fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy KOMPLEKS Chełm

ul. Rejowiecka 93, 22-100 Chełm

801 12 12 12

82 566 40 53

Zakład Pogrzebowy Kompleks świadczy najwyższej jakości usługi pogrzebowe w Chełmie i okolicach.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Chełmie

Chełm to miasto na prawach powiatu, położone w województwie lubelskim, we wschodniej części Polski. Leży nad rzeką Uherką, 27 km od granicy z Ukrainą i 42 km od granicy z Białorusią. Liczba ludności miasta sięga ponad 61 tys. mieszkańców, co daje Chełmowi trzecią pozycję pod tym względem w całym województwie. Natomiast powierzchnia wynosi 35,28 km2. W mieście dominuje przemysł mineralny, między innymi z uwagi na funkcjonującą tu od 1960 roku Cementownię Chełm, a także spożywczy, dzięki obecności zakładów Bieluch. Trzecim sektorem zatrudniającym największą ilość osób jest górnictwo i wydobywanie, a także budownictwo. Chełm jest ważnym węzłem drogowym i kolejowym, krzyżują się tu drogi krajowe i wojewódzkie.

Na mapie miasta znaleźć można kompleks korytarzy i komór powstałych przy wydobywaniu kredy. Podziemia Kredowe są zabytkową kopalnią, unikatową w skali Europy. Początki chełmskich podziemi sięgają XIII wieku. Podziemne trasy są częściowo udostępnione dla ruchu turystycznego. W Chełmie zobaczyć można również Bramę Uściłuską – najstarszą budowlę w mieście. Wybudowana została w 1616 roku w stylu wczesnobarokowym i pełniła ona funkcję obronną.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Chełm

Każda Rodzina dotknięta bolesną stratą bliskiej osoby może liczyć na wsparcie ze strony firmy Zakład Pogrzebowy KOMPLEKS Chełm, który jest rekomendowany przez Pogotowie Pogrzebowe. Zaangażowany w misję zakładu personel, dokłada wszelkich starań, by każda Rodzina uzyskała pomoc związaną z organizacją pogrzebu. Już w pierwszych chwilach rozmowy z Rodziną, personel zdejmuje z jej barków ciężar, jakim są przykre formalności. Na podstawie stosownego upoważnienia, dokonywane są niezbędne czynności w urzędzie stanu cywilnego, w kancelarii parafialnej, u zarządcy cmentarza oraz w kwestii uzyskania zasiłku pogrzebowego z ZUS lub KRUS. Dodatkowo pracownicy prowadzą fachowe doradztwo przy wyborze odpowiedniej trumny, a także urny i utensyliów funeralnych.

Dom pogrzebowy w Chełmie uznany przez Pogotowie Pogrzebowe został wyposażony w specjalistyczne karawany renomowanych marek. Dzięki doskonałemu przygotowaniu firma realizuje całodobowo eksportację Osoby Zmarłej z miejsca zgonu, niezależnie od lokalizacji. Zapewnia także przewóz ciała na terenie kraju i poza jego granicami. Doświadczeni floryści dbają o wyjątkową oprawę kwiatową uroczystości, za wzruszającą oprawę muzyczną odpowiadają z kolei profesjonalni instrumentaliści. Firma posiada w ofercie szeroki wybór usług, usprawniających w sposób maksymalny przygotowanie ceremonii i godne pożegnanie bliskiej sercu osoby. Każda Rodzina może liczyć na przygotowanie Osoby Zmarłej do pochówku, pomoc w organizacji uroczystej konsolacji, a także kameralną i życzliwą atmosferę w sali pożegnań.

Cmentarze na terenie Chełma

Na terenie Chełma znajduje się wiele cmentarzy o ciekawej historii. Warto zwrócić szczególną uwagę na cmentarz wojenny pochodzący z 1915 roku, najstarszy w Chełmie i okolicach. Jest to miejsce spoczynku żołnierzy niemieckich, a także rosyjskich, poległych w czasie I Wojny Światowej. Znajdują się tu również groby żołnierzy Wojska Polskiego oraz działaczy lewicowych. Drugim wartym uwagi miejscem jest cmentarz przy ulicy Lwowskiej. To katolicko-prawosławna nekropolia, będąca miejscem spoczynku między innymi żołnierzy poległych w wojnie polsko-bolszewickiej, powstańców styczniowych czy też uczestników II Wojny Światowej.

Krematorium w Chełmie

Na terenie miasta Chełm nie funkcjonuje żadna spopielarnia zwłok, zakłady pogrzebowe oferujące Rodzinom kremację, korzystają w tym zakresie z usług krematoriów spoza miasta.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe