Działalność Zakładu Pogrzebowego Leonardo

Na rynku usług funeralnych powiatu lubińskiego i legnickiego szczególne miejsce zajmuje Zakład Pogrzebowy Leonardo. Świadczy on swoje usługi nieprzerwanie od 1999 roku, udzielając wszelkiej możliwej pomocy Rodzinom pogrążonym w żałobie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, a także bogatej ofercie jest w stanie kompleksowo zająć się organizacja pogrzebu Bliskiej Państwu Osoby.

 

Usługi, jakie świadczy zakład pogrzebowy Leonardo

Kremacje i pogrzeby tradycyjne

Tradycyjny pogrzeb jest w Polsce najczęstszą formą pochówku. Jednak coraz większym zainteresowaniem cieszy się kremacja, czyli spopielanie ciała. Urnę z prochami umieszcza się w grobie na cmentarzu, na polu urnowym lub w kolumbarium, czyli zbiorowym grobowcu z niszami na urny. Kremację zwłok można przeprowadzić z obecnością Rodziny lub bez niej. Kościół katolicki nie sprzeciwia się spopielaniu zwłok, o ile kremacja nie została celowo wybrana z pobudek przeciwnych religii. Dlatego obrzędy pogrzebowe w niczym nie różnią się od tych stosowanych przy tradycyjnym pochowaniu Zmarłych w trumnach. Co istotne zakład posiada własne, profesjonalne krematorium, a  pracownicy zajmują się wypełnieniem wszystkich formalności związanych z procesem.

Formalności

Pracownicy dopełnią wszelkich urzędowych formalności, a także pomogą Rodzinie Osoby Zmarłej w uzyskaniu należnych świadczeń w tym zasiłku pogrzebowego z instytucji oferujących tego typu wsparcie.

Transport Osoby Zmarłej

Firma oferuje niemal natychmiastowy odbiór ciała z mieszkania prywatnego, domu opieki, szpitala czy innej wskazanej lokalizacji. Nowoczesna flota karawanów, spełniających wszelkie unijne standardy pozwala na bezpieczny i sprawny transport. Eksportacja Osoby Zmarłej odbywa się na terenie całej Polski, a także istnieje możliwość sprowadzenia zwłok lub prochów z zagranicy. Pracownicy z pełnym profesjonalizmem podchodzą do wykonania zadań związanych z transportem międzynarodowym, wypełniając i kompletując niezbędną dokumentację.

Opieka nad Zmarłym

Korzystając z usług firmy, mogą mieć Państwo pewność, że pracownicy zajmą się ciałem Zmarłego z należytym szacunkiem i godnością. Zostanie ono poddane toalecie pośmiertnej, a także niezbędnej kosmetyce. W siedzibie firmy znajduje się także bogaty wybór strojów pogrzebowych.

Akcesoria pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy zajmuje się nie tylko organizacją ceremonii pogrzebowej, ale także dostarcza niezbędnych do tego utensyliów. Dysponuje dużym wyborem trumien i urn oraz innych akcesoriów pogrzebowych takich jak: krzyże, tabliczki nagrobne i klepsydry pogrzebowe. Znajdziemy tam zarówno trumny tradycyjne, jak i nowoczesne oraz ekologiczne. Wszystkie wykonane z najwyższej jakości materiałów, pochodzące od czołowych producentów zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Firma w stałej sprzedaży posiada ponad 100 różnych modeli urn dostępnych w siedzibie.

Chłodnia i Sala Pożegnań

Firma dysponuje nowoczesną, spełniającą najwyższe standardy sanitarne chłodnią, w której ciało Zmarłego zostanie przechowane do dnia pogrzebu. Dodatkowo posiada także własne prosektorium. Do dyspozycji uczestników ceremonii pozostaje również kameralna kaplica pogrzebowa, w której może zostać zorganizowana modlitwa różańcowa oraz pożegnanie Zmarłego.

Ekshumacje

Ekshumacja jest czynnością polegającą na otwarciu grobu i wydobycie szczątków ludzkich w celu przeniesienia, a następnie pochowania w innym miejscu. Termin ekshumacji ustala się z administracją cmentarza lub cmentarzy oraz z przedstawicielem służb sanitarnych, od których należy uzyskać odpowiednią zgodę. Firma przeprowadza proces ekshumacji na terenie całej Polski.

Oprawa florystyczna

Przy zakładzie pogrzebowym usytuowana jest kwiaciarni, w której znajdziemy bogaty wybór wieńców pogrzebowych, wiązanek i zniczy. Pracownicy zakładu przygotują także unikatowe szarfy podkreślające nasz związek ze Zmarłym.

Lokalizacja

Siedziba znajduje się w Legnicy przy ulicy Wrocławskiej 105. Jej pracownicy służą pomocą przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.