fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy BORZUCKA Chorzów

41-500 Chorzów

801 12 12 12

501 452 682

Zakład Pogrzebowy Borzucka świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe w Chorzowie.

Zobacz

Sprawdzone zakłady pogrzebowe Chorzów

Potrzebujesz pomocy ze strony zakładu pogrzebowego w Chorzowie? Trafiłeś w odpowiednie miejsce – Pogotowie Pogrzebowe powstało po to, aby udzielić Ci natychmiastowej pomocy w tym trudnym dla Ciebie czasie. Zadbamy o Twój spokój i pomożemy w początkowym etapie organizacji pogrzebu, transportu zwłok czy kremacji, a współpracujący z nami zakład pogrzebowy zaplanuje i wykona godną i taktowną ceremonię pogrzebową z najwyższą starannością i zaangażowaniem.

Pogotowie Pogrzebowe w Chorzowie współpracuje z firmą Dom Pogrzebowy Borzucka, która świadczy usługi pogrzebowe na bardzo wysokim poziomie. Tym, co wyróżnia firmę, jest:

  • odpowiedzialność i sumienność,
  • wszechstronne możliwości organizacji zarówno pochówków tradycyjnych, jak i tych poprzedzonych kremacją.

Zakład BORZUCKA zdobył zaufanie Pogotowia Pogrzebowego indywidualnym podejściem do Klienta, rzetelnym wywiązywaniem się z powierzonych mu zadań i szczerą chęcią niesienia pomocy tym, których dotknęła śmierć bliskiej osoby. Oferta zakładu pogrzebowego obejmuje ceremonie pożegnalne we wszystkich obrządkach wyznaniowych oraz te o świeckim charakterze. Pracownicy dbają o sprawną i profesjonalną eksportację ciała Osoby Zmarłej. Profesjonalnie zostaną również przygotowane: oprawa florystyczna i muzyczna uroczystości pogrzebowej.

Pogotowie Pogrzebowe w Chorzowie

Wszyscy mieszkańcy Chorzowa i okolic, którzy stanęli przed koniecznością organizacji pogrzebu, aby uzyskać kompleksową pomoc w organizacji ceremonii i we wszelkich formalnościach, mogą skontaktować się z Pogotowiem Pogrzebowym, wybierając całodobowy numer 801 12 12 12.

Chorzów jest miastem na prawach powiatu w województwie śląskim i znajduje się w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym, jest również lokalnym ośrodkiem kulturalnym i gospodarczym. Powierzchnia miasta wynosi obecnie około 33 km². Liczba ludności wynosiła w ostatnim roku 107 807. Chorzów leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim, który jest częścią Wyżyny Śląskiej, a najwyżej położonym miejscem w Chorzowie jest wzniesienie w lesie załęskim, które znajduje się na wysokości około 341 metrów nad poziomem morza. Potok przepływający przez miasto zwie się zwyczajowo Rawą. Bliska odległość od Katowic, Rudy Śląskiej, Piekar Śląskich oraz fakt, iż Chorzów mieści się na terenie Górnośląskiego Zagłębia Węglowego, ułatwia wymianę handlową, a także rozwój transportu i komunikacji. Historia Chorzowa związana jest z rozwojem przemysłu: górnictwa, hutnictwa oraz chemii i energetyki. Chorzowskie kopalnie nie są już głównymi filarami działalności przemysłowej, produkcja jednak trwa w fabryce konstrukcji taboru szynowego Alstom Konstal. Nadal działa Elektrociepłownia ELCHO, natomiast przemysł ciężki uległ ograniczeniu i przeobrażeniom. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii obniżono emisję szkodliwych dla środowiska substancji. Tu powstała pierwsza na Śląsku hala targowa, którą oddano do użytku w 1905 roku.

Nieopodal Chorzowa działa Lotnisko w Pyrzowicach, a w Parku Śląskim jest również lądowisko Chorzów-Park. W 2018 r. został uruchomiony system rowerów miejskich. Zabytki oraz atrakcje turystyczne świadczące o wspaniałej tradycji miasta to: Stadion Śląski, który był niegdyś stadionem reprezentacji Polski, Górnośląski Park Etnograficzny, słynne Planetarium Śląskie, najstarszy lunapark w kraju – Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko, Śląski Ogród Zoologiczny, kolejka wąskotorowa, rzeźba żyrafy i Galeria Rzeźby Śląskiej, Rosarium, Hala wystawowa zwana Kapeluszem, a także restauracja Przystań, tory tenisowe oraz altana Taneczny krąg, gdzie latem urządzane są imprezy folklorystyczne.

Cmentarze na terenie Chorzowa

Cmentarz wyznaniowy należący do parafii świętej Jadwigi Śląskiej znajduje się przy ulicy Michała Drzymały 12 A. Dziś cmentarz ten pełni również funkcję nekropolii komunalnej.

Cmentarz przy ulicy Granicznej 41 w Chorzowie jest nekropolią parafialną pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny, a do pochowanych tu znanych osób należy między innymi Gerard Cieślik – słynny piłkarz reprezentacji oraz Ruchu Chorzów.

Kolejnym cmentarzem parafialnym jest nekropolia, która mieści się przy ulicy Józefa Kalusa 4. Posiada dwie części: Stary Cmentarz z pięknie zachowanymi, zabytkowymi grobowcami oraz później zagospodarowany jego fragment, który znajduje się po prawej stronie. Przynależą one do parafii świętej Marii Magdaleny.

Krematorium w Chorzowie

Krematorium mieszczące się przy ulicy Kaliny 37 w Chorzowie to nowoczesny obiekt zbudowany z niezwykłym wyczuciem estetyki. Zadbano tu o każdy szczegół i pamiętano o tym, by Rodzinie Zmarłej Osoby zapewnić dostęp do kaplicy oraz rozległy parking.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe