fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy MISJA Chrzanów

ul. Szpitalna 62, 32-500 Chrzanów

801 12 12 12

32 623 39 12

Zakład Pogrzebowy Chrzanów w ramach ceremonii pogrzebowej oferuje kompleksową obsługę.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Chrzanowie

Herb miasta ChrzanówChrzanów to miasto położone w południowej części Polski, w powiecie chrzanowskim województwa małopolskiego. Miasto jest siedzibą władz powiatu chrzanowskiego i gminy miejsko-wiejskiej Chrzanów. Chrzanów uzyskał prawa miejskie około 1250 roku, jego powierzchnia wynosi 38,31 km2, natomiast liczba ludności sięga ponad 36 tys. mieszkańców. Na początku istnienia, miasto znane było głównie z kupiectwa, z biegiem lat głównym przedmiotem handlu stało się bydło, a także kruszce. Wraz z uruchomieniem pierwszej linii kolejowej, miasto rozwinęło się i zaczęto w nim produkować lokomotywy i maszyny. W 1919 roku w Chrzanowie powstała „Pierwsza Fabryka Lokomotyw w Polsce” S.A. – Fablok. Obecnie większość mieszkańców zajmuje się handlem detalicznym, wybudowano tu wiele sklepów wielkopowierzchniowych, a także galerii handlowych.

Przez miasto przebiega linia kolejowa nr 93, mieści się tu stacja Chrzanów. W obrębie miasta znajdują się zjazdy na autostradę A4, dzięki czemu miasto jest bardzo dobrze skomunikowane z Krakowem, Katowicami i Wrocławiem. Na mapie miasta znajduje się również lądowisko sanitarne. Przed wojną w Chrzanowie znajdowało się wiele zabytków, niestety nie przetrwały one próby czasu. Warte odwiedzenia miejsca to:

  • park miejski,
  • plac Tysiąclecia,
  • a także Muzeum – zawierające 7 sal wystawowych i kilka pracowni. Muzeum poświęcone jest historii, kulturze i przyrodzie ziemi chrzanowskiej. Gromadzi zbiory archeologiczne z wykopalisk, eksponaty religijne, między innymi fragmenty tory i menory, a także zbiory biżuterii patriotycznej. Warta uwagi jest również wystawa militariów – broni palnej i białej, odznak, odznaczeń i mundurów.

Usługi pogrzebowe Chrzanów, sprawdzone Zakłady Pogrzebowe w mieście

Pogotowie Pogrzebowe na terenie Chrzanowa rekomenduje zakład pogrzebowy, który świadczy kompleksowe i profesjonalne usługi funeralne. Wieloletnie doświadczenie i cenna wiedza z zakresu branży funeralnej, pozwalają firmie na pomoc Rodzinom w pełnym tego słowa znaczeniu. Personel każdego dnia dokłada wszelkich starań, by każdy, kto doświadcza nieuniknionej okoliczności, zyskał wsparcie, troskę i zrozumienie. Uroczystości realizowane przez Zakład Pogrzebowy MISJA Chrzanów reprezentują klasę i szacunek, zarówno do Osoby Zmarłej, jak i pogrążonej żałobie Rodziny. Wsparcie rozpoczyna się niezwłocznie od chwili uzyskania zgłoszenia. Zaangażowany w misję zakładu personel, wypełnia wszelkie formalności w urzędzie stanu cywilnego, kancelarii parafialnej, u zarządcy cmentarza oraz w przypadku ubiegania się o zasiłek pogrzebowy z ZUS lub KRUS.

Siedziba firmy została wyposażona w szeroki wybór trumien, urn i akcesoriów funeralnych – zniczy, krzyży, modlitewników, a także tablic i klepsydr. Zakład pogrzebowy w Chrzanowie posiada specjalistyczne karawany, umożliwiające personelowi dokonywanie całodobowej eksportacji Osoby Zmarłej z miejsca zgonu. Obsługa realizuje przewóz zwłok na terenie kraju oraz transport międzynarodowy. Personel stale podnosi swoje kwalifikacje dzięki szkoleniom pod okiem fachowców z branży funeralnej i nie tylko. Dzięki stale poszerzanym umiejętnościom każda Rodzina może liczyć na przygotowanie Osoby Zmarłej do pochówku poprzez zapewnienie jej schludnej i nienagannej prezencji w dniu ostatniego pożegnania. Dodatkowo zakład pogrzebowy posiada szeroki wybór odzieży dla Osób Zmarłych. Firma bierze na swoje barki kwestię oprawy muzycznej i kwiatowej ceremonii, zapewniając wzruszający i niezapomniany nastrój. Ponadto realizuje uroczystości wszystkich wyznań oraz ceremonie o charakterze świeckim, niezależnie od tego, jakie są okoliczności, a także status finansowy Rodziny.

Cmentarze na terenie Chrzanowa

Na mapie miasta znajduje się niewielka ilość cmentarzy. Jedną z nekropolii wartych omówienia jest cmentarz żydowski założony prawdopodobnie w 1763 roku. Na terenie cmentarza znajduje się około 1500 macew. Najstarsza z nich datowana jest na 1802 rok. Bezpośrednio obok cmentarza żydowskiego znajdują się mogiły należące do cmentarza wojennego nr 445. Jest to miejsce spoczynku żołnierzy zmarłych w czasie I Wojny Światowej w chrzanowskich szpitalach.

Krematorium w Chrzanowie

Na terenie miasta Chrzanów nie funkcjonuje żadna spopielarnia zwłok. Zakłady pogrzebowe oferujące Rodzinom usługę kremacji, współpracują w tym zakresie z krematoriami z innych miejscowości niż Chrzanów.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe