wybudowany w latach 1870-1875. Do rejestru zabytków wpisano także miejski Ratusz – obecnie pełniący funkcję siedziby władz i Muzeum Regionalnego.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Jarocin

Na terenie Jarocina i powiatu jarocińskiego Pogotowie Pogrzebowe zaufało zakładowi pogrzebowemu, który posiada wieloletnie doświadczenie w niesieniu pomocy wszystkim tym, którzy doświadczyli bolesnej straty bliskiej osoby. Celem firmy jest ukojenie bólu, jaki towarzyszy Rodzinie w tych ciężkich chwilach. Misją, jaką obrali właściciele i pracownicy zakładu, jest dokładne wysłuchanie, zrozumienie i zrealizowanie wszelkich potrzeb, nawet najbardziej wymagającego Klienta. Drzwi Domu Pogrzebowego Paul otwarte są dla każdego człowieka w potrzebie, a niezawodne wsparcie otrzymuje się już od pierwszych chwil. Na podstawie stosownego upoważnienia ze strony Rodziny, personel wypełnia wszystkie formalności – urzędowe, kościelne, cmentarne, a także te, związane z przyznaniem zasiłku pogrzebowego. Dzięki doskonałemu wyposażeniu Zakład Pogrzebowy Barbara Paul Jarocin może całodobowo dokonywać transportu Osoby Zmarłej z miejsca zgonu niezależnie od lokalizacji. W razie potrzeby jest w stanie także zrealizować przewóz zwłok na terenie całego kraju.

Firma realizuje zarówno uroczystości o charakterze tradycyjnym z użyciem trumny, urnowe poprzedzone kremacją, jak i ceremonie świeckie z udziałem mistrza ceremonii. Każdy Klient może liczyć na przygotowanie oprawy kwiatowej przez doświadczonych florystów oraz oprawy muzycznej przez profesjonalnych instrumentalistów. W siedzibie zakładu pogrzebowego w Jarocinie dodatkowo mieści się sala pożegnań oraz nowoczesna chłodnia. Wykwalifikowany personel firmy przygotowuje Osobę Zmarłą do pochówku, dając Rodzinie gwarancję, że będzie prezentować się schludnie i nienagannie w dniu pogrzebu.

Cmentarze Jarocina

W Jarocinie znajduje się niewielka ilość cmentarzy. Wartą uwagi nekropolią jest cmentarz parafialny św. Marcina. Na mapie cmentarza znaleźć można zbiorowe groby żołnierzy. Pochowano tu zarówno żołnierzy Wojska Polskiego poległych w 1939 roku, jak i Armii Czerwonej z 1945 roku. Mieści się tu mauzoleum wybudowane w 1949 roku w stylu socrealistycznym. W Jarocinie istniał także cmentarz żydowski przy ulicy Poznańskiej. Pierwsze wzmianki o istnieniu kirkutu datuje się na II połowę XVIII wieku. W okresie II Wojny Światowej cmentarz uległ poważnej dewastacji, z biegiem lat zachowały się na nim jedynie obmurowania pojedynczych grobów.

Krematorium w Jarocinie

Na terenie Jarocina nie ma żadnej spopielarni zwłok. Wszystkie zakłady pogrzebowe oferujące Rodzinom kremację Osoby Zmarłej, współpracują w tym zakresie z krematoriami z innych miejscowości niż Jarocin, w województwie wielkopolskim.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe