fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy ARCHANIOŁ Bielsko-Biała

ul. Łączna 325, 34-381 Radziechowy

801 12 12 12

609 823 271

Zakład pogrzebowy ARCHANIOŁ w miejscowości Radziechowy jest miejscem, które oferuje szeroki zakres usług pogrzebowych.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Bielsku-Białej

Bielsko-Biała jest miastem na prawach powiatu położonym na południu Polski, w województwie śląskim. Zachęcamy do sprawdzenia zakładu pogrzebowego, który współpracuje z Grupą Pogotowie Pogrzebowe na tym terenie – zakłady pogrzebowe Bielsko-Biała. Populacja miasta wynosi 170 303 osoby, co plasuje je na dwudziestym drugim miejscu w kraju w tej kategorii. Powierzchnia miasta liczy 124,51 km2. Jest ono położone u stóp Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego, nad rzeką Białą. Większa część Bielsko-Białej rozciąga się na Pogórzu Śląskim. Pełni funkcję jednego z głównych miast aglomeracji bielskiej i jest centrum ośrodka Bielskiego Okręgu Przemysłowego, co przekłada się na jego znaczącą rolę administracyjną, przemysłową, handlowo-usługową, akademicką, kulturalną i turystyczną. Wynikiem tego jest niska stopa bezrobocia i pozycja jednego z lepiej rozwiniętych miast w Polsce. Bielsko-Biała jest ważnym węzłem drogowym i kolejowym w skali kraju. To w tym mieście znajduje się jedno z pięciu polskich studiów animacyjnych. Najsłynniejsze filmy rysunkowe z Bielsko-Białej to Miś Kudłatek, Porwanie Baltazara Gąbki, Reksio oraz Bolek i Lolek. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna posiada aż pięć obszarów na terenie Bielska-Białej. Szczególnie rozwiniętą branżą w mieście jest branża usług finansowych.

Sprawdzony Zakład Pogrzebowy w Bielsku-Białej

W Bielsku-Białej Pogotowie Pogrzebowe współpracuje z Zakładem Pogrzebowym OMEGA. Jest to profesjonalny zakład, którego pracownicy cechują się wysoką empatią, szacunkiem dla Osoby Zmarłej i jej Rodziny oraz wieloletnim doświadczeniem. Ta rodzinna firma pogrzebowa kładzie nacisk na podnoszenie kwalifikacji swoich pracowników poprzez kursy, szkolenia i udział w spotkaniach branży funeralnej. Zakład Pogrzebowy OMEGA oferuje kompleksową pomoc w sytuacji utraty Bliskiej Osoby. Jej pracownicy dokładają wszelkich starań, aby otoczyć Rodzinę opieką i troską, a Zmarłego pożegnać z szacunkiem i godnością. Zakład pogrzebowy gwarantuje kompleksowe wsparcie w tym trudnym dla Rodziny i Najbliższych okresie. Pomaga w dopełnieniu wszelkich formalności. Firma realizuje pochówki tradycyjne i urnowe, pogrzeby w różnych obrządkach religijnych, a także bezwyznaniowe. Oferuje całodobowy transport Osób Zmarłych do własnej chłodni, oprawę muzyczną i florystyczną, akcesoria pogrzebowe takie jak: tabliczki i nekrologii, a także bezgotówkowe rozliczenie pogrzebu. Misją właścicielki zakładu, Pani Ewy Rzeczuch, jest pozostanie z Rodziną do końca i profesjonalne przeprowadzanie ceremonii pogrzebowej. Liczy się dla niej, aby Bliscy Osoby Zmarłej czuli wsparcie i byli pewni, że otrzymają profesjonalną pomoc w przygotowaniu godnego pożegnania członka Rodziny lub ważniej dla Nich Osoby.

Cmentarze w Bielsku-Białej

Większość nekropolii na terenie Bielsko-Białej została założona w XIX w. i pierwszej połowie XX w. Dwa cmentarze stanowią miejsca godne szczególnej uwagi. Stary Cmentarz Ewangelicki na Bielskim Syjonie i cmentarz żydowski w Aleksandrowicach. Są to cmentarze o szczególnych walorach przyrodniczych. Są postrzegane jako enklawa dzikiej przyrody w centrum miasta. Rzadko odwiedzane nekropolie są oazą dla licznych gatunków ptaków, a także notuje się tam bytność drobnych ssaków. Na terenie tych cmentarzy znajdują się alejki, mury i nagrobki porośnięte bujną roślinnością. Drzewa na tych nekropoliach oplecione są przez bluszcz. Stary Cmentarz Ewangelicki jest nieczynną nekropolią. Został założony w 1833 roku, a ostatni pochówek jest datowany na rok 1945. Decyzję o budowie cmentarza przyspieszono ze względu na epidemię cholery z 1831 roku. Nekropolia w Aleksandrowicach jest czynnym cmentarzem żydowskim otwartym w 1849 roku. Posiada status zabytku.

Krematorium w Bielsku-Białej

W Bielsku-Białej na cmentarzu Komunalnym przy ulicy Karpackiej powstało pierwsze w mieście krematorium, z którego usług korzystają pobliskie zakłady pogrzebowe.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe