fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy FENIX Bolesławiec

ul. Karola Miarki 16, 59-700 Bolesławiec

801 12 12 12

75 734 30 30

Zakład Pogrzebowy FENIX w Bolesławcu od wielu lat cieszy się bardzo dobrą opinią.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Bolesławcu

Herb miasta BolesławiecBolesławiec to miasto położone w południowo-zachodniej części kraju, w województwie dolnośląskim, nad rzeką Bóbr. Powierzchnia miasta będącego siedzibą powiatu bolesławieckiego wynosi 23,57 km2, a liczba ludności to ponad 38 tys. mieszkańców. Miasto znane jest głównie za sprawą Zakładów Ceramicznych Bolesławiec Sp. z.o.o. Ceramika bolesławiecka jest znakiem rozpoznawczym miasta, rozpoznawalnym w całym kraju. Dodatkowo w mieście znajdują się inne zakłady ceramiczne – Fabryka Naczyń Kamionkowych „Manufaktura” czy też Zebra Ceramika. Pozostałe zakłady tworzące bolesławiecką gospodarkę to Bolesławieckie Zakłady Materiałów Ogniotrwałych oraz Bader Polska Sp. z.o.o., czyli firma zajmująca się produkcją skórzanego wyposażenia wnętrz samochodowych i nie tylko.

Przez miasto przebiega droga krajowa i drogi wojewódzkie. Na mapie miasta znaleźć można wiele zabytków, między innymi Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Mikołaja, czyli rzymskokatolicką świątynię pochodzącą z XV-XVI wieku. Zabytkowym obiektem jest również ratusz. Ta wyjątkowa budowla została wzniesiona w 1535 roku w stylu barokowym, posiada gotyckie elementy wnętrz i wieży. W Bolesławcu mieści się również jeden z najdłuższych wiaduktów kolejowych w Polsce i Europie – wiadukt nad rzeką Bóbr, wykonany z piaskowca kredowego. Przez Bolesławiec przebiega Dolnośląska Droga św. Jakuba, czyli odtworzony odcinek drogi świętego Jakuba, prowadzący do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela w Hiszpanii.

Bolesławiec – sprawdzone Zakłady Pogrzebowe

Pogotowie Pogrzebowe wybrało zakład pogrzebowy w Bolesławcu, który posiada wieloletnie doświadczenie oraz cenną wiedzę z zakresu branży funeralnej. Firma potrafi sprostać zleceniom ze strony nawet najbardziej wymagających Klientów. Zakład Pogrzebowy FENIX Bolesławiec realizuje uroczystości niezależnie od okoliczności i sytuacji finansowej Klienta. Do każdego podchodzi w sposób indywidualny i skupia się na spełnieniu wszelkich jego potrzeb. W zakładzie pracuje wykwalifikowany, empatyczny personel, gotowy o każdej porze nieść wsparcie wszystkim Rodzinom dotkniętym bolesną stratą bliskiej osoby. Już od pierwszych chwil kontaktu z firmą funeralną, obsługa wypełnia formalności w imieniu Klienta. Na podstawie stosownego upoważnienia dokonuje czynności w urzędzie, kościele, na cmentarzu i w instytucjach przyznających Rodzinom zasiłek pogrzebowy, czyli ZUS i KRUS.

Firma Usługi Pogrzebowe Fenix posiada również doskonałe zaplecze techniczne, bogato wyposażone w trumny i urny wysokiej jakości. Klienci mogą także wybrać wszystkie niezbędne akcesoria funeralne – znicze, krzyże, tabliczki nagrobne, a także modlitewniki. Zakład został wyposażony w eleganckie karawany, pracownicy dokonują przewozu Osoby Zmarłej z miejsca zgonu, a także przygotowują ją do dnia ostatniego pożegnania. Firma świadczy również usługi transportu krajowego i międzynarodowego. Dodatkowo po stronie zakładu pozostaje przygotowanie oprawy kwiatowej w postaci wieńców, wiązanek i stroików, a także oprawy muzycznej. Oferowane usługi pogrzebowe pozwalają Rodzinie na spokojne przeżycie żałoby i pożegnanie bliskiej osoby z najwyższym majestatem.

Cmentarze na terenie Bolesławca

Na terenie Bolesławca znajduje się niewielka ilość nekropolii. Miejscem z bogatą historią jest cmentarz żydowski założony w 1817 roku. W 1870 na terenie cmentarza wybudowano dom przedpogrzebowy, jednak nie przetrwał on długo. Cała nekropolia została mocno zdewastowana w latach 30 XX wieku przez nazistów. Całkowite zniszczenie cmentarza zostało dokonane w czasach PRL-u. Ostatnie macewy, jakie się zachowały, zostały przeniesione na pobliski cmentarz komunalny. W mieście znajduje się również cmentarz wojenny i mauzoleum żołnierzy radzieckich.

Krematorium w Bolesławcu

W mieście nie znajduje się żadna spopielarnia zwłok. Zakłady pogrzebowe oferujące kremację korzystają w tym zakresie z pomocy krematoriów znajdujących się w innych miejscowościach niż Bolesławiec, na terenie województwa dolnośląskiego.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe