fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy CARAWAN Ełk

ul. Konopnickiej 2A, 19-300 Ełk

801 12 12 12

87 610 02 18

Odpowiedzialni i empatyczni pracownicy służą wszelką pomocą i wsparciem.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Ełku

Herb miasta EłkEłk to położone w północno-wschodniej części Polski miasto powiatowe, znany ośrodek kulturalny, przemysłowy oraz turystyczny Mazur. Prawa miejskie uzyskał w 1445 roku i obecnie jest trzecim pod względem liczby mieszkańców miastem na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Zamieszkuje tam ponad 62 tysiące osób. Na terenie Ełku swoje siedziby mają znane koncerny m.in. MG Murbet, fabryka papieru Impress Decor, zakłady mięsne Animex czy znany producent drzwi i ościeżnic – firma Porta.

Miasto posiada doskonałą lokalizację, znajduje się w samym sercu Zielonych Płuc Polski. Posiada rozwiniętą infrastrukturę transportową (największy węzeł kolejowy na Mazurach), drogi krajowe oraz wojewódzkie, a także bazę noclegową oraz gastronomiczną. Dzięki temu cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Możliwość zarówno aktywnego (turystyka wodna, rowerowa, wędkarstwo), jak i biernego wypoczynku na pięknych, piaszczystych plażach zachęca do odwiedzenia tego zakątka Polski. Dodatkowo będąc w Ełku, nie sposób zapomnieć o wizycie w ruinach dawnego zamku krzyżackiego, czy przejażdżce Ełcką Kolejką Wąskotorową. Warto również zwiedzić Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, Katedrę Św. Wojciecha czy wieżę ciśnień. Dodatkowo warto odwiedzić biegnącą wzdłuż Jeziora Ełckiego promenadę oraz znajdujący się przy ulicy Kilińskiego Park Jana Pawła II, na którego terenie znajduje się najwyższy w kraju, mierzący 5m wysokości, pomnik Papieża Polaka.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe – Ełk

Kompleksowe usługi pogrzebowe w mieście Ełk zapewnia rekomendowana przez Pogotowie Pogrzebowe, profesjonalna firma funeralna. Zakład Pogrzebowy CARWAN Ełk powstał w 1991 roku. Jej właścicielem jest Pan Roman Makarewicz, który nie tylko troską, zrozumieniem i szacunkiem otacza Osobę Zmarłą i Jej Bliskich, ale i starannie dobiera swój personel, aby w każdej chwili stanowił oparcie dla Klientów zakładu. Empatyczna kadra służy pomocą w ustaleniu wszystkich szczegółów planowanych religijnych lub świeckich pogrzebów, a także w skompletowaniu niezbędnej dokumentacji. Zapewnia również obsługę formalną związaną z uzyskaniem należnych zasiłków i świadczeń.

Dom Pogrzebowy Carawan posiada własną nowoczesną chłodnię, trzy kameralne, klimatyzowane sale pożegnań oraz eleganckie karawany. Dzięki nim realizowany jest miejscowy transport Zmarłych oraz przewozy ciał lub prochów na rynku polskim i zagranicznym. Doświadczeni pracownicy firmy służą doradztwem także w zakresie profesjonalnej tanatokosmetyki, w doborze odpowiedniej oprawy muzycznej i kwiatowej ceremonii oraz w organizacji rodzinnej konsolacji po obrzędach na cmentarzu. Kadra zakładu usług pogrzebowych jest stale dostępna podczas obsługi na nekropolii, na życzenie Rodziny przygotowuje grób do pochówku oraz zajmuje się demontażem istniejących nagrobków i montażem nowych pomników.

Cmentarze na terenie Ełku

Na terenie Ełku pochówki Osób Zmarłych odbywają się na cmentarzach komunalnych, których zarządcą jest Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. Zlokalizowane są przy ulicach Cmentarnej i Towarowej i zajmują obszar ponad 9 ha. Dodatkowo na terenie miasta znajduje się nieczynny obecnie, ale znajdujący się w Rejestrze Zabytków: Cmentarz Wojenny Żołnierzy Rosyjskich i Cmentarz Wojenny Żołnierzy Niemieckich z czasów I wojny światowej oraz były Cmentarz Katolicki, stanowiący obecnie cześć ulicy Pięknej.

Krematorium w Ełku

W mieście nie ma aktualnie czynnej spopielarni zwłok. Zakłady pogrzebowe, działające w mieście Ełk, korzystają z usług krematoriów znajdujących się w pobliskich miejscowościach. Najbliższe Ełku spopielarnie znajdują się w Suwałkach oraz w Białymstoku. Na życzenie Klientów i po uzyskaniu ich pełnomocnictwa pracownicy rekomendowanej przez nas firmy ustalają w nich wszystkie szczegóły usługi, dostarczają dokumentację, a w wyznaczonym terminie dowożą Zmarłego na miejsce kremacji.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe