fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy ARKA Dąbrowa Górnicza

ul. Szpitalna 12, 41-300 Dąbrowa Górnicza

801 12 12 12

32 264 28 53

Dąbrowskie Centrum Pogrzebowe ARKA to najwyższej jakości usługi pogrzebowe.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Dąbrowie Górniczej

Herb Dąbrowy GórniczejDąbrowa Górnicza jest miastem na prawach powiatu, usytuowana w województwie śląskim, na Wyżynie Śląskiej. Leży nad rzekami Czarna Przemsza i Biała Przemsza. Zachęcamy do sprawdzenia, które Zakłady Pogrzebowe w Dąbrowie Górniczej współpracują z Pogotowiem Pogrzebowym. Miasto jest największą powierzchniowo aglomeracją województwa i największym ośrodkiem przemysłowym Zagłębia Dąbrowskiego. Obecnie jej powierzchnia wynosi 188,73 km². Według ostatnich danych liczba ludności to ponad 118 tysięcy mieszkańców.

Dąbrowa Górnicza słynie z dwóch hut prężnie działających na jej obszarze – ArcelorMittal Poland, czyli dawna Huta Katowice jest największą hutą w Polsce i jednocześnie największym zakładem przemysłowym w mieście. Drugą z nich jest założona przez Bank Polski i wybudowana w latach 1834-1840 – Huta Bankowa, która obecnie należy do grupy Alchemia. W Dąbrowie Górniczej swoją siedzibę ma jeden z największych producentów stali na świecie, wspomniany już wcześniej ArcelorMittal. Na terenie miasta znajduje się także wiele zakładów produkcyjnych oraz przetwórstwa, takich jak huta szkła czy spalarnia odpadów niebezpiecznych.

11 kilometrów od granicy miasta, a 18 kilometrów od jej centrum znajduje się Międzynarodowy Port Lotniczy ,,Katowice” w Pyrzowicach, do którego dojedziemy drogą ekspresową S1. Na wschód od Dąbrowy Górniczej, ale też częściowo w jej obrębie znajduje się Pustynia Błędowska, która jest największym w Polsce obszarem lotnych piasków. Do czasów II wojny światowej w mieście funkcjonował również kahał, czyli organizacja społeczności żydowskiej. Obecnie wyznawcy judaizmu przynależą do Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Katowicach. Poza kościołami katolickimi działalność w obszarze miasta prowadzą kościoły protestanckie, a także zbory.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe w Dąbrowie Górniczej

W Dąbrowie Górniczej od lat o profesjonalne usługi pogrzebowe dba Zakład Pogrzebowy ARKA. Wysoce wykwalifikowana kadra stawiają sobie za priorytet kompleksową pomoc Rodzinie Zmarłego. Firma świadczy usługi na każdym etapie pochówku z należytym szacunkiem, a także troską o Klienta. Pracownicy zajmują się organizacją zarówno pogrzebów tradycyjnych, jak i urnowych. Zakład Pogrzebowy ARKA Dąbrowa Górnicza wykonuje pochówki religijne, świeckie, a także innych wyznań, z uwagi na funkcjonowanie w mieście kościołów różnych obrządków. Pracownicy na prośbę Rodziny są w stanie dopełnić wszystkich formalności urzędowych oraz skompletować wymagane dokumenty. Pomogą również w kwestiach organizacyjnych w kancelarii parafialnej oraz w biurze administracji cmentarza. W zakładzie pogrzebowym z szerokiego asortymentu można dokonać wyboru: trumien, urn, a także niezbędnych akcesoriów pogrzebowych.

Cmentarze na terenie Dąbrowy Górniczej

Na terenie Dąbrowy Górniczej istnieje spora ilość cmentarzy. W 2000 roku w związku z przepełnieniem nekropolii funkcjonujących w mieście władze podjęły decyzję o przygotowaniu miejsca pod nowy cmentarz komunalny. Wybrano teren położony na uboczu, w północno-wschodniej części dzielnicy Gołonóg. Jednym z najstarszych cmentarzy w Dąbrowie Górniczej jest Cmentarz Parafii Świętej Barbary położony przy ul. Starocmentarnej, w zachodniej części dzielnicy Staszic. Oprócz nekropolii katolickich na terenie miasta funkcjonuje cmentarz żydowski. Położony jest przy ul. Ludowej 4, powstał w roku 1929. W czasie okupacji został częściowo zdewastowany, do dziś zachowało się ponad 20 nagrobków.

Krematorium w Dąbrowie Górniczej

W Dąbrowie Górniczej przy ul. Zaplecze działa Krematorium Aurora. Obiekt został zlokalizowany w bardzo dogodnym miejscu, na terenie Cmentarza Komunalnego, gdzie po kremacji można dokonać pochówku urnowego.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe