fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

garwoliński

Pogotowie Pogrzebowe

Jest Ci smutno i nie wiesz co zrobić, bo straciłeś kogoś bliskiego? Pozwól nam zadbać o Twój spokój. Zadzwoń do nas, my na pewno Ci pomożemy. 801 12 12 12 – całodobowo.

Witaj w powiecie garwolińskim

Prawdopodobnie trafiłeś tutaj z powodu utraty bliskiej osoby. Dokładnie wiemy, jak trudny czas teraz przeżywasz, dlatego dołożymy wszelkich starań, by ułatwić Ci te trudne chwile związane z organizacją pogrzebu.

Firmy pogrzebowe w powiecie garwolińskim

Na terenie powiatu garwolińskiego działa kilka zakładów pogrzebowych, które świadczą kompleksowe i profesjonalne usługi pogrzebowe. Zakłady zawsze służą pomocą, a wiodącym liderem na lokalnym rynku jest Zakład Pogrzebowy KULPA. Działają tam też inne zakłady pogrzebowe, są to m.in. Usługi Pogrzebowe Barbara Czajka, Mariusz Filipowicz – Pełna obsługa pogrzebów, Zakład Pogrzebowy Stanisław Głowienka, Firma P.H.U Janew Janusz Broniszewski Orion.

O powiecie garwolińskim

Stolica powiatu garwolińskiego – Garwolin, leży na terenie dawnej ziemi czerskiej, czyli w jednym z najstarszych ośrodków miejskich południowo-wschodniego Mazowsza. Pierwsze wzmianki pisane o Garwolinie pochodzą z 1386 roku, wtedy jej posiadaczem był chorąży płocki Andrzej Ciołek. W 1407 roku wioskę postanowił wykupić mazowiecki książę Janusz I, dzięki niemu miasto uzyskało prawa miejskie, a w 1526 roku Garwolin stał się miastem królewskim. Można by rzec, że ma on bardzo bogatą, smutną, a zarazem ciekawą historią. Obecnie Garwolin i okolice stanowią ważne położenie, przecinają wartościowe szlaki komunikacyjne o znaczeniu krajowym i międzynarodowym, co sprzyja rozwojowi inwestycji, również tych o charakterze funeralnym.

Powiat garwoliński słynie z wyjątkowego poczucia własnej tożsamości, sama stolica powiatu nie miała dużo szczęścia, ponieważ była zniszczona kilka razy na przestrzeni minionych wieków. Jedynym z zachowanych zabytków na terenie miasta jest stojący przy ulicy Staszica dzisiejszy Urząd Miasta, zabytek ten jest uznawany za jeden z najbardziej wartościowych w powiecie. Początkowo Urząd Miasta był budynkiem mieszkalnym, powstałym w 1910 roku, o wysokim standardzie jak na tamte lata. Na przestrzeni lat pełnił funkcje różnych instytucji państwowych i samorządowych. Kolejnym z ważnych zabytków jest Kościół Parafialny pw. Przemienienia Pańskiego. Faktem jest, że istniał już w połowie XV wieku, lecz brak źródeł nie pozwala ustalić dokładnej daty powstania. Obiekt kościelny służył lokalnym mieszkańcom, tam mogli zapomnieć o problemach, odpocząć. W 1703 roku zarządca kościoła wpisał w księdze metryk kościelnych, iż potrzebują ogrodzenia i cmentarza, by móc godnie i z tradycjami pochować najbliższych. Obiekt do roku 1939 był ciągle rabowany i niszczony, przez co lokalni mieszkańcy nie mieli możliwości chowania ciał i praktykowania swojej wiary.

Kolegiata w Garwolinie

Kolegiata Przemienienia Pańskiego w Garwolinie

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe