fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy LAZARUS Chełmża

ul. Chełmińska 1, 87-140 Chełmża

801 12 12 12

56 675 30 03

Zakład Pogrzebowy Lazarus zapewnia profesjonalną pomoc w każdej sprawie związanej z pogrzebem.

Zobacz

Sprawdzone zakłady pogrzebowe Chełmża

Zakład pogrzebowy z Chełmży ma wieloletnią tradycję, zajmuje się całodobowym odbiorem Zmarłego i przygotowaniem pogrzebu – zadzwoń 801 12 12 12.

Chełmża to niewielkie miasto w województwie kujawsko-pomorskim, w Herb miasta Chełmżapowiecie toruńskim, które leży na brzegu Jeziora Chełmżyńskiego. Liczba ludności to ponad 14 tysięcy mieszkańców, a powierzchnia miasta wynosi 7,84 km². Do najważniejszych zabytków należą m.in. konkatedra Świętej Trójcy, kościół pw. św. Mikołaja, wieża ciśnień, neogotycki ratusz czy też budynek dworca kolejowego. Na terenie miasta działalność wyznaniową prowadzi Kościół rzymskokatolicki i zbór Świadków Jehowy.

Pogotowie Pogrzebowe w Chełmży

Zakład pogrzebowy na terenie Chełmży, który świadczy usługi pogrzebowe dla Pogotowia Pogrzebowego, ma wieloletnie doświadczenie. Wsparcie pracowników firmy obejmuje każdy etap organizacji pogrzebu, m.in. wypełnienie formalności urzędowych i cmentarnych. Zaangażowanie i całodobowa dyspozycyjność sprawia, że zakład ten cieszy się pozytywnymi opiniami Klientów od wielu lat.

Zakład Pogrzebowy LAZARUS Chełmża organizuje zarówno pogrzeby tradycyjne, jak i kremacje. Zapewnia profesjonalne przygotowanie ciała do pochówku, sprawny i bezpieczny transport zwłok zarówno na terenie Polski, jak i przewóz ciała z zagranicy. Kadra firmy pomaga w każdej sprawie związanej z pogrzebem, która jest problematyczna dla Rodziny Zmarłego. Pracownicy doradzą także przy wyborze utensyliów pogrzebowych, zadbają o wyjątkową oprawę kwiatową w kościele i na cmentarzu oraz o oprawę muzyczną.

Cmentarze na terenie Chełmży

W Chełmży znajduje się „stary” cmentarz, który powstał w I. połowie XIX w. w miejscu dawnego średniowiecznego kościoła św. Jerzego, który rozebrano w 1827 roku. Na cmentarzu znajdują się obiekty mające wartość zabytkową, jest to m.in. Kaplica Rodziny Zawiszów Czarnych czy też neorenesansowe mauzoleum Rodziny Kalksteinów. N terenie miasta niegdyś istniał też cmentarz żydowski. Znajdował się przy obecnej ulicy 3 Maja, został zniszczony w 1939 roku. Po wojnie teren po cmentarzu został przeznaczony pod cele budowlane.

Czy w Chełmży jest krematorium?

W Chełmży znajduje się jedno krematorium. Zakłady pogrzebowe działające na tym terenie oferują profesjonalne usługi kremacji.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe