fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy ELWAN Andrzej Witkowski Grudziądz

ul. Piłsudskiego 55, 86-300 Grudziądz

801 12 12 12

56 64 267 08

Klienci mogą być pewni, że zostaną obsłużeni z należytą życzliwością oraz zrozumieniem.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Grudziądzu

Grudziądz jest miastem na prawach powiatu położonym w województwie kujawsko-pomorskim, na prawym brzegu Wisły. Zachęcamy do sprawdzenia zakładu pogrzebowego współpracującego z Pogotowiem Pogrzebowym na tym terenie – zakłady pogrzebowe grudziądzki. Liczba ludności wynosi 94 368 mieszkańców, natomiast powierzchnia to ponad 57 km2. W 2007 roku na terenie miasta została utworzona Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, której zadaniem jest wsparcie przedsiębiorczości i nowych inwestycji w regionie. W Grudziądzu działają między innymi Hydro-Vacuum – polski producent pomp i systemów pompowych, czy polski producent maszyn rolniczych Unia. W 2013 roku powstał projekt Made in Grudziądz, który miał na celu promowanie usług i produktów grudziądzkich przedsiębiorców oraz samego miasta. Do najważniejszych zabytków architektonicznych zalicza się: średniowieczny układ urbanistyczny Starego Miasta, mury miejskie pochodzące z przełomu XIV i XV wieku, pozostałości zamku krzyżackiego z drugiej połowy XIII wieku, kamienice na Starym Mieście, zespół obronnych spichrzów nadwiślańskich, Twierdza Grudziądz, a także szereg obiektów sakralnych. Działalność religijną na terenie miasta prowadzą Kościoły katolickie, protestanckie, Kościół prawosławny, Świadkowie Jehowy, buddyjski związek wyznaniowy oraz świecki ruch misyjny Epifania. Z Grudziądzem związanych jest wiele mitów i legend pochodzących sprzed wieków. Jedna z nich mówi o tym, że sam Mikołaj Kopernik zaprojektował Kanał Trynka, w czasie pobytu w Grudziądzu na sejmiku generalnym Prus Królewskich w 1522 roku.

Sprawdzony Zakład Pogrzebowy w Grudziądzu

Pogotowie Pogrzebowe w Grudziądzu wybrało zakład, który świadczy profesjonalne i kompleksowe usługi pogrzebowe. Doświadczenie zdobyte na przestrzeni lat oraz wszechstronna wiedza w branży funeralnej sprawia, że firma cieszy się pozytywnymi opiniami wśród Klientów. Wykwalifikowany i empatyczny personel firmy Zakład Pogrzebowy ELWAN ANDRZEJ WITKOWSKI Grudziądz pomaga Rodzinom bezstresowo przejść przez wszystkie etapy organizacji pochówku oraz wypełnić formalności z nim związane. Firma organizuje ceremonie świeckie oraz religijne z najwyższym poszanowaniem Osób Zmarłych, oraz ich Bliskich. Zajmuje się przygotowaniem pogrzebów tradycyjnych oraz pochówków poprzedzonych kremacją. Zakład realizuje całodobową usługę transportu ciała z każdego wskazanego miejsca, do nowoczesnej chłodni. Oferuje również możliwość sprowadzenia zwłok z zagranicy wraz z dopełnieniem koniecznej dokumentacji. Wykwalifikowani pracownicy udzielają wsparcia oraz pomagają w każdej sprawie formalnej w urzędach, kościele oraz na cmentarzu. Firma posiada szeroki asortyment trumien i urn, a także niezbędnych akcesoriów pogrzebowych, takich jak: odzież żałobna, krzyże, tabliczki nagrobne. Zakład pogrzebowy w swojej ofercie posiada także możliwość przygotowania kompleksowej oprawy florystycznej oraz muzycznej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, oferuje także relację fotograficzną i video uroczystości. Pomaga również w organizacji konsolacji oraz dba o komfortowy transport żałobników na miejsce pochówku. Poza usługami pogrzebowymi firma wykonuje szereg prac kamieniarskich. Całodobowa działalność zakładu pozwala na natychmiastową reakcję ze strony pracowników oraz terminowe wypełnienie wszystkich życzeń i oczekiwań Klientów.

Cmentarze na terenie Grudziądza

Przy ulicy Cmentarnej w Grudziądzu mieści się kompleks nekropolii składający się z cmentarza katolickiego (farnego) i ewangelickiego (parafii ewangelicko-augsburskiej). Został otwarty w 1894 roku. Po II wojnie Światowej zaczął być nazywany Cmentarzem Centralnym. Oprócz grobów mieszkańców miasta znajdują się na nim zbiorowe mogiły obrońców Grudziądza we wrześniu 1939 roku oraz ofiar hitlerowskich represji. W mieście działał również nieczynny już Cmentarz Wojenny zlokalizowany przy ulicy 18. Pułku Ułanów Pomorskich, w okolicach cytadeli grudziądzkiej. Zachowało się na nim wiele nagrobków i płyt.

Krematorium w Grudziądzu

Na terenie miasta nie funkcjonuje żadne krematorium, chociaż w planach jest budowa takiego obiektu. Obecnie wszystkie zakłady pogrzebowe oferujące profesjonalne usługi spopielenia ciała współpracują z krematoriami zlokalizowanymi w pobliżu miasta.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe