fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy WIESŁAW PĄZIK Bełchatów

ul. Częstochowska 4, 97-400 Bełchatów

801 12 12 12

Organizujesz pogrzeb ? Wybierz sprawdzony zakład pogrzebowy z Bełchatowa. Zadzwoń, pomożemy Ci ze wszystkim – 801 12 12 12. Historia…

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Bełchatowie

Herb miasta BełchatówBełchatów położony jest w środkowej części Polski, w województwie łódzkim. Miasto leżące nad rzeką Rakówką jest siedzibą władz powiatu bełchatowskiego i gminy wiejskiej Bełchatów. Jego powierzchnia wynosi 34,64 km2, a liczba ludności sięga 56 973 mieszkańców. Bełchatów jest zlokalizowany około 25 km od Piotrkowa Trybunalskiego, w związku z tym jest jednym z dwóch najważniejszych miast Piotrkowsko-Bełchatowskiego Okręgu Przemysłowego. W mieście znajduje się także siedziba koncernu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Jest to największy budynek biurowy w mieście. Przez miasto przebiegają drogi krajowe oraz wojewódzkie, na jego terenie mieści się także lądowisko sanitarne.

W mieście znajduje się niewielka ilość obiektów wpisanych do rejestru zabytków, jednak każdy z nich jest wart szczególnej uwagi. Dwór Olszewskich to kompleks dworcowo-parkowy, wybudowany w XVIII wieku, w stylu późnobarokowym. Na terenie parku powstała „ścieżka geologiczna”, pokazująca fragmenty skał takich jak wapień, piaskowiec kwarcytowy, głazy narzutowe z epoki plejstocenu i inne. W Bełchatowie znajduje się także jedna z najstarszych świątyń archidiecezji łódzkiej – Kościół Wszystkich Świętych. Budowla początkowo reprezentowała styl gotycki, jednak po wielu zniszczeniach, a później przebudowach, posiada ona cechy neoromańskie.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe – Bełchatów

Na terenie Bełchatowa i powiatu bełchatowskiego Pogotowie Pogrzebowe wyróżniło Zakład Pogrzebowy Wiesław Pązik Bełchatów. Firma posiada ponad 25-letnie doświadczenie w organizacji pochówków. Pracownicy każdego dnia dokładają wszelkich starań, by każda Rodzina została wysłuchana, a jej wszystkie życzenia i oczekiwania zostały spełnione. Pożegnanie bliskiej osoby nie jest prostym zadaniem, jednak dzięki niezawodnej pomocy ze strony zakładu pogrzebowego w Bełchatowie, każda Rodzina może zostać odciążona ze wszystkich przykrych obowiązków.

Usługi pogrzebowe Bełchatów

Uczynny personel zdejmuje z barków Klienta ciężar w postaci formalności – urzędowych, kościelnych, cmentarnych, a także tych związanych z zasiłkiem i innymi świadczeniami. Dzięki doskonałemu przygotowaniu obsługi i wyposażeniu w specjalistyczne karawany, pracownicy dokonują całodobowo wyprowadzenia Osoby Zmarłej z miejsca zgonu. Firma świadczy także usługi przewozu ciała na terenie całego kraju. W zakładzie znajduje się nowoczesna chłodnia, a także szeroki wybór eleganckiej odzieży dla Zmarłych.

Rozbudowana i stale unowocześniana oferta Zakładu Pogrzebowego zawiera duży wybór trumien i urn. Wszystkie produkty ujęte w katalogu firmy, pochodzą od sprawdzonych czołowych dostawców, wykonane są ze starannie wyselekcjonowanych materiałów najwyższej jakości. Firma posiada także utensylia funeralne. Za oprawę kwiatową odpowiada zespół doświadczonych florystów, za oprawę muzyczną z kolei profesjonalni instrumentaliści wykonujący utwory zgodnie z preferencjami Rodziny. Dodatkowo firma dysponuje windą pogrzebową. Zakład pogrzebowy wyciąga pomocną dłoń do każdego człowieka w potrzebie, niezależnie od statusu finansowego Rodziny czy też światopoglądu i wyznania. Zakład realizuje pogrzeby z użyciem trumny, urnowe poprzedzone procesem kremacji, a także ceremonie świeckie. Każda z nich reprezentuje dbałość o detale, godność i należyty szacunek.

Cmentarze na terenie Bełchatowa

Na mapie Bełchatowa można znaleźć kilka nekropolii o bogatej historii. Jedną z nich jest cmentarz ewangelicko-augsburski, położony między ul. Kątną i Piaskową. Cmentarz powstał prawdopodobnie w XIX wieku i pozostawał pod nadzorem Parafii Ewangelicko-Augsburskiej do 1945 roku. Jest to miejsce spoczynku między innymi ewangelików z Bełchatowa i okolic, pastorów parafii, a także byłego burmistrza. W czasie I wojny światowej na cmentarzu spoczęli żołnierze zarówno niemieccy, austro-węgierscy, jak i rosyjscy. Obecnie nekropolia jest bardzo zaniedbana, na jej terenie znaleźć można niewielką ilość nagrobków, niemożliwych do zidentyfikowania.

Krematorium w Bełchatowie

Na terenie Bełchatowa znajduje się jedno krematorium – należy ono do firmy Dom Pogrzebowy Carcadia. Okoliczne zakłady pogrzebowe oferujące kremację, korzystają z usług tej bądź innych spopielarni położonych poza miastem Bełchatów, na terenie województwa łódzkiego.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe