fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy NOWAK Bochnia

ul. Legionów Polskich 1, 32-700 Bochnia

801 12 12 12

14 612 45 54

Personel każdego dnia dokłada wszelkich starań, aby każda ceremonia pogrzebowa była wyjątkowa.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Bochni

Bochnia herb miastaBochnia to miasto zlokalizowane w południowej części Polski, w województwie małopolskim, nad rzeką Rabą. Miasto jest siedzibą powiatu bocheńskiego, jego powierzchnia wynosi 29,9 km2, a liczba ludności sięga 29 718 mieszkańców. W mieście funkcjonuje wiele dużych zakładów pracy, między innymi Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska. Znajdują się tu także targowiska oraz galerie handlowe. W Bochni dominuje przemysł budowlany z uwagi na bliskie sąsiedztwo z Tarnowem i Krakowem. Przez miasto przebiega autostrada A4, a także wiele dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych. Z uwagi na duży ruch w centrum miasta powstała także obwodnica. Jest tu również stacja kolejowa i lądowisko sanitarne.

W Bochni znajduje się wiele zabytków, w tym obiekty sakralne o szczególnej wartości – bazylika kolegiacka pw. św. Mikołaja jest najstarszym i największym kościołem w mieście. Gotycka budowla pochodzi z XV wieku, po wielu pożarach została odbudowana w stylu częściowo barokowym i rokokowym. Obiektem godnym uwagi wielu turystów jest nieczynna już Kopalnia Soli Bochnia. Jest to pomnik historii wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, znajduje się tam m.in. kaplica św. Kingi, a także kolejka podziemna.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe w Bochni

Pogotowie Pogrzebowe działa na terenie Bochni i powiatu bocheńskiego dzięki współpracy ze sprawdzoną firmą funeralną. Usługi świadczone przez Zakład Pogrzebowy NOWAK Bochnia są kompleksowe i obejmują każdy etap związany z organizacją pogrzebu. Firma stawia na profesjonalizm, zaangażowanie, a także sumienną realizację każdej zleconej usługi. Zakład pogrzebowy charakteryzuje się również wieloletnim doświadczeniem i bogatą wiedzą z zakresu branży funeralnej. Każda Rodzina pogrążona w żałobie może liczyć na niezwłoczną pomoc przy wypełnianiu formalności, dzięki wykwalifikowanej obsłudze. Personel na podstawie upoważnienia dokonuje niezbędnych czynności w kościele, na cmentarzu, a także w urzędach.

Firma realizuje uroczystości wszystkich wyznań oraz świeckie, ceremonie o charakterze państwowym i wojskowym, jej drzwi otwarte są dla każdego człowieka w potrzebie. Oferta zakładu obejmuje całodobową pomoc w postaci transportu Osoby Zmarłej z miejsca zgonu, niezależnie od lokalizacji. Dzięki specjalistycznym karawanom pracownicy dokonują przewozu Osoby Zmarłej na terenie całego kraju oraz poza jego granicami. Dodatkowo zakład bierze na swoje barki przygotowanie okazałej oprawy kwiatowej oraz wzruszającej oprawy muzycznej pogrzebu. Klienci mogą znaleźć w siedzibie firmy szeroki wybór trumien, urn, a także utensyliów funeralnych takich jak znicze, krzyże, tabliczki czy nekrologi. Kompleksowa oferta zawiera również usługi cmentarne takie jak montaż i demontaż nagrobków czy murowanie piwnic.

Cmentarze na terenie Bochni

Na terenie Bochni znajduje się wiele cmentarzy, część z nich ma szczególną wartość historyczną. Wartym uwagi miejscem jest cmentarz żydowski założony w 1872 roku. Obecnie znajduje się na nim około siedmiuset grobów, część z nich jest tradycyjna w formie macew, a część w formie sarkofagów. W czasie II Wojny Światowej na terenie cmentarza wykonywano masowe egzekucje, których ofiary upamiętniono obecnie pomnikiem. Na mapie miasta znaleźć można również cmentarz wojenny nr 314, czyli austriacki cmentarz z okresu I Wojny Światowej. Na terenie nekropolii spoczywa 399 żołnierzy austriackich, 12 rosyjskich i 6 niemieckich. Wyjątkowym punktem na mapie cmentarza jest ściana pomnikowa zdobiona płaskorzeźbą anioła. Postać z mieczem w ręku, pod 14-metrowym krzyżem ma za zadanie strzec spokoju zmarłych.

Krematorium w Bochni

Na terenie Bochni nie znajduje się żadna spopielarnia zwłok. Domy i zakłady pogrzebowe w Bochni oferujące Klientom usługę kremacji Osoby Zmarłej, korzystają w tym zakresie z usług firm z innych miejscowości województwa małopolskiego.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe