fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy ELTEL Iława

ul. Kościuszki 39b ,14-200 Iława

801 12 12 12

513 129 980

W organizacji pogrzebu w Iławie kompleksowo pomaga Zakład Pogrzebowy Eltel.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Iławie

Herb miasta IławaIława to miasto położone w północno-wschodniej części kraju, w województwie warmińsko-mazurskim. Jest siedzibą powiatu iławskiego i leży nad Jeziorakiem — najdłuższym jeziorem w Polsce. Powierzchnia Iławy wynosi 21,88 km2, a liczba ludności sięga ponad 33 tysiące mieszkańców. W Iławie podstawowymi gałęziami gospodarki są między innymi:

  • rolnictwo (przede wszystkim hodowla drobiu),
  • przetwórstwo przemysłowe (produkcja mebli, wybory z drewna, wyroby perfumeryjne i kosmetyczne),
  • a także turystyka.

Iława jest ważnym węzłem komunikacyjnym na mapie województwa warmińsko-mazurskiego, to właśnie w tym mieście krzyżują się drogi krajowe i wojewódzkie. W mieście działa również transport kolejowy, Iława posiada połączenia kolejowe z wieloma dużymi miastami w Polsce. Na terenie Iławy funkcjonuje również przeprawa śródlądowa. Po zakończeniu II wojny światowej i wkroczeniu Rosjan do Iławy nie pozostało zbyt wiele zabytków, większa część ówczesnej zabudowy miasta została zniszczona. Mimo to osoby odwiedzające miasto mogą zobaczyć między innymi Kościół Przemienienia Pańskiego, wybudowany w latach 1317-1325. Wielokrotnie przebudowywana świątynia reprezentuje styl gotycki i posiada renesansową wieżę. Wewnątrz budowli mieści się rokokowy ołtarz, zbudowany na mensie gotyckiej, a także płaskorzeźbione girlandy i obraz przedstawiający modlitwy Chrystusa w Ogrójcu. Obiektem wpisanym do rejestru zabytków jest także stara Stajnia-Wozownia, czyli budynek pochodzący z końca XIX wieku. W środkowej części budynku mieściło się sześć stanowisk dla zwierząt, obecnie w budynku funkcjonuje nieduży hotel i restauracja.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Iława

Na terenie Iławy Pogotowie Pogrzebowe rekomenduje zakład pogrzebowy, który posiada cenną wiedzę z zakresu branży funeralnej, a także wieloletnie doświadczenie. Zakład Pogrzebowy ELTEL Iława prowadzi działalność od 1990 roku, niosąc ukojenie i niezawodną pomoc wszystkim Rodzinom dotkniętym bolesną stratą bliskiej osoby. Pracownicy każdego dnia dokładają wszelkich starań, by każdy, kto zgłasza się po pomoc, został maksymalnie odciążony z przykrych obowiązków. W tak ciężkim czasie firma wyciąga pomocną dłoń, oferuje dokonanie niezbędnych czynności w urzędzie stanu cywilnego czy kancelarii parafialnej. Zaangażowana w misję zakładu obsługa dokonuje całodobowo eksportacji Osoby Zmarłej z miejsca zgonu, niezależnie od lokalizacji. Firma realizuje także usługi przewozu Osoby Zmarłej na terenie całego kraju, przy użyciu specjalistycznych karawanów renomowanych marek. Sprawność i bezpieczeństwo wykonywania wszelkich procedur gwarantuje także nowoczesna chłodnia.

Okazały i wyjątkowy wygląd miejsca pochówku, zapewnia wszystkim Rodzinom zespół doświadczonych florystów. Za wzruszającą oprawę muzyczną uroczystości odpowiadają z kolei profesjonalni, doświadczeni instrumentaliści. Firma posiada nie tylko bogaty wybór trumien i urn, pochodzących od czołowych polskich i zagranicznych producentów, ale także szeroki katalog utensyliów funeralnych. Dostępnych jest szereg zniczy, krzyży, tablic i klepsydr pogrzebowych. Każda Rodzina może skorzystać także z eleganckiej kaplicy pożegnań. Usługi oferowane przez zakład uznany przez Pogotowie Pogrzebowe, daje Rodzinom gwarancję, że pogrzeb zostanie wykonany z najwyższym majestatem.

Cmentarze w Iławie

Na terenie Iławy jest mała ilość cmentarzy. Po 1812 roku na terenie miasta funkcjonował nieduży cmentarz żydowski. Nekropolia padła ofiarą nazistowskiej dewastacji, a latach 1975-1976 została zlikwidowana przez komunistyczne władze. Obecnie nie ma żadnego śladu po danym cmentarzu, ponieważ na jego miejscu został wybudowany stadion.

Krematorium w Iławie

Na terenie miasta Iława nie ma żadnego krematorium, zakłady pogrzebowe oferujące kremację korzystają w tym zakresie z usług spopielarni z innych miast.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe