fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy PIETREK Gliwice

ul. Odrowążów 118, 44-103 Gliwice

801 12 12 12

32 230 40 40

Firma Pogrzebowa „Pietrek” stara się pomagać i jednocześnie wyręczać Państwa na każdym etapie.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Gliwicach

Gliwice to miasto położone w południowej części Polski, w województwie śląskim. To miasto na prawach powiatu, zajmujące czwartą pozycję w województwie pod względem liczby mieszkańców, która wynosi 181 309 osób. Zachęcamy do sprawdzenia jakie zakłady pogrzebowe śląskie współpracują z Pogotowiem Pogrzebowym. Miasto leży nad rzeką Kłodnicą. Gliwice są miastem rozwijającego się przemysłu, istnieje tu także Kopalnia Węgla Kamiennego Sośnica. Na terenie miasta mają siedziby duże firmy takie jak NGK Ceramics, Zakłady Mechaniczne Bumar-Łabędy produkujące czołgi oraz fabryka Opel Manufacturing Poland. Przez Gliwice przebiegają dwie autostrady, A1 i A4, będąca częścią europejskiej trasy E40. Dodatkowo, przez miasto przebiegają drogi krajowe i wojewódzkie, komunikacja w mieście oparta jest głównie na komunikacji autobusowej. W mieście działa również transport kolejowy. Turyści odwiedzający miasto napotkają w Gliwicach wiele zabytków w różnych formach i stylach. Jednym z ciekawszych jest dom przedpogrzebowy z 1903 roku, wybudowany w stylu neogotyckim. Na Gliwickiej starówce znaleźć można także Kościół Wszystkich Świętych z XV-XVI wieku, posiadający udostępnioną dla odwiedzających wieżę widokową, z której dostrzec można Górę Świętej Anny.

Sprawdzony Zakład Pogrzebowy w Gliwicach

W Gliwicach Pogotowie Pogrzebowe nawiązało współpracę z zakładem cieszącym się pozytywną opinią wśród wielu Rodzin z województwa śląskiego. Kompleksowa pomoc, jaką oferuje zakład każdemu, kto został dotknięty utratą osoby zmarłej, jest gwarancją sumiennie, godnie i terminowo wykonanej usługi.

Zakład Pogrzebowy PIETREK Gliwice dokłada wszelkich starań, by Rodzina korzystająca z usług, miała jak największy komfort w czasie organizacji ceremonii, by mogła poświęcić się żałobie, a nie przykrym obowiązkom. Pracownicy zakładu oferują pomoc przy wypełnianiu wszelkich formalności, również w domu klienta. Służą radą przy wyborze trumien, urn oraz akcesoriów pogrzebowych. Firma z ogromną dbałością organizuje pochówki tradycyjne z użyciem trumny, jak również urnowe poprzedzone procesem kremacji zwłok. Dodatkowo oferuje pełną gamę wiązanek, wieńców i innych dekoracji florystycznych wysokiej jakości. Zaangażowana i wrażliwa obsługa, świadczy usługi eksportacji osoby zmarłej, a także dokonuje profesjonalnego i sprawnego transportu, przy użyciu specjalistycznych karawanów marki Mercedes. Firma spełnia wszelkie wymogi prawne, sanitarne i techniczne. Dzięki szkoleniom i stale podnoszonym kwalifikacjom zakład w ofercie posiada kosmetykę pośmiertną, która obejmuje również mycie. Dla dopełnienia pochówku firma na życzenie klienta dobiera także uroczystą oprawę muzyczną, by nadać ceremonii jak najbardziej uroczysty i poważny charakter.

Cmentarze Gliwic

W Gliwicach zwiedzić można interesujące cmentarze, m.in. Cmentarz Hutniczy w dzielnicy Politechnika, powstały w 1808 roku. Na terenie zabytkowej nekropolii znaleźć można nagrobki znanych postaci górnośląskiego przemysłu i specjalistów zakładów działających w mieście. W czasach II Wojny Światowej chowani mieli być również więźniowie obozu koncentracyjnego, zlokalizowanego na terenie gliwickiej odlewni. Swego czasu chowano tam również ofiary tyfusu. W późniejszych latach komunistyczne władze zadecydowały o usunięciu i zdewastowaniu części pomników, głównie tych nacjonalistycznych i niemieckich. Wiele nagrobków ma całkowicie skute napisy, przez co ciężko obecnie zidentyfikować osoby tam pochowane. Planowana jest odnowa cmentarza, dzięki uprzejmości gliwickich działaczy został otoczony nowym murem i objęty monitoringiem, a także oznaczony tablicami informacyjnymi o osobach pochowanych.

Krematorium w Gliwicach

W samych Gliwicach nie ma obecnie żadnego krematorium, jednak na terenie śląska istnieje kilka firm świadczących takie usługi. Każde z tych miejsc współpracuje z zakładami pogrzebowymi z województwa śląskiego.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe