fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy WASYLÓW Gryfice

ul. Niechorska 26, 72-300 Gryfice

801 12 12 12

504 432 444

Pracownicy do Rodzin podchodzą z należytą życzliwością, zrozumieniem oraz empatią.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Gryficach

Herb miasta GryficeGryfice to małe miasto położone w województwie zachodniopomorskim. Jest siedzibą władz powiatu gryfickiego. Jego powierzchnia wynosi 12,4 km², natomiast liczba mieszkańców to ponad 16 tysięcy osób. Leży nad rzeką Rega w niewielkiej odległości od Morza Bałtyckiego. Gryfice są ważnym węzłem komunikacyjnym, gdzie krzyżują się trzy drogi wojewódzkie, na jego terenie znajduje się także jedna linia kolejowa. Miasto jest centrum administracyjnym powiatu gryfickiego, znajdują się w nim wszystkie kluczowe instytucje m.in. starostwo, sąd i prokuratura rejonowa, a także komenda Policji i Państwowej Straży Pożarnej.

Centralną część Starego Miasta stanowi Plac Zwycięstwa, który spełnia funkcje przestrzeni publicznej. Przy placu znajdują się siedziby urzędów i innych instytucji. Do rejestru zabytków został wpisany Rynek Starego Miasta, a także 3 obiekty sakralne. Jest to Kościół pw. Wniebowzięcia NMP, Kaplica św. Jerzego, a także Cerkiew Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy. W Gryficach działają głównie niewielkie zakłady pracy, ponadto rozwinięty jest sektor turystyczny z uwagi na położenie i charakter regionu. Jednym z większych obiektów jest Szpital Specjalistyczny. Przez miasto przebiegają 3 drogi wojewódzkie, a także droga krajowa.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Gryfice

Zakład Pogrzebowy Wasylów Gryfice to sprawdzony zakład pogrzebowy, który jest rekomendowany przez Pogotowie Pogrzebowe na tym terenie. Jest to firma, która posiada bogate doświadczenie na rynku funeralnym i zapewnia kompleksowe wykonanie usług. Pracownicy do każdego Klienta podchodzą indywidualnie i starają się zrozumieć jego potrzeby i oczekiwania. Wiedzą, jak trudny jest czas po stracie najbliższej osoby, dlatego wykazują się niebywała empatią i wyrozumiałością. Priorytetem dla nich jest przejęcie wszystkich ciążących obowiązków, które spoczywają na barkach Rodziny, tak, aby mogła skupić się na godnym przeżywaniu żałoby. Pierwszym etapem świadczonej pomocy, jest odebranie Osoby Zmarłej ze wskazanego miejsca. Transport zwłok odbywa się zarówno na terenie naszego kraju, jak i poza jego granicami.

Następnie pracownicy mogą wypełnić w imieniu Rodziny wszystkie formalności w urzędach i innych instytucjach. Osoba 0rganizująca pogrzeb może na miejscu, już podczas pierwszego spotkania dokonać wyboru najważniejszych akcesoriów pogrzebowych – trumny bądź urny, a także szeregu dewocjonaliów. Poza usługami ściśle związanymi z organizacją ceremonii pogrzebowej firma wykonuje ekshumacje, a także zajmuje się pracami kamieniarskimi. Dodatkowo, dbając o wszystkich Klientów, wprowadziła możliwość bezgotówkowego rozliczenia pochówku w ramach uzyskanego zasiłku pogrzebowego.

Cmentarze w Gryficach

Cmentarz Żydowski, który niegdyś istniał w mieście, został zniszczony i zlikwidowany w latach 30. XX wieku. Był usytuowany przy ulicy Sportowej. Nowy Cmentarz Komunalny znajduje się przy drodze powiatowej w kierunku Modlimowa, poza granicami miasta. Stary Cmentarz Komunalny natomiast mieści się przy ulicy Broniszewskiej. Na jego terenie znajduje się Kaplica św. Jerzego, która spełnia funkcję lapidarium i jest wpisana do rejestru zabytków.

Kremacje w Gryficach

Na terenie miasta Gryfice nie funkcjonuje żadne krematorium, wszystkie zakłady pogrzebowe w tym zakresie współpracują z firmami specjalizującymi się w tym zakresie, które znajdują się na terenie województwa zachodniopomorskiego. Najbliższe krematorium mieści się w Ramlewie, jest to Krematorium Weles.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe