fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy JM. LARWA Biłgoraj

ul. Polna 18, 23-400 Biłgoraj

801 12 12 12

84 686 19 77

Firma Pogrzebowa JM LARWA służy pomocą w kompleksowej organizacji pogrzebu.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Biłgoraju

Biłgoraj to niewielkie miasteczko położone w województwie lubelskim niedaleko Roztocza Środkowego. Położone jest na równinie Biłgorajskiej nad rzeką Ładą, otoczone lasami Puszczy Solskiej. Historia miasta sięga XVI wieku, jego założycielem był Adam Gorajski, który dobrze zaplanował lokalizację na ważnym szlaku handlowym z Lublina do Jarosławia i Przemyśla.

Biłgoraj kiedyś słynął z wyrobu sit, posługiwano się tu nawet wewnętrznym językiem, aby chronić interesy rzemiosła. Do tej pory zachowały się narzędzia wykorzystywane do wyrobu sit, a także wyroby z tamtych lat. Wszystko umieszczone jest w Zagrodzie Sitarskiej, skansenie obrazującym główne rzemiosło tego miejsca. W centrum miasta stoi pomnik sitarza, z którym turyści chętnie upamiętniają wizytę i robią zdjęcia. Interesującym punktem do odwiedzenia w Biłgoraju jest Miasteczko Kresowe, znajdujące się zaledwie kilka minut spacerem od centrum. Obiekt wiernie obrazuje architekturę i kulturę Polski z przełomu XIX i XX wieku. Warto wybrać się tam, żeby zobaczyć pięknie odwzorowane budowle, które istnieją, bądź istniały naprawdę. Będąc w Biłgoraju, warto zwiedzić również Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej i Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Architektura sięga stylu późnego baroku, jego budowa rozpoczęła się w pierwszej połowie XVII wieku.

Malownicze położenie przyciąga wielu turystów spragnionych odpoczynku od zgiełku miasta. Jest to idealne miejsce na wyprawy piesze oraz na rowerowe wycieczki, wokół rozciąga się piękny bór sosnowy.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Biłgoraj

Grupę Pogotowie Pogrzebowe budują sprawdzone zakłady pogrzebowe z okolicy. Na terenie miasta oraz całego powiatu biłgorajskiego Pogotowie Pogrzebowe współpracuje z godną zaufania firmą funeralną. Zakład Pogrzebowy J. M. Larwa Biłgoraj to rodzinna firma istniejąca od 1984 roku. Od trzech pokoleń służy pomocą w kompleksowej organizacji pogrzebu. Długoletnie doświadczenie przyczynia się do profesjonalnej obsługi. Firma stale się rozwija i podnosi standardy wykonywanych usług, wszystko po to, by wyjść naprzeciw wszelkim oczekiwaniom Klientów. Misją zakładu pogrzebowego jest pomoc oraz indywidualne podejście do każdego. Wykwalifikowani i odpowiedzialni pracownicy dopełniają w imieniu Rodziny Zmarłego wszystkich koniecznych formalności w urzędach. Zakład dysponuje chłodniami mobilnymi i stacjonarnymi, bez problemu można przechować ciało, a specjaliści zajmą się toaletą pośmiertną i przygotują Zmarłego do ostatniej drogi.

W firmie znajdziemy duży wybór odzieży pogrzebowej oraz bogaty zasób akcesoriów funeralnych. J. M. Larwa posiada nowoczesną salę pożegnań, w której Rodzina w ciszy i spokoju może pożegnać i pomodlić się za bliskiego. Zakład organizuje zarówno pochówki tradycyjne, jak i poprzedzone kremacją, które są coraz popularniejsze w naszej kulturze i tradycji. Znajdziemy tu różnorodne trumny klasyczne, nowoczesne, kremacyjne oraz urny na prochy. Dom Pogrzebowy z najwyższą starannością obsługuje ceremonie we wszystkich obrządkach religijnych oraz te o charakterze świeckim. Pracownicy Zakładu Pogrzebowego J.M. Larwa są dostępni dla Klientów przez siedem dni w tygodniu, również w niedzielę i święta, przez całą dobę służą pomocą na terenie całego powiatu biłgorajskiego i nie tylko.

Cmentarze na terenie Biłgoraja

Najstarszym z cmentarzy na terenie miasta jest Cmentarz Rzymskokatolicki, nekropolia sięga swymi początkami XVIII w. Po 1866 r. obok niego powstał cmentarz prawosławny. Obiekt przestał być użytkowany w momencie zapełnienia. Najstarsze nagrobki pochodzą z 1787 r., jednak już ich nie ma na terenie cmentarza. Do dziś zachowały się niestety tylko szczątki pomnika nagrobnego Franciszki Sochackiej z 1807 r. W Biłgoraju znajdują się jeszcze inne cmentarze: Cmentarz Komunalny, Lapidarium sztuki cmentarnej, Cmentarz żydowski, Kwatera z I i II Wojny Światowej, Kolumbarium Biłgoraj, a także cmentarze parafialne.

Krematorium w Biłgoraju

Na terenie miasta nie ma siedziby żadna firma spopielająca zwłoki, jednak nie stanowi to problemu, ani przeszkody do wykonania usługi pogrzebu z kremacją. Zakłady pogrzebowe działające w mieście Biłgoraj, korzystają z usług krematorium w Lublinie.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe