fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy STYKS Brzeg

ul. Konopnickiej 3, 49-340 Lewin Brzeski

801 12 12 12

608 060 900

Firma od początku działalności stawia na wysoką jakość usług i spełnienie oczekiwań każdego Klienta.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Brzegu

Herb miasta BrzegBrzeg jest siedzibą powiatu brzeskiego, leży w województwie opolskim nad Odrą. Powierzchnia miasta wynosi 14,6 km², natomiast liczba mieszkańców to ponad 36 tysięcy osób. Brzeg jest ważnym ośrodkiem przemysłowo-gospodarczym. Na jego terenie funkcjonują fabryki maszyn rolniczych i silników elektrycznych, a także zakłady tłuszczowe i cukiernicze. Miasto posiada dobrze rozwinięty transport kolejowy, ma bezpośrednie połączenia z innymi dużymi miastami w Polsce. Kolej powstała w mieście w 1842 roku, a stacja w Brzegu jest jedną z najstarszych w Polsce. Dworzec kolejowy z XIX wieku jest wpisany do rejestru zabytków.

Zabytki w Brzegu

Do najważniejszych zabytków w Brzegu należą m.in.:

  • Zamek Piastów Śląskich,
  • Pomnik św. Trójcy,
  • Brama Odrzańska,
  • Kościół pw. św. Mikołaja,
  • Kościół Podwyższenia Krzyża św.,
  • najstarsza świątynia w Brzegu, czyli dawny kościół franciszkanów,
  • kościół ewangelicko-augsburski św. Łukasza

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Brzeg

Zakład pogrzebowy w Brzegu, któremu zaufało Pogotowie Pogrzebowe, świadczy kompleksowe usługi funeralne od 1992 roku. Firma od początku swojej działalności stawia na wysoką jakość usług i spełnienie wszelkich oczekiwań osób zgłaszających się po pomoc. Zakład Pogrzebowy STYKS Brzeg wykonuje zarówno pogrzeby tradycyjne, jak i poprzedzone kremacją, każdego wyznania oraz ceremonie świeckie.

Usługi pogrzebowe Brzeg

Pomoc ze strony personelu rozpoczyna się już od pierwszych rozmów z Rodziną. Na podstawie stosownego pełnomocnictwa zaangażowani pracownicy wypełniają w jej imieniu wszystkie konieczne formalności. Odbywa się to zarówno w urzędach, jak i w kościele oraz u zarządcy cmentarza, a także w instytucjach odpowiedzialnych za przyznawanie zasiłku pogrzebowego. Dodatkowo firma oferuje każdemu Klientowi pomoc w skompletowaniu i wypełnieniu dokumentacji związanej z ekshumacją oraz kremacją.

Kompleksowe usługi pogrzebowe ze strony firmy oznaczają także świadczenie przez całą dobę transportu zwłok. Zakład pogrzebowy realizuje przewóz ciała lub prochów na terenie całej Polski, a także umożliwia sprawne i bezpieczne sprowadzenie Osoby Zmarłej z zagranicy. Obsługa firmy prowadzi fachowe doradztwo, jeśli chodzi o wybór trumny, urny, odzieży pośmiertnej i dewocjonaliów, a także zapewnia oprawę muzyczną i florystyczną ceremonii.

Cmentarze w Brzegu

Oprócz cmentarza komunalnego w Brzegu wart uwagi  jest także cmentarz żydowski przy ulicy Makarskiego. Mieści się on obok rzymskokatolickiego kościoła pw. Miłosierdzia Bożego. Pierwszy pochówek na tej nekropolii odbył się w 1801 roku, natomiast ostatni miał miejsce w 1937 roku. Do dnia dzisiejszego zachowało się kilkadziesiąt macew, z czego wiele jest bogato rzeźbionych.

Krematorium w Brzegu

Kilka kilometrów od miasta, w Skarbimierzu Osiedle istnieje Krematorium Mysłek. Zakłady pogrzebowe działające w miejscowości Brzeg korzystają również z krematorium w Opolu – Spopielarnia Opole.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe