fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy CREDO Inowrocław

ul. Św. Ducha 33, 88-100 Inowrocław

801 12 12 12

52 357 74 16

Zakład Pogrzebowy CREDO z Inowrocławia oferuje kompleksowe usługi pogrzebowe.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Inowrocławiu

Herb miasta InowrocławInowrocław – jest miastem, które leży w województwie kujawsko-pomorskim nad rzeką Noteć i zajmuje powierzchnię 30,42 km². Według ostatnich danych jego liczba ludności wynosi ponad 72 tys. mieszkańców. Miasto jest stolicą Kujaw Zachodnich i leży na Równinie Inowrocławskiej. Jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, usługowym oraz uzdrowiskowym. Funkcjonują tu sanatoria, domy uzdrowiskowe oraz tężnia solankowa, miastu nadano także status uzdrowiska. Posiada bogate złoża soli kamiennej, które wydobywało się na tym terenie od czasów starożytnych. Jednak od momentu, kiedy kopalnia „Solino” została zamknięta, sól w sposób tradycyjny przestała być pozyskiwana. Miasto słynie z rozlewni wysoko zmineralizowanej wody „Inowrocławianka”. Na terenie miasta prężnie działają zakłady chemiczne i huta szkła. Dodatkowo rozwija się przemysł maszynowy, poligraficzny, a także metalowy oraz spożywczy.

Niedaleko miasta znajdują się dwa największe jeziora w województwie kujawsko-pomorskim – Gopło, a także Jezioro Pakoskie. Inowrocław jest istotnym węzłem komunikacyjnym, zarówno jeśli chodzi o transport drogowy, jak i kolejowy. Jest także ważnym ośrodkiem wojskowym, który ciągle się rozrasta.

Co warto zwiedzić w Inowrocławiu?

  • Park Solankowy, który jest wizytówką miasta, na jego terenie znajduje się tężnia solankowa,
  • najstarszy kościół w Inowrocławiu – Kościół parafialny im. Najświętszej Maryi Panny,
  • Kościół św. Mikołaja – jest to budowla gotycka, powstała w XIV wieku,
  • neogotycki gmach Urzędu Miejskiego,
  • fragment fortyfikacji średniowiecznych, które zachowały się przy ulicy Poznańskiej 4 oraz na Placu Klasztornym,
  • Pijalnię wód i palmiarnię „Inowrocławianka”,
  • a także Ogrody Papieskie.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe – Inowrocław

Zakład Pogrzebowy w Inowrocławiu, który został wybrany przez Pogotowie Pogrzebowe, posiada bogate zaplecze techniczne i niebywałą wiedzę zdobytą na przestrzeni lat. Priorytetem dla firmy jest udzielenie profesjonalnej i bezzwłocznej pomocy wszystkim osobom, które się po nią zwrócą. Wykwalifikowani pracownicy pozostają do dyspozycji przez 24 godziny na dobę, każdego dnia, dzięki odpowiednim kwalifikacjom mogą pomóc w każdej sytuacji. Nikt, kto zgłosi się do firmy, nie zostanie potraktowany schematycznie, kadra do każdego Klienta podchodzi indywidualnie, starając się spełnić wszystkie jego potrzeby i oczekiwania.

Pracownicy po otrzymaniu stosownego pełnomocnictwa mogą zająć się wszelkimi kwestiami formalnymi w urzędzie, w kancelarii parafialnej, a także u zarządcy cmentarza, na którym ma zostać wykonany pochówek. Służą pomocą również, jeśli chodzi o transport zwłok, wykonują go z każdego wskazanego miejsca na terenie całej Polski, a gdy zachodzi taka konieczność, profesjonalnie i sprawnie wykonają usługę sprowadzenia ciała z zagranicy. Zakład pogrzebowy CREDO Inowrocław specjalizuje się zarówno w wykonywaniu pogrzebów tradycyjnych, jak i kremacji. Zapewnia przy tym profesjonalną oprawę muzyczną oraz kwiatową, a także, na życzenie Rodziny pomaga w zorganizowaniu stypy. Dzięki profesjonalnemu i kompleksowemu podejściu bliscy Osoby Zmarłej mogą w pełni poświęcić czas na zadumę, refleksję i pożegnanie się z ukochaną osobą, którą stracili.

Cmentarze w Inowrocławiu

Na terenie Inowrocławia znajduje się wiele cmentarzy komunalnych i parafialnych. Natomiast w czasie okupacji hitlerowskiej został zniszczony zarówno Nowy Cmentarz Żydowski, jak i Stary Cmentarz Żydowski, które niegdyś istniały w mieście.

Krematorium w Inowrocławiu

Na terenie miasta nie funkcjonuje żadna spopielania zwłok. Wszystkie zakłady pogrzebowe, oferujące usługę kremacji, współpracują w tym zakresie z krematoriami zlokalizowanymi w pobliżu miasta Inowrocław.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe