Historia i zadania Firmy Pogrzebowej Arka

Kompleksowe usługi na głogowskim rynku funeralnym świadczy firma z rodzinnymi tradycjami, sprawdź zakłady pogrzebowe Głogów. Zakład Pogrzebowy ARKA pomaga wszystkim potrzebującym, którzy stracili Bliską Osobę. Niezależnie od tego, jaką wyznają wiarę oraz jakim światopoglądem się kierują. Firma od lat realizuje zarówno pogrzeby tradycyjne, jak i pochówki urnowe we wszystkich obrządkach religijnych. Przygotowuje także ceremonie świeckie. Dom pogrzebowy podchodzi do każdego Klienta w sposób indywidualny, analizuje jego potrzeby i oczekiwania, a także zwraca uwagę na aspekt finansowy. Codzienne starania i zaangażowanie właścicieli i pracowników sprawiają, że zakład cieszy się mianem firmy godnej zaufania. Priorytetem kadry jest zapewnienie wsparcia emocjonalnego zgłaszającym się Rodzinom oraz organizacja wyjątkowej ceremonii ostatniego pożegnania, pełnej klasy i taktu.

Zakres usług oferowanych przez Zakład Pogrzebowy Arka

Zakład Pogrzebowy ARKA świadczy kompleksowe usługi funeralne. Wszechstronna wiedza oraz bogate doświadczenie pozwoliło właścicielom na przygotowanie oferty uwzględniającej oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów. Pracownicy dyspozycyjni są na każdym etapie przygotowania ceremonii. Dokładają wszelkich starań, aby umożliwić każdemu człowiekowi pożegnanie się z Bliską mu Osobą w najpiękniejszy sposób. Na podstawie stosownego upoważnienia ze strony Rodziny, personel wypełnia wszelkie formalności w urzędzie, kościele oraz u zarządcy cmentarza, na którym zaplanowana jest ceremonia. Może również pośredniczyć w zakupie miejsca na wskazanej nekropolii. Forma pochówku zależna jest od ostatniej woli Zmarłego, jego światopoglądu lub decyzji Bliskich. W naszej kulturze najczęściej realizowane są pogrzeby tradycyjne, gdzie Zmarły składany jest do grobu w klasycznej trumnie. Nie mniej jednak coraz więcej Osób decyduje się na kremację, po której urna z prochami składana jest w grobie ziemnym, murowanym lub w kolumbarium. Firma współpracuje z nowoczesnymi krematoriami, które zajmują się całą procedurą oraz wszelkimi koniecznymi formalnościami. Zakład pogrzebowy ARKA daje gwarancję przygotowania godnych i eleganckich uroczystości żałobnych, niezależnie od ich rodzaju. Transport zwłok realizowany jest przez całą dobę z każdego wskazanego miejsca, do chłodni zakładu. Firma posiada flotę nowoczesnych karawanów, które spełniają najwyższe standardy techniczne. Dzięki nim możliwa jest sprawna i bezpieczna eksportacja Osoby Zmarłej w Polsce, a także sprowadzanie ciała lub prochów z zagranicy. Wykwalifikowani pracownicy wykonują profesjonalne usługi z zakresu tanatokosmetyki oraz tanatopraksji. Zakład dysponuje szerokim asortymentem trumien klasycznych, kremacyjnych oraz urn. Wyposażony jest także we wszelkie niezbędne akcesoria funeralne takie jak odzież dla Osoby Zmarłej, krzyże, czy tabliczki na trumnę. Doświadczeni floryści zapewniają przygotowanie oprawy kwiatowej na najwyższym poziomie. Wykonują bukiety, wieńce, wiązanki oraz inne dekoracje z najwyższej jakości świeżych kwiatów. Mogą je również dostarczyć na miejsce uroczystości pogrzebowej. Firma dba także o kompleksową oprawę muzyczną. Oferuje wysoki standard usług pogrzebowych w niezwykle korzystnych cenach, dostępnych dla wszystkich Klientów. Zapewnia szereg udogodnień tj. obszerny parking pod siedzibą firmy, a także możliwość zorganizowania bezpłatnego dojazdu do biura. Z myślą o wszystkich Osobach, które z różnych względów nie mogą dotrzeć do zakładu, pracownicy oferują dopełnienie wszelkich formalności w domu Klienta. Dodatkowo pogrzeb może zostać sfinansowany w ramach zasiłku pogrzebowego z ZUS, KRUS i MSWiA.

 

Karawan pogrzebowy

 

Siedziba firmy Zakład Pogrzebowy Arka

Zakład Pogrzebowy ARKA posiada swoje biuro w Głogowie przy ulicy Gustawa Morcinka 61. Z uwagi na lokalizację firma najczęściej organizuje pogrzeby na terenie powiatu głogowskiego – na wszystkich cmentarzach Głogowa i okolic. Jest jednak otwarta także na zlecenia z innych miejsc Dolnego Śląska, a nawet Polski. Pracownicy pozostają dyspozycyjni przez całą dobę każdego dnia tygodnia, gotowi by udzielić natychmiastowej pomocy i wsparcia, kiedy zaistnieje taka potrzeba.