fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy GABRIELA GÓRECKA Bieruń

ul. Imielińska 112, 41-407 Imielin

801 12 12 12

32 225 60 27

Firma świadczy profesjonalne usługi pogrzebowe na Górnym Śląsku od 1985 roku.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Bieruniu

Herb Miasta BieruńBieruń to stolica powiatu bieruńsko-lędzińskiego, a zarazem największa pod względem gęstości zaludnienia gmina w tym regionie. Żyje tu około 19 575 mieszkańców. Warto sprawdzić, które sprawdzone zakłady pogrzebowe w Bieruniu współpracują z Pogotowiem Pogrzebowym. Miasto usytuowane jest w południowej części Polski na obrzeżach województwa śląskiego, nad rzeką Wisłą, która wytacza granicę z Małopolską. Nazwa miejscowości wywodzi się od słowa „brać”, co wiąże się z poborami podatkowymi.

Najstarszym zabytkiem jest Kopiec w Bieruniu, który pochodzi  z 1295 roku. Będąc w mieście, warto jeszcze zwiedzić:

  • drewniany kościół cmentarny Św. Walentego z lat 1598-1628,
  • Pomnik Św. Walentego – Patrona Miasta Bierunia,
  • Cmentarz żydowski w Bieruniu Starym,
  • zabytkowe groble,
  • a przede wszystkim Rynek Starego Miasta, który charakteryzuje typowy styl miasta średniowiecznego.

Na terenie Bierunia działa kilka dużych zakładów pracy, są to m.in.: KWK Piast-Ziemowit, zakłady tworzyw sztucznych i materiałów wybuchowych Nitroerg S.A., Johnson Controls, a także zakłady mleczarskie: Danone i Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bieruniu.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe w Bieruniu

Na terenie Bierunia i okolic Pogotowie Pogrzebowe współpracuje z firmą, która od wielu lat cieszy się bardzo dobrą opinią wśród mieszkańców. Dom Pogrzebowy Gabriela Górecka swoje usługi oferuje od 1985 r. Od tego czasu wychodząc naprzeciw potrzebom Klientów, firma ciągle poszerza oraz udoskonala jakość swych usług. Jest to jedna z pierwszych firm, która już na początku lat 90 wprowadziła do swojej oferty pogrzeb poprzedzony kremacją. Aktualnie dom pogrzebowy współpracuje z krematoriami z Rudy Śląskiej, Dąbrowy Górniczej,  Bytomia, Żor oraz Katowic. Wieloletnie doświadczenie przyczynia się do w pełni kompleksowo i profesjonalnie wykonanej obsługi ostatniego pożegnania. Zakład Pogrzebowy Gabriela Górecka Bieruń podchodzi indywidualnie do każdego Klienta.

Uwzględniając również możliwości finansowe, umożliwia bezgotówkowe rozliczenie na miejscu. Kadra domu pogrzebowego zadba o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół związany z pogrzebem, pomoże w dopełnieniu wszelkich formalności związanych z pochówkiem. Dodatkowo doradzi przy doborze trumny, bądź urny, oprawy muzycznej czy też florystycznej. Na życzenie Rodziny firma organizuje transport w postaci autokarów, pomoże zorganizować stypę w zaufanym lokalu, jak również zadba o fotorelację z ceremonii. Dom Pogrzebowy swe usługi świadczy przez całą dobę każdego dnia, jeżeli z różnych przyczyn Rodzina nie może dojechać do zakładu, firma wysyła na miejsce swojego przedstawiciela. Zakład posiada szereg nowoczesnych karawanów, dysponuje własnymi chłodniami oraz kaplicami pożegnań. W domu pogrzebowym można zorganizować pochówek tradycyjny oraz z kremacją, obrządku katolickiego, jak i innych wyznań, wedle woli i życzenia Rodziny Zmarłego.

Cmentarze na terenie Bierunia

Na obrzeżach miasta, nad rzeką Mleczną znajduje się wyżej wspomniany najstarszy Cmentarz Żydowski w Bieruniu z 1778 r. Za ceglanym murem cmentarza zobaczyć można około 50 pomników nagrobnych, najstarsze z nich pochodzą z XVIII wieku. To dowód i ślady na obecność skromnej, a zarazem wpływowej na tym regionie społeczności żydowskiej. W mieście istnieją cztery cmentarze, na których mieszkańcy Bierunia obecnie chowają swoich bliskich, są to: Cmentarz Komunalny Północny, Cmentarz Wojskowy, Cmentarz Komunalny Południowy, a także Cmentarz Parafialny w Bieruniu Nowym.

Krematorium w Bieruniu

Bieruń nie dysponuje swoim krematorium. Zakłady pogrzebowe w Bieruniu korzystają z usług krematoriów z innych pobliskich miejscowości, tj. Rudy Śląskiej, Dąbrowy Górniczej,  Bytomia, Żor, a także Katowic.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe