fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy Bytom

41-902 Bytom

801 12 12 12

Organizujesz pogrzeb? Wybierz sprawdzony zakład pogrzebowy z Bytomia. Zadzwoń, pomożemy Ci ze wszystkim – 801 12 12 12.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Bytomiu

Herb miasta BytomBytom to miasto na prawach powiatu położone w województwie śląskim, w południowej części Polski. Populacja Bytomia wynosi ponad 164 tys. mieszkańców. Swego czasu miasto znane było ze sporej ilości kopalń, obecnie na terenie miasta działają dwie kopanie węgla – Bobrek i Powstańców Śląskich. Miasto leży na skrzyżowaniu wielu szlaków mających charakter nie tylko regionalny i krajowy, ale też międzynarodowy. Przez Bytom przebiega 6 dróg krajowych i dwie wojewódzkie, a także autostrada A1 będąca częścią dużej trasy europejskiej E75. Niewiele ponad 20 km od miasta znajduje się międzynarodowy port lotniczy w Pyrzowicach.

Bytom pod względem ilości zabytków jest miejscem bardzo atrakcyjnym turystycznie. Zwiedzić w nim można wiele ulic i kamienic wybudowanych w różnych stylach, m.in. secesyjnym, eklektycznym i neogotyckim. Do rejestru zabytków województwa śląskiego wpisano również zespół budynków w dawnej kopalni Preussen. Z całego zespołu budynków należącego niegdyś do bytomskiej kopalni węgla kamiennego Miechowice, zachowała się maszynownia, dwa baseny i budynek pomocniczy. Podczas II Wojny Światowej, pobliskie szyby były miejscem przetrzymywania jeńców wojennych.

Bytom – sprawdzone Zakłady Pogrzebowe

Pogotowie Pogrzebowe w Bytomiu zaufało profesjonalnemu zakładowi pogrzebowemu z wieloletnią tradycją. Zakład Pogrzebowy Bytom oferuje kompleksową pomoc w przypadku utraty bliskiej osoby. Organizuje pogrzeby wyznaniowe i świeckie, pochówki z trumną i urną, na wskazanym cmentarzu. Przez całą dobę zaangażowani pracownicy przyjmują zgłoszenia na przewóz Zmarłych do chłodni. Transport zwłok realizowany jest zarówno jeśli chodzi o wymiar lokalny, jak i międzynarodowy. Personel pomaga również w dopełnieniu wszelkich koniecznych formalności, czy to urzędowych, czy w kancelarii parafialnej oraz u zarządcy cmentarza. W siedzibie firmy dostępne są również wszelkie niezbędne utensylia: trumny, urny i szereg dewocjonaliów, firma przygotowuje także kompleksową oprawę florystyczną i muzyczną uroczystości. Organizując pogrzeb w Bytomiu, możecie być Państwo pewni, że otrzymacie należytą pomoc i wsparcie.

Cmentarze na terenie Bytomia

Na terenie Bytomia znajduje się niewielka ilość cmentarzy. Godnym uwagi z całą pewnością jest Cmentarz Mater Doloresa znajdujący się przy ul. Piekarskiej 71. Cmentarz ten jest największą nekropolią Bytomia. Słynie z neogotyckiej kaplicy cmentarnej pochodzącej z 1882 roku, zaprojektowanej przez Hugo Heera – wiedeńskiego architekta. Kolejnym cmentarzem wpisanym do rejestru zabytków jest cmentarz żydowski w Bytomiu. Nekropolia ta cenna jest szczególnie pod względem architektonicznym, bowiem znajdują się na niej macewy w stylu renesansowym, modernistycznym i secesyjnym. Na cmentarzu znajduje się ściana pamięci zbudowana z macew z poprzedniego, starego cmentarza żydowskiego, znajdującego się w tym miejscu. Wiele macew upamiętnia duże, zasłużone dla miasta Bytom rodziny żydowskie i nie tylko.

Krematorium w Bytomiu

Na terenie Bytomia funkcjonuje jedno krematorium. Spopielarnia należy do firmy Zakład Pogrzebowy Walicki. Dzięki temu zakłady pogrzebowe działające w miejscowości Bytom gwarantują sprawną i profesjonalną pomoc, jeśli chodzi o kremacje.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe