Informacje o Zakładzie Pogrzebowym Sims

Zakład Pogrzebowy SIMS istnieje na rynku funeralnym nieprzerwanie od 1993 roku. Świadczy kompleksowe usługi oraz wspiera Rodziny, które stoją przed zadaniem zorganizowania pogrzebu Bliskiej Osoby. Zakład charakteryzują wysokie standardy i profesjonalizm. Zarówno właściciele, jak i starannie dobrany zespół empatycznych pracowników dokładają wszelkich starań, aby udzielić pomocy i wsparcia Rodzinie Zmarłego we wszystkich sprawach formalnych i organizacyjnych. Firma przygotowuje piękne i godne uroczystości przepełnione szacunkiem dla Zmarłego i jego pogrążonej w żałobie Rodziny. Służy niezawodną pomocą mieszkańcom Jeleniej Góry (zakłady pogrzebowe Jelenia Góra) oraz powiatu jeleniogórskiego.

 

dom pogrzebowy i flota karawanów

 

Oferta usług Zakładu Pogrzebowego Sims

Dzięki ogromnej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu właścicieli Zakład Pogrzebowy SIMS przygotował szeroką i elastyczną ofertę usług. Dostosowane są do potrzeb i oczekiwań oraz możliwości finansowych każdej Rodziny. Już od pierwszego kontaktu Bliscy Osoby Zmarłej otrzymują wsparcie i pomoc we wszystkich sprawach formalnych koniecznych do dopełnienia w urzędach i instytucjach takich jak USC czy ZUS. W sytuacji, gdy dotarcie do biura zakładu stanowi trudność, oddelegowany odpowiedzialny pracownik może dopełnić formalności w domu Klienta. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, płatności za usługi mogą być skredytowane i rozliczone bezgotówkowo w ramach zasiłku pogrzebowego. Dzięki flocie specjalistycznych karawanów oraz kompetentnym pracownikom eksportacja zwłok odbywa się całodobowo zarówno w kraju, jak i za granicą. Niezwłocznie po zgłoszeniu ciało Osoby Zmarłej jest odbierane z domu, szpitala, hospicjum, czy każdego innego wskazanego miejsca, a następnie sprawnie transportowane do nowoczesnej chłodni. Na miejscu wykonywana jest toaleta pośmiertna i tanatokosmetyka. Firma dysponuje również certyfikowanym prosektorium, w którym w razie konieczności wykonuje się profesjonalne sekcje zwłok. Zwyczajowo Zmarły jest ubierany w odzież dostarczoną przez Rodzinę lub z wybraną z kolekcji dostępnej w ofercie zakładu. Pracownicy biura obsługi redagują, a następnie rozwieszają klepsydry, a także zamieszczają nekrologi w prasie lokalnej. Uczestnicy ceremonii mogą zamówić eleganckie bukiety, wiązanki lub wieńce, które są starannie wykonane z najwyższej jakości kwiatów żywych lub sztucznych. Dom pogrzebowy to również klimatyczna kaplica, w której może być odprawiona msza pogrzebowa lub Bliscy w kameralnej atmosferze mogą pożegnać Osobę Zmarłą. Aby ceremonia ostatniego pożegnania nabrała bardziej indywidualnego i uroczystego charakteru, firma oferuje profesjonalną oprawę muzyczną w wykonaniu zawodowych muzyków (trąbka, organy, chór, orkiestra). Osoby odpowiedzialne za organizację pochówku mogą wybrać spośród wielu różnorodnych trumien dostępnych w firmie. Często ostatnią wolą Zmarłego lub decyzją Rodziny jest spopielenie ciała przed pochówkiem. Do tego procesu zakład wykorzystuje specjalne trumny kremacyjne, natomiast na prochy przygotowana jest szeroka oferta eleganckich urn wykonanych między innymi z kamienia, metalu, drewna czy ceramiki. Dodatkowo zakład wykonuje  ekshumacje wraz z dopełnianiem wszelkich niezbędnych formalności, a także zajmuje się usługami cmentarnymi takimi jak przygotowanie grobu do pochówku. Zakład Pogrzebowy  SIMS jest gwarantem rzetelnie i profesjonalnie wykonanej usługi pogrzebowej. Nowoczesne, rozbudowane zaplecze techniczne oraz odpowiednio przygotowany do swojej niezwykle trudnej pracy personel, stanowią o ugruntowanej pozycji zakładu i zaufaniu Klientów. Każda ceremonia pogrzebowa jest zawsze starannie zaplanowana i przeprowadzona, z niezwykłą dbałością o każdy szczegół i wszelkie życzenia Rodziny.

 

karawan i namiot pogrzebowy

 

Siedziba Zakładu Pogrzebowego Sims

Zakład Pogrzebowy SIMS ma swoją siedzibę w Jeleniej Górze przy ul. Elsnera 8, gdzie można dopełnić formalności oraz wybrać stosowne utensylia pogrzebowe. Zakład we współpracy z Grupą Pogotowie Pogrzebowe swoim zasięgiem obejmuje Jelenią Górę oraz cały powiat jeleniogórski w województwie dolnośląskim. Szczegóły współpracy sprawdzą Państwo na podstronie zakłady pogrzebowe dolnośląskie.