fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy ANTONI MOTYL Busko-Zdrój

ul. Wincentego Witosa 8, 28-100 Busko-Zdrój

801 12 12 12

41 378 17 59

Wieloletnia obecność na rynku funeralnym sprawiła, że firma cieszy zaufaniem wśród Klientów.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Busku-Zdroju

Busko-Zdrój to miasto uzdrowiskowe w województwie świętokrzyskim, które liczy ponad 16 tysięcy mieszkańców. Jego powierzchnia wynosi 12,28 km². Do najważniejszych zabytków na terenie miasta można zaliczyć drewniany kościół cmentarny pw. św. Leonarda, a także zespół uzdrowiskowy. Do rejestru zabytków wpisany jest również układ urbanistyczny miasta.

Strefa uzdrowiskowa mieści się w południowej części miasta, a bazę sanatoryjną stanowi trzynaście obiektów. Park Zdrojowy został założony w XIX wieku, jego projekt został wykonany przez włoskiego architekta, Henryka Marconiego. Park dzieli się na trzy części, pierwszą z nich stanowi ogród łazienkowski z Sanatorium Marconi i fontanną zlokalizowaną w centrum. Druga część parku to Aleja Mickiewicza, która łączy ogród łazienkowski z rynkiem. Ostatnią część parku stanowi skwer na placu Zwycięstwa. W parku powstała Tężnia Solankowa, pijalnia wód, a także znajduje się muszla koncertowa. Na jego ternie rośnie 4500 drzew. Dodatkowo od 1960 roku w mieście produkowana jest woda mineralna Buskowianka.

Działalność religijną na terenie miasta prowadzi Kościół Rzymskokatolicki, Kościół Zielonoświątkowy oraz Świadkowie Jehowy.

Sprawdzone zakłady pogrzebowe Busko-Zdrój

Profesjonalne usługi funeralne dla Pogotowia Pogrzebowego na terenie Buska-Zdroju świadczy zakład, który ma wieloletnie doświadczenie w branży i powsiada ogromną wiedzę dotyczącą pomocy osobom doświadczającym straty. Zakład Pogrzebowy ANTONI MOTYL Busko-Zdrój stara się maksymalnie odciążyć Klienta z wszelkich formalności i przykrych obowiązków związanych z organizacją pogrzebu. Pracownicy firmy nie pozostawiają nikogo bez pomocy, organizują pogrzeby tradycyjne i pochówki urnowe, zarówno w obrządku katolickim oraz innych wyznań, jak i w ceremoniale świeckim.

Dzięki temu, że zakład prowadzi działalność całodobowo, możliwy jest natychmiastowy przewóz Osoby Zmarłej z miejsca zgonu do chłodni. Personel sporządza również dokumentację związaną z transportem, a także po otrzymaniu upoważnienia może wypełnić formalności w urzędach. Dodatkowo na Państwa życzenie może ustalić wszystkie kwestie w kancelarii parafialnej oraz u zarządcy danego cmentarza, na którym zaplanowanych jest pochówek.

Cmentarze w Busku-Zdroju

Cmentarz Parafialny w Busku-Zdroju zlokalizowany jest w rejonie ulicy Langiewicza i Szanieckiej. Powstanie nekropolii datuje się na ok. 1860 rok, jednak do czasów obecnych nie zachowało się zbyt wiele zabytkowych nagrobków. Na terenie nekropolii pochowany jest m.in. pieśniarz, poeta i kompozytor, Wojciech Belon.

Krematorium w Busku-Zdroju

Najbliższe krematorium w pobliżu miejscowości Busko-Zdrój znajduje się w Pińczowie, z uwagi na niewielką odległość zakłady pogrzebowe działające na tym obszarze mogą zapewnić sprawne, a także bezpieczne wykonanie kremacji.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe