fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy MEMENTO MORI Hajnówka

ul. Adama Mickiewicza 23, 17-120 Brańsk

801 12 12 12

85 737 55 19

Pracownicy firmy z pełnym zaangażowaniem zajmują się kompleksowym przygotowaniem pogrzebu.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Hajnówce

Herb miasta HajnówkaHajnówka to miasto o powierzchni 21,29 km² położone w województwie podlaskim. Liczba jego mieszkańców wynosi ponad 20 tysięcy. Miasto leży w niedalekiej odległości od Białowieży i puszczy, dlatego bywa nazywane „bramą do Puszczy Białowieskiej”. Przepływa przez nie rzeka Leśna Prawa, która jest prawym dopływem Bugu. Hajnówka jest ośrodkiem mniejszości białoruskiej, która stanowi około 25% mieszkańców. W 2007 roku wprowadzono język białoruski, jako pomocniczy w kontaktach z organami gminy. Miasto jest ośrodkiem turystycznym, a także ośrodkiem przemysłu drzewnego i wytwórni maszyn dla leśnictwa.

Do najważniejszych zabytków na terenie miasta możemy zaliczyć:

– drewnianą cerkiew pw. Świętych Braci Machabeuszy,

– sobór Świętej Trójcy,

– budynek fabryki Suchej Destylacji Drewna z lat 20. XX wieku,

– drewnianą zabudowę pożydowską przy ul. Wierobieja,

– Muzeum Kowalstwa i Ślusarstwa, a także Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej,

– kolej wąskotorową Puszczy Białowieskiej.

Sprawdzone zakłady pogrzebowe Hajnówka

Zakład Pogrzebowy MEMENTO MORI Hajnówka, któremu zaufało Pogotowie Pogrzebowe, organizuje pogrzeby tradycyjne i kremacyjne, w każdym obrządku wyznaniowym, a także świeckie. Od lat specjalizuje się także w profesjonalnym transporcie zwłok. Pomoże w sprowadzeniu ciała bliskiej Państwu osoby, z każdego miejsca w Europie. Pracownicy z pełnym zaangażowaniem dopełniają spraw formalnych zarówno jeśli chodzi o międzynarodowy transport zwłok, jak i wszelkie ustalenia dotyczące pogrzebu w parafii czy na cmentarzu.

Każdy pogrzeb jest smutnym, ale ważnym i wyjątkowym wydarzeniem wymagającym odpowiedniej oprawy. Rekomendowany przez nas zakład pogrzebowy zapewnia wykonanie profesjonalnej oprawy kwiatowej oraz muzycznej uroczystości. W siedzibie firmy dostępne są też wszystkie niezbędne do przygotowania godnego pochówku utensylia: trumny, urny, klepsydry pogrzebowe czy tabliczki nagrobne.

Cmentarze w Hajnówce

W terenie Hajnówki mieszczą się cmentarze różnych wyznań. Cmentarz rzymskokatolicki został założony w 1923 roku i znajduje się przy ulicy 3 maja. Stary cmentarz prawosławny znajduje się przy ulicy Reja, natomiast nowy, który został założony w 2017 roku, jest zlokalizowany przy ul. 3 maja. Jego administratorem jest parafia pw. św. Dymitra. Przy ul. Łagodnej mieści się cmentarz żołnierzy polskich z wojny 1920 r. Ponadto w mieście zlokalizowany jest cmentarz żołnierzy niemieckich i rosyjskich z okresu I wojny światowej oraz cmentarz żołnierzy radzieckich.

Krematorium w Hajnówce

Najbliższe krematorium znajduje się w Białymstoku. Zakłady pogrzebowe w mieście Hajnówka w zakresie kremacji współpracują m.in. z Krematorium Białystok, zapewniając usługi na najwyższym poziomie.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe