fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy JAROS Hrubieszów

ul. Hrubieszowska 4, 22-523 Horodło

801 12 12 12

513 494 080

Zakład Pogrzebowy Jaros świadczy kompleksowe i profesjonalne usługi pogrzebowe.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Hrubieszowie

Herb miasta HrubieszówHrubieszów to położone w południowo-wschodniej części województwa lubelskiego miasto powiatowe, które zamieszkiwane jest przez około 17 tysięcy osób. Znajduje się w odległości kilkunastu kilometrów do polsko-ukraińskiego przejścia w Zosinie. Występowanie na tym terenie bardzo żyznych gleb tzw. czarnoziemów, sprawia, że obszar ten jest przede wszystkim ośrodkiem rolniczym. Gospodarcza rola miasta sprowadza się głównie do obsługi transgranicznej między Polską a Ukrainą, a także eksploatacji podmiejskich złóż węgla kamiennego.

Na przełomie XIX i XX wieku to najbardziej wysunięte na wschód miasto Polski było azylem dla wielu tysięcy Żydów. Dlatego też wśród zabytków Hrubieszowa znajduje się pochodząca z 1873 roku Cerkiew Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny. Innym ważnym miejscem na mapie miasta jest Cmentarz Żydowski. Na jego obszarze znajduje się 40 dobrze zachowanych nagrobków, a także „Ściana Pamięci” ofiar Holocaustu. Kolejnymi miejscami, które koniecznie trzeba odwiedzić, będąc w Hrubieszowie są:

  • Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej,
  • pochodzący z XVIII wieku Zespół dworski Du Chateau, który stanowi obecnie siedzibę Muzeum im. Stanisława Staszica
  • a także były klasztor Dominikanów, barokową budowlę, w której obecnie działa Liceum Ogólnokształcące.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Hrubieszów

Sprawdzonym zakładem funeralnym na terenie Hrubieszowa, który niesie wsparcie w ciężkich chwilach straty, a także zapewnia kompleksową pomoc w organizacji pogrzebu, jest Zakład Pogrzebowy Jaros Hrubieszów. Jego pracownicy dzięki swemu doświadczeniu, wysokiej empatii oraz wiedzy przeprowadzą Państwa przez wszystkie formalności związane z przygotowaniem pochówku. Doradzą jaką oprawę muzyczną i florystyczną ceremonii wybrać oraz jakie utensylia (urny, trumny, krzyże, tabliczki) najpiękniej oddadzą charakter planowanego pożegnania. Osobie Zmarłej zapewnią odpowiednią, elegancką odzież oraz profesjonalne usługi tanatokosmetyczne. Transport ciała do chłodni zrealizują natychmiastowo po otrzymaniu zgłoszenia, bez względu na dzień tygodnia oraz porę dnia lub nocy. Dodatkowo firma świadczy wszechstronną pomoc w zakresie prac murarskich i kamieniarskich, związanych zarówno z przygotowaniem grobowców, jak i nagrobków. Jeżeli więc szukacie Państwo solidnego zakładu, które dostosuje się do Waszych, indywidualnych oczekiwań i preferencji, zapraszamy do skorzystania z usług polecanej przez nas firmy.

Cmentarze w Hrubieszowie

Główną nekropolią Hrubieszowa jest położony pomiędzy ulicami Kolejową i Nową Cmentarz Miejski. Jest to nekropolia katolicka i prawosławna, a dodatkowo część jej obszaru zajmuje również Cmentarz Wojskowy. Upamiętnia on 253 pochowane tutaj osoby, żołnierzy Wojska Polskiego, Armii Radzieckiej i legionów Kielce oraz osoby walczące podczas I i II wojny światowej. W środkowej części Cmentarza Wojennego znajduje się pomnik ofiar wojen, na którym widnieje napis „poległym za niepodległość Polski 1918-1939 w hołdzie społeczeństwo powiatu hrubieszowskiego”. Przy ulicy Kruczej w Hrubieszowie mieści się z kolei były Cmentarz Żydowski, na którym znajduje się kilkadziesiąt zachowanych pomników oraz odsłonięta w 1997 roku, złożona ze 110-ciu zniszczonych macew „Ściana Pamięci”.

Krematorium w mieście Hrubieszów

W mieście Hrubieszów nie ma aktualnie czynnej spopielarni, zakłady pogrzebowe wykonujące kremacje, korzystają z usług krematoriów zlokalizowanych w innych miastach województwa. Najbliższa spopielarnia zwłok znajduje się w miejscowości Czerniejów na Lubelszczyźnie.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe