fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy FIDALI Goleniów

ul. I Brygady Legionów 38, 72-100 Goleniów

801 12 12 12

91 407 24 44

Pracownicy zakładu pogrzebowego wkładają całe serce w posługę na rzecz Osób Zmarłych.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Goleniowie

Herb Miasta GoleniówGoleniów jest miastem o powierzchni 11,78 km², położonym w zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. Leży nad jedną z najdłuższych rzeką Pomorza Zachodniego – Iną, na Pobrzeżu Szczecińskim. Liczy ponad 22 tysięcy mieszkańców. Od XIX wieku dominującą gałęzią przemysłu w mieście jest przemysł drzewny. Działa również przemysł metalowy, zakłady produkujące wyroby gumowe oraz fabryka jachtów. Jednakże miasto powoli traci swoje przemysłowe funkcje na rzecz Goleniowskiego Parku Przemysłowego. Około 5 kilometrów od miasta znajduje się Port Lotniczy Szczecin-Goleniów. Stare Miasto w Goleniowie wpisane jest do rejestru zabytków. Wśród obiektów zasługujących na szczególną uwagę można wyróżnić: Bramę Wolińską i fragmenty murów miejskich. Ponadto ważnym budynkiem zabytkowym jest Kościół św. Katarzyny, spichlerz nad rzeką Ina, a także budynek poczty z końca XIX wieku.

Sprawdzone zakłady pogrzebowe Goleniów

W Goleniowie Pogotowie Pogrzebowe współpracuje z zakładem pogrzebowym, który oferuje profesjonalne wsparcie i pomoc w organizacji pogrzebu osobom, które doświadczyły straty. Pomoc zostaje udzielona wszystkim, którzy zgłoszą się do firmy, bez względu na ich status finansowy czy też wyznawaną wiarę. Zakład Pogrzebowy FIDALI Goleniów, któremu zaufało Pogotowie Pogrzebowe na tym terenie, realizuje pogrzeby rzymsko-katolickie, a także ceremonie pogrzebowe innych wyznań, zgodnie z przekonaniami Zmarłego. Ponadto bliscy Osoby Zmarłej mogą wybrać formę pochówku, firma organizuje zarówno pogrzeby tradycyjne, jak i poprzedzone kremacją ciała.

Dzięki całodobowej pracy personelu przewóz Osoby Zmarłej z miejsca zgonu do zakładowej chłodni może odbyć się natychmiast po odebraniu zgłoszenia. Pogrzeb może zostać zrealizowany w formie bezgotówkowej w ramach zasiłku pogrzebowego. Należy dodać również, że wszystkimi formalnościami związanymi z pochówkiem, na życzenie Rodziny, profesjonalnie zajmą się pracownicy firmy.

Cmentarze na terenie Goleniowa

Przy ulicy Przestrzennej mieści się Cmentarz Komunalny, obecnie jest to jedyna nekropolia w mieście. Przed wojną cmentarzy było kilka, największy znajdował się przy ul. Szczecińskiej, gdzie aktualnie znajduje się głaz upamiętniający pochowanych tam mieszkańców Goleniowa. W 2006 roku w gminie Goleniów powstał projekt rewitalizacji poniemieckich cmentarzy. W ramach tej inicjatywy wyznaczono trzy trasy turystyczne „Szlaki sentymentalne po starych cmentarzach Gminy Goleniów”.

Krematorium w Goleniowie

Najbliższe krematorium znajduje się w Szczecinie, zakłady pogrzebowe zlokalizowane w mieście Goleniów bardzo często korzystają z usług firmy w przypadku realizacji pogrzebów poprzedzonych kremacją ciała.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe