fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy HADES MAKSYMIUK I WSPÓLNICY Biała Podlaska

al. Jana Pawła II 25, 21-500 Biała Podlaska

801 12 12 12

83 344 35 24

Zakład Pogrzebowy HADES MAKSYMIUK I WSPÓLNICY pomoże Państwu w organizacji pogrzebu.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Białej Podlaskiej

Herb miasta Biała PodlaskaBiała Podlaska jest miastem na prawach powiatu położonym we wschodniej części kraju, w województwie lubelskim. Jego powierzchnia wynosi 49,4 km2, a liczba ludności sięga 57 194 mieszkańców. Od 2005 roku działa tu specjalna Bialska Strefa Aktywności Gospodarczej, czyli dzielnica przemysłowo-handlowa. W mieście znajduje się firma AluTeam Polska, produkująca towarowe nadwozia samochodowe, głównie na rynek europejski. Siedzibę ma tutaj także firma szyjąca odzież – Bialcon. Jedną z największych firm branży budowlanej jest z kolei Budomex. Miasto jest znaczącym węzłem komunikacyjnym. Droga krajowa nr 2 stanowi północną obwodnicę Białej Podlaskiej, w mieście krzyżują się również drogi wojewódzkie.

Na terenie miasta znaleźć można wiele ciekawych obiektów zabytkowych. Reprezentantem stylu barokowego i późnobarokowego w mieście jest Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Świątynia wybudowana została w latach 1747-1759. W Białej Podlaskiej znajduje się także Zespół zamkowy Radziwiłłów, czyli obiekt obejmujący pozostałości dawnego zamku. Obecnie po zrujnowanym i rozebranym w 1883 roku pałacu, zachowały się fortyfikacje stanowiące rzadki przykład umocnień tak zwanej „szkoły staroholenderskiej”. Poza tym, zachowanymi obiektami są brama wjazdowa, wieża wartownicza, oficyny, wieżyczka w stylu barokowym, a także kaplica zamkowa z 1620 roku.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe – Biała Podlaska

Każdy człowiek pogrążony w żałobie może liczyć na wsparcie ze strony zakładu pogrzebowego uznanego przez Pogotowie Pogrzebowe w Białej Podlaskiej. Zakład Pogrzebowy Hades Maksymiuk i Wspólnicy Biała Podlaska świadczy kompleksowe usługi funeralne na terenie całego powiatu bialskiego w województwie lubelskim. Doświadczeni właściciele i wykwalifikowani pracownicy zakładu niosą niezawodną pomoc i zrozumienie o każdej porze dnia i nocy. Pomagają niezależnie od charakteru uroczystości, wyznania Osoby Zmarłej czy też statusu finansowego Rodziny. Personel dokonuje w imieniu Klienta wszelkich czynności w urzędach, w kościele, na cmentarzu, a także pomaga w kwestii uzyskania zasiłku pogrzebowego.

Firma posiada zarówno własną chłodnię i kaplicę, jak i flotę specjalistycznych karawanów, dzięki którym dokonuje całodobowo eksportacji Osób Zmarłych z miejsca zgonu, przewozu ciała na terenie kraju oraz poza jego granicami. Każda Rodzina może liczyć na profesjonalne przygotowanie bliskiej sercu Osoby do dnia ostatniego pożegnania. Siedziba zakładu pogrzebowego została wyposażona w niezbędne utensylia funeralne w postaci krzyży, zniczy i tabliczek, a także w szeroki wybór trumien i urn. Firma od 25 lat posiada własną linię produkcyjną, a także kwiaciarnię. Dzięki temu każda Rodzina może liczyć na okazałe i świeże wieńce, wiązanki oraz inne kompozycje kwiatowe. Po stronie zakładu pozostaje również przygotowanie wzruszającej oprawy muzycznej uroczystości. Dodatkowo stale unowocześniana i poszerzana oferta firmy, zawiera również wysokiej jakości prace kamieniarskie. Troska i niebywała empatia ze strony zakładu wyróżnionego przez Pogotowie Pogrzebowe daje wszystkim Rodzinom gwarancję tego, że pogrzeb wykonany zostanie z dbałością o detale i z najwyższym dostojeństwem.

Cmentarze na trenie Białej Podlaskiej

Na mapie Białej Podlaskiej znajduje się kilka cmentarzy, w tym jeden cmentarz prawosławny i pozostałości po cmentarzu żydowskim. Prawosławna nekropolia jest miejscem pochówku wielu duchownych, rosyjskich oficerów bialskiego garnizonu oraz innych ofiar okupantów hitlerowskich. Najstarsze nagrobki ocalałe na cmentarzu pochodzą z 1876 roku. W Białej Podlaskiej znajdował się również nowy cmentarz żydowski, przy ulicy Nowej. Założona w XVIII nekropolia została całkowicie zdewastowana przez okupantów. Była ona miejscem pochówku 3600 Żydów pomordowanych podczas II Wojny Światowej. Na cmentarzu znajduje się pomnik upamiętniający Żydów, którzy zginęli w hitlerowskich obozach zagłady, ponieważ nie zachował się żaden nagrobek, a macewy zostały wykorzystane do budowy lokalnych dróg.

Krematorium w Białej Podlaskiej

Na terenie miasta nie ma żadnego krematorium. Zakłady pogrzebowe oferujące usługę kremacji, które działają w mieście Biała Podlaska, korzystają w tym zakresie z pomocy spopielarni położonych w innych miejscowościach województwa lubelskiego.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe